In memoriam Gica Romanescu - 2013

Creat de pharaonu75, Decembrie 05, 2012, 10:34:12 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi


valter

''fac'' targul de primavara de la Bucuresti de vre-o cativa ani incoace.Militar , lasat la vatra(narod), fiind i-mi iau marja de timp mai mare ...pentru a fi primul pe judet la prezenta.
Plec de la Constanta pe la doi din noate si pun CD cu AC/DC concomitent cu piciorul pe pedala de acceleratie(160 km/h).Ajung la la 04.00 in curtea ICDA.
Undeva in preajma orei 04.30, pe langa cladirea fagure un singuratic ia curtea ICDA in piept si cauta un tovaras de taifas.

Am avut privilegiul(nu ca inainte nu am fi stat de taifas...la Ramnic, Bacau, Caracal) exclusivist sa sed cu nea Gica trei ceasuri si jumatate de povesti...doar eu si el...un pachet de malboro si un chil de cafea.
Raman din ce in ce mai putini nebuni frumosi printre stupi.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

cristian87

intr-o seara il sun pe la 10 sa-l intreb ceva
am inchis pe la 1 noaptea
am umplut trei pagini cu notite
avea chef de vorba despre albine
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

burvil

Dumnezeu sa-l odihneasca ...

Am primit pachetul, multumesc organizatorilor pt. initiativa...

Sarbatori fericite !!!!!


nicumarin

o mare pierdere pentru apicultori....Dumneyeu sa -l odihneasca in pace.
Fă-ţi timp să faci milostenie - aceasta e cheia Raiului.

apivasmob

Dumnezeu sa-l ierte!
Sanatate tuturor apicultorilor

albinutza52

Dumnezeu sa-l odihneasca in liniste si pace.

Bătrânul

GICA in aceasta noapte se va implini  un an de cind ne ai parast ! Este extraordinar cit de mult ai putut sa ne atasam de tine in citiva ani. Intilnirile serile lungi de iarna petrecute impreuna pe forum ,discutiile telefonice, schimburile de priviri . Gica acum avem colegi virtuali care nu-si dezvaluie identitatea si fac pe profesorii cu noi. Ne mintim intre noi e zizanie . Gica pune o vorba buna pentru noi acolo sus Sa fim ca altadata !

Razvan HD

"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

VALENTIN61


ovidiutoma1


D006

nea Gica la prima editie a targului de la Ramnic

prisecarul

UN AN FARA GICA ROMANESCU!

NICI ACUM NU IMI VINE SA CRED CA NU MAI EXISTA SI PARCA IL VAD AIEVEA SI IL ASTEPT SA VINA!'

DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA IN PACE!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64

DUMNEZEU SA L ODIHNEASCA
                                      SA I FIE TARINA USOARA !!

oblio