Nucleu pe 4 rame

Creat de gore, Februarie 08, 2013, 07:45:26 PM

« precedentul - următorul »

xvader

buna idee de taiat polistirenul.
este mai dens (bun) polistirenul extrudat albastru decat cel galben?

mmacreanu

Citat din: gore din Februarie 09, 2013, 09:31:58 PM
Sincer sa fiu nu stiu firma, dar de la Bricostore am luat. Cel albastru era la un depozit din Odobesti, avea si margini cu falt pe ambele parti, dar e f. bun la stupi, tare ca poliuretanul.

Cand treci prin Braila, sa vii pe la mine sa vezi ca, polistirenul extrudat nu il poti compara cu poliuretanul.
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

marius_vfp

placi din poliuretan , ca si cele de polistiren oare se gasesc?
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

mmacreanu

Citat din: marius_vfp din Aprilie 11, 2013, 09:34:07 PM
placi din poliuretan , ca si cele de polistiren oare se gasesc?

Dupa multe cautari am gasit, mi-am luat de 2,2 cm grosime si urmeaza confectionarea stupilor (o sa fac si spre vanzare)
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

marius_vfp

daca nu sunteti secretos puteti sa ne divulgati si sursa , sau poate ceva preturi.
va multumim.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

xvader

#35
eu am pus la cateva familii diafragme din polistiren extrudat - asta iarna, si la vreo 2 fam ...am gasit ros polistirenul...inca nu trecusera pe partea cealalta, dar nici mult nu mai aveau...adevarat ca fam respective erau pe 8-9 rame pline de albina...si am cam intarziat cu ramele goale cand am vazut ce vreme capricioasa este, dar nu credeti ca le va roade albina?

vranceanul

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

xvader


ramysun

Mi-am confectionat si eu un dispozitiv de taiat polistirenul extrudat (eu am gasit doar galben), am facut chiar si cativa stupi. Cand ajung la atelier fac si cateva poze + explicatie (e u am folosit un incarcator de laptop adaptat + intrerupator). Toate cele bune. PS: m-ar interesa si pe mine sursa de poliuretan
In Apis Veritas

skype: ramysun