Abricht

Creat de _razvan_, Noiembrie 27, 2012, 02:00:02 PM

« precedentul - următorul »

elvis

are cineva scule go/on am vazut la bricostore un circilar ieftin or fi bune de ceva?
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

relutu

Da sunt foarte bune de dus la remat.

elvis

ce marca de circular imi recomandati?
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

Marius-ursulakhe

elvis daca ai ceva mai multi bani vi vrei un circular bun"zi eu" uitate aici   http://www.atelierultau.ro/advanced_search_result.php?keywords=pts+10

pistol28

Citat din: elvis din Februarie 10, 2013, 01:06:32 PM
are cineva scule go/on am vazut la bricostore un circilar ieftin or fi bune de ceva?

Daca nu te doare capu, nu te lega cu "go/on"
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

ionel07196555

Citat din: elvis din Februarie 10, 2013, 01:06:32 PM
are cineva scule go/on am vazut la bricostore un circilar ieftin or fi bune de ceva?
DOAR o PARERE
am asa ceva de 3 ani si am reusit sa il stric repatatia a costat 200 ron si pinza care sa subtiat 75 ron
  sa ars rotoru din cauza mea ca nu am vazut la timp ca al frineaza ceva si atuci am schimbat si rulmenti + lagar bronz + gresat si carbuni de calitate = merge ca nou
          doar o parere........

cristian bh

Citat din: cristian bh din Februarie 09, 2013, 08:17:32 PM
Citat din: ioanardelean55 din Februarie 08, 2013, 10:41:25 PM

Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi cu aceste poze ? ,
putina tamplarie ca intr-o buna zi va trebui sa obtin statutul de tamplar si eu .Iar parerile oamenilor conteaza.Si va zic si eu ceva ;stiti de ce cand cumpara oamenii scaune si mese din magazine dupa ce se aseaza de cateva ori pe ele si la ele  se leagana din toate incheieturile??
Raspuns; pt ca meseriasii care le produc lucreaza milimetric. :hi: :hi: :hi:
Citat din: ioanardelean55 din Februarie 09, 2013, 09:14:38 PM



     I-ti raspund si eu ;
 
    Pentru-ca nu sint facute din fier .  Dar acum nu mai e problema avem adeziv de calitate si uscatoare performante . in rest cine pica de fraier e treaba lui .
multumit ca mi-ati raspuns :thanks:,,, nemultumit de el ca vorbeam de lemn si nu de cele de fier ori noi n-am vrea ca clientii nostri indiferent ca comanda la dta stupi ori la mine altceva sa pice de fraieri si eu cand vorbesc de reglaje la zecimi de mm spun ca atunci cand se executa o imbinare cu cep si scobitura reglajul a doua freze se face cu asa ceva si care incep de la grosimea de 0,10 mm. cu respect cristian  :hi: :hi:

cristian bh

sau reglaj de nut si feder [sau imbinare in falt] iar saiba de jos din ultima foto e saiba de 1 mm .asta ca o completare la o pauza de o cafea  :coffee:

caba stefan

eu zic sa te uiti si aici,  http://sculeieftine.ro/categorii/fierastrau-de-masa-circular.html  iar daca nu-ti convine il poti returna

ioanardelean55

   
Eram hotarit sa nu-ti mai raspund dar vad ca ma provoci ; Ori eu nu am inteles bine ori tu o intorci ,era vorba de reglaj la masina de degrosat (grsime ) si abrict .nicidecum ce areti acum . , iar la scaune nu se lucreaza in nut si feder ci in scobitura si cep .despre asta era vorba .




elvis

pt imbinarea in falt la stupi...cu ce pot face falturi...ceva sfaturi sa imi usurez munca(dupa cum se vede nu ma pricep deloc)
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

cristian bh

Citat din: ioanardelean55 din Februarie 15, 2013, 06:45:13 PM
   
Eram hotarit sa nu-ti mai raspund dar vad ca ma provoci ; Ori eu nu am inteles bine ori tu o intorci ,era vorba de reglaj la masina de degrosat (grsime ) si abrict .nicidecum ce areti acum . , iar la scaune nu se lucreaza in nut si feder ci in scobitura si cep .despre asta era vorba .




da de ce sa nu raspunzi nea ioane ? ca doar discutam amical,,,,,,,,,,  da eu cred ca matale  cand citeai ce am scris eu ori  ai citit asa pe fuga si pe sarite,, cu gandul la altceva ori ai fi crezut din start ca asta [adica eu] vand castraveti gradinarului............. si uite inainte de a scrie,,,,,,, am citit toata discutia noasta de aici si eu nu v-am  provocat la nimic ,,,,,,,,,,, matale ai zis ca sfert de milimetru in tamplarie e la misto ori eu am demonstrat ca nu-i misto din partea mea si v-am zis ca nu ma supara nimic din cele spuse aici pe acest forum deoarece fiecare isi spune parerea si si-o sustine cu argumente care sunt combatute sau sustinute de  altii ce doresc sa-si exprime punctul lor de vedere.... pt ca nimenea nu detine adevarul absolut sau le stie el pe toate indiferent de subiectul discutiei. ^:)^ ^:)^ :hi: :hi:

cristian bh

Citat din: cristian bh din Februarie 07, 2013, 08:56:50 AM
Citat din: cristian bh din Februarie 06, 2013, 09:06:31 AM
Citat din: stup_arpi din Februarie 05, 2013, 02:32:14 PM
Am vazut undeva o poza cu un abricht homemade cu sanie culisanta gen schita atasata.A-si vrea sa stiu daca stie cineva de unde se pot procura asemenea sanii.
cea in coada de randunica e mai greu de procurat  dar cealalta se poate confectiona odata cu abrichtul da trebuie totusi si ajutorul unui atelier specializat,,  ca asta ce-i cumparat din magazin OTELUL BEIUS si fabricat habar n-am unde [poate prin atelierul de care ne spunea dnu bucovineanu}  se poate zice atat homemade dar nu-i mai prejos de unul profesional,,  iar culisare mesei din fata e lina si regleaza si la zecime  :hi:
inca unul cu grosime pe deasupra  care se demonteaza prin 4 suruburi prinse de cele 4 picioare, rolele din masa sunt tractabile si poate fi folosit si la indreptarea pe cant .original made in romania :coffee: :hi:
Acesta este utilajul publicat in forumul de anunturi!
detalii si la tel 0740685587.

dan sebastian

Citat din: elvis din Februarie 15, 2013, 06:54:00 PM
pt imbinarea in falt la stupi...cu ce pot face falturi...ceva sfaturi sa imi usurez munca(dupa cum se vede nu ma pricep deloc)
Cel mai usor cu un cuircular cu panza reglabila sau cu sistem de panze dado blade.
Daca esti fan traditie poti folosi o rindea speciala de falturi.
O freza e varianta folosita de prosfesionisti in general.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.