Stupii lui Gabriel26do

Creat de gabriel26do, Noiembrie 25, 2012, 09:30:04 AM

« precedentul - următorul »

gabriel26do

Salutare. Multumesc pentru comentarii. In iulie 2011 am cumparat primii mei 2 roi de la un prieten sarb (tamplar de meserie), care m-a invatat cite ceva despre apicultura. Am iesit cu amindoi roii din iarna foarte bine. In iunie 2012 am cumparat 5 familii de la cineva din Calarasi care au mers foarte bine, iar in iulie am mai cumparat 3 roi. Din familiile cumparate  (5) si cele avute (2) am facut 4 roi care s-au dezvoltat binisor. Asa am ajuns la frumoasa cifra de 14 din care unul s-a stins. Cutiile mi le fac singur iar cutia veche pe care o vedeti am imprumutat-o de la un prieten si coleg cind am cumparat cei 3 roi ca nu mai aveam cutii. Cam asta a fost evolutia mea legat de apicultura pina in prezent si sper voi putea mai mult. Iernare usoara tuturor.
SunPhoto     YouTube

gabriel26do

Un prieten nepretuit (si nas totodata), la targul apicol de la Sighisoara 2012 :hi:
SunPhoto     YouTube

pharaonu75

Citat din: gabriel26do din Noiembrie 26, 2012, 09:02:24 AM
Un prieten nepretuit (si nas totodata), la targul apicol de la Sighisoara 2012 :hi:

Pentru cine nu stie, ala mai frumos sunt eu! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 26, 2012, 09:46:38 AM
Pentru cine nu stie, ala mai frumos sunt eu! =)) =))
Si ala incruntat atunci cine e?  :P  :D

marius_vfp

sa intelegem ca si nasul are o oarecare influenta / ajutor .

felicitari
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

gabriel26do

are influenta ... ca atat ai trebuie... =))
SunPhoto     YouTube

romikele

Acum ca nașu și-a tras sculă nouă de tâmplărie, poți trece pe inmulțire intensivă.  :smile:

Iernare uscată!  :hi:

pharaonu75

Scula este 50%-50% nasu - finu! :wink2:
Asa ca isi face cutii chiar si daca nasu ar avea ceva impotriva, ca doar este "apropitar"! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Asa e bine, finu asadar nu va fi nevoit sa-si faca treaba cu scula de imprumut.  :razz:

gabriel26do

Daca ajung la "scule" de imprumut nu e bine ... de la varsta asta...
SunPhoto     YouTube

pharaonu75

De cate ori am fost pe la el, l-am gasit mancand mancare calda... asadar fina il hraneste... deci finu are sculele bune, nu de imprumut! =)) =))

Pe de alta parte, pe mine faraoana m-a trecut pe conserve de cand m-a cunoscut! :yahoo_cry: :yahoo_cry:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Daca sunt conserve de bere, nu e rau  =))

relutu

D-nu pharaonu lasa-ti conservele ca va fac rau,trece-ti pe salam,kaiser,sunculita etc.  =)) =)) =))

gabriel26do

Apicultura Slobozia foto Slava - 0762365641

Salutare.Aceste fotografii au fost facute in iulie 2011 in locatia de unde am cumparat primii mei 2 roi
SunPhoto     YouTube

gabriel26do

SunPhoto     YouTube