Freza verticala

Creat de _razvan_, Noiembrie 19, 2012, 09:29:51 AM

« precedentul - următorul »

_razvan_

Buna dimineata,
Ma poate ajuta cineva cu o schita pentru freza verticala?
Multumesc!

alexutu

salut
aceasta freza se numeste freser am facut si eu acum o sa pun poze ,nu este un ax normal
00007

Vasimoldoveanu

SE POATE EXECUTA CU AX DUBLU DAR E MAI DIFICIL DE REALIZAT CUM SUNT O PARTE DIN CELE CONFECTIONATE DEV FABRICA MAI SIMPLU TOT ANGRENAJUL [MOTOR SI AX ]PE UN SUPORT CARE SE RIDICA PE 2 AXE  SI DOUA TEVI RIDICATE MILIMETRIC DE JOS, TOATE CELE BUNE

ioanardelean55

 
   Ca sa faci o freza buna trebuie multa mecanica si precizie , cel mai bine e de la second ,

desprealbine

Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 19, 2012, 08:01:57 PM
 
   Ca sa faci o freza buna trebuie multa mecanica si precizie , cel mai bine e de la second ,
total deacord
poate iesiti chiar mai ieftin
cu cat e mai veche cu atat este mai buna

roi_ag

Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 19, 2012, 08:01:57 PM
 
   Ca sa faci o freza buna trebuie multa mecanica si precizie , cel mai bine e de la second ,

Bine ai revenit cu sfaturi  =D>  :hi:

Marek


ioanardelean55

 
           :thanks:   Bine v-am regasit . Esti prmu care mai prins , sper sa fie bine si vorba lui Stefan Orban  ...Doamne Ajuta .

pharaonu75

Cam rar va gaseste omul pe aici! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

Citat din: _razvan_ din Noiembrie 19, 2012, 09:29:51 AM
Buna dimineata,
Ma poate ajuta cineva cu o schita pentru freza verticala?
Multumesc!


  Si eu sunt in lucru cu  freza ,procura materialele acestea si e  totul bine ,precizia , stabilitatea  fara tolerante , o da  sania ce va culisa perfect , de jos in sus .
http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=3958.210

orbanstefan64

ioane ! so gatat munca cu albinele atelierul il duci asa din mers asa ca .....hai napoi la postari ca avem mare nevoie de profesionisti pe aici  :nod: :nod: :nod:
Doamne ajuta bine ai revenit!!!!!!
:hi: :hi: :hi:

ioanardelean55

 
  Aveti dreptate ,sper sa ne intilnim mai des de acum incolo , :nono:

bucovineanu

La freza verticala e foarte important sa se poata face reglaje fine la ridicarea si coborarea frezei, sau dupa caz a mesei, de ordinul zecimilor de milimetru.

desprealbine

reglajele se fac mai bine cu seibi distantoare decat cu sanie

orfan.george

nu este greu de facut un freser. eu l am facut singur (in afara de ax pe care mi l-a facut un strungar) dak te ajuta o sa pun poze dar in weekend cand ajung acasa k acum st ocupat cu facultatea. eu sunt foarte multumit de el poti sa faci tot ce iti trebuie pt apicultura