Masura 141 - sesiunea 2013

Creat de ova, Septembrie 10, 2012, 07:04:31 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: Vasimoldoveanu din Decembrie 23, 2012, 02:46:50 PM
Nu ar fi suficient un document de la ACA ca sunt apicultor,am carnet si platesc taxa ,sau ca am dosarul pentru curs la ei,va multumesc.

Doar daca ati urma niste cursuri acolo, si ati fi testat ca detineti acele cunostiinte apicole necesare si ati primi o diploma care sa ateste cunostiintele Dvs .

Asa e legea, aveti act care sa ateste calificarea, va inregistrati, nu aveti asta e .

Cum ar fi sa mergeti la un dentist, sa aveti incredere ca pe usa lui sa scrie PFA sau SRL cutarescu si el sa nu aiba calificare necesara .

Vasimoldoveanu

E adevarat ce spuneti dar medicina e invatata la facultate si nu la un curs,apoi sunt apicultori cu 50sau mai bine de ani vechime cu expirenta mai buna ca unuia care termina o facultate in domeniu,in alte activitati nu-ti cere diploma numai sa dai bani la stat,aici probabil ca astai chichita ca nu incaseaza bani,la revedere

Apismella

DCA SINTETI IN PRIMUL AN ,LA INTOMIRE PFA   AJUNGE ADEVERINTA DE LA ACA, CA FACETI CURS,DACA SINTETI MAI AVANSAT, LA INTOCMIRE APFA LA ACEA VREME  ATI DECLARAT CA VETI FACE CURS!

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

exarhu

Stie cineva daca s-au aprobat dosarele pt masura 141 pe 2012 sau daca se gasesc afisate undeva rezultatele pt aceasta
Va multumesc :hi: :bzz: :bzz: :beer:
da

Ionel_Cluj

La mine a venit in control o domnisoara (la sfarsitul lui nuiembrie)si mi-a spus ca dupa ce mai verifica ei dosarele inca o data cu datele din teren atasate(poze ,conditii respectate)mai fac un raport si le trimit lla Bucuresti(cam pe la Craciun,chiar asa a zis)asa ca rezultate afisate nu cred ca avem a astepta mai repede de primavara.Eu asa am inteles

Ionel_Cluj

Si inca ceva ;cineva scrie undeva pe forum ca la el inca nu au venit in control asa ca pana nu se verifica toate dosarele...

exarhu

Asa merge treaba in Romania la 2 viteze incet si mai deloc
Sanatate si La multi ani tuturor :hi: :bzz: :bzz:
:bzz:
da

morozan simion

niciodata nu a fost sa nu fie cumva, pana atunci
LA MULTI ANI! FERICIRE SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI IMPLINIRI

elvis

stie cineva daca in 2013 se poate accesa masura 141
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

dorindafi

 :D numai ceam pashit in 2013
multzi n-au luat transha 4 asha ca mai e  de ashteptat  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ramysun

La multi ani tuturor! Intradevar, doar ce am pasit in 2013 dar vestile par sa fie de prost augur pentru anul ce incepe (pe masura 141 ma refer) din cate citesc. Mai stie cineva ceva legat de posibila suspendare pe masura 141 pentru anul acesta? Anul acesta incerc sa intru pe PNA (dar am inteles ca am de ales: ori PNA ori 141 -  e adevarat?) Toate cele bune!
In Apis Veritas

skype: ramysun

romikele

Situatia pentru 2013 este asta:
- Nu va fi sesiune de depunere de noi dosare, va incepe un nou ciclu pe perioada 2014-2020.
- Se poate accesa PNA daca este M141 in derulare, cu exceptia investitiilor prevazute in planul de afaceri, pentru evitarea dublei finantari.

A se citi cu atentie ghidurile de aplicare...

gaby

buna are cineva informatii despre sesiunea din mai -iunie 2012 suntem in aprilie si deocamdata nu sa publicat nimic pa sait dupa cunostintele mele poate are altcineva alte informatii daca da postatile sa le aflam toti cei interesati

romikele

S-a promis pana la sfarsitul lui aprilie, desi eu am ajuns sa cred ca ne prinde iulie...  :sad: