Masura 141 - sesiunea 2013

Creat de ova, Septembrie 10, 2012, 07:04:31 PM

« precedentul - următorul »

morozan simion

sunteti fericit
eu am depus dosarul in luna mai 2012 si nu am primit nici un raspuns pana acuma
poate vine cineva si la mine
oare pot sa ma interesez undeva sau pot accesa vreun site pe net pentru a vedea daca a fost aprobat dosarul?

romikele

Nu s-a aprobat nici un dosar pana acum, inca mai sunt de facut verificari in teren.
Abia la primavara vom avea lista cu proiectele aprobate, care au depasit foarte mult ca numar pe cele din anii trecuti.

morozan simion

multumesc pentru raspuns precum si de promtitudinea de care ati dat dovada
sa auzim de bine

dorindafi

Citat din: morozan simion din Noiembrie 14, 2012, 06:59:15 PM
sunteti fericit
eu am depus dosarul in luna mai 2012 si nu am primit nici un raspuns pana acuma
poate vine cineva si la mine
oare pot sa ma interesez undeva sau pot accesa vreun site pe net pentru a vedea daca a fost aprobat dosarul?
1-vor venii sa fotografieze stupina , scule shi unelte pe care le detzii
2-daca vei fi eligibil vei semna contractul de finantzare shi la urma vei da cu caciula de pamant  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

nfscgc

Buna ziua
Vreau sa depun cererea de plata pentru transa a treia in sesiunea din decembrie. Imi poate spune cineva daca am nevoie de inregistrare DSV sau de autorizare DSV
M-as bucura daca mi-ati raspunde repede pentru ca sunt cam presat de timp.
Multumesc

romikele

DA!.... URGENT!!!
Inclusiv crotalierea!

Kov iulian

La noi in ialomita acum in sesiunea din noiembrie, multi nu si-au facut toate actele ( autorizatii dvs pe pfa, crotalii etc ) iar acum pe ultima suta de metri alearga care incotro, s-au ingramatit toti sa depuna dosarul de plata .


Uni inca asteapta sa fie sunati, dar va garantez eu nu se va intampla asta, cei de la verificari sunt ingropati pana peste cap in dosare si nu isi vor lua timp sa sune pe fiecare in parte .


Iar cei de la consultanta nici atat nu le pasa, desi asta ar trebui sa fie treaba lor asta fiindca multi dintre noi cei din ialomita aveam contract de consultanta cu ei pe toata perioada desfasurari contractului .


Pe mine nu ma sunat nimeni de la consultanta nici anul trecut si nici acum .( eu am depus dosarul dar ei nu au de unde sa stie asta )

dorindafi

141 anul 4
25 oct. depus dosarul / 19 noembrie euroii intratzi
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

adi-m

A-ti avut patre de verificare in teren? daca da ce au verificat?  :uimit:, nu de alta,dar vreau sa stiu ce ma asteapta la anu  :hi:

dorindafi

dupa anul 3 va trebui sa dovedeshti ca ai creshterea economica cu 20 la suta shi cele 3 ude
pana atunci stai linishtit 


adi-m  ,   asta vor verifica  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

kiloz

Citat din: ova din Septembrie 10, 2012, 07:04:31 PM
Cand incepe depunerea dosarelor in 2013 pt masura 141? Sunt doua sesiuni de depunere a actelor ? Multumesc anticipat!
PT anul viitor sesiunile de finantari sunt suspendate dupa cum se pare definitiv. Si pt 141 si 112
Sa fii drept si scrie adevarul.

Kov iulian


kiloz

Inca nu , dar credeti ca o sa iasa cineva in fata si sa anunte oficial : Dl ne pare rau dar nu mai sint bani!
In 2011-2012 cite o singura sesiune ,si cum stau dosarele si la ora actuala pe la colturile birourilor?
La o intrebare de gen, intro sedinta ACA.
Sa fii drept si scrie adevarul.

morozan simion

buna
poate cineva sa-mi spuna daca pentru masura 141, dosar depus in mai 2012 exista sanse de finantare s-au sunt suspendate. Am depus dosarul obtinana un punctaj de 75 puncte si nici pana acum nu am fost informat ca afost respins, a fost aprobat, o sa vina in control, nimin absolut nimic
daca cine va are informatii in acest sens va rog sa-mi comunicati si mie.
Gurile rele zic ca nu mai sunt bani si nu se mai finanteza. Daca este asa ceceva ar fi corect uman sa primesti instiintare cu privire la asa ceve. Pe site-l PNADR apare dor nr de dosare depusepana in iulie 2012 iar din iulie pana in decembrie nu au avut timp sa faca o repartizare ierarhica si sa stabileasca care raman si care nu?
multumesc anticipat

gore

La mine a venit la inceputul lunii noiembrie 2 persoane de la APIA, au fotografiat cu telefonul mobil stupii, crotaliile de la 3 stupi, dupa care au plecat spunand ca la finalul verificarilor se vor decide la Bucuresti care sunt eligibile sau nu (pentru cele depuse in mai 2012).
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming