Hotii fura stupi acum .

Creat de tassevasi, Septembrie 04, 2012, 09:53:16 PM

« precedentul - următorul »

edy_mh

Bun si asa, ochiul la radar....
Cam ce crezi ca poate face un politist cu o masina terminata si fizic si moral si cu 40 litrii benzina pe luna?? Daca mai are si o comuna cu 7.000 de suflete care suna la 112 pentru ca nu vrea copilul sa mearga scoala....
Nimeni nu s-a nascut invatat, asa ca ai rabdare cu bobocii.
Totusi sa nu uiti.. si bobocii cresc.

http://edymh.sunphoto.ro/Apicultura

xvader

si politistii sunt oameni. au copii, neveste... daca ii cunosc hotii, ii ameninta direct.
cum zicea donbazil....devin nostalgic dupa vremurile cand infractorul nu misca in fata organului.

pharaonu75

#47
Citat din: xvader din Aprilie 28, 2013, 05:30:42 PM
...
cum zicea donbazil....devin nostalgic dupa vremurile cand infractorul nu misca in fata organului.

Stie Donbazil foarte bine ceea ce spune! Erau vremuri in care nu iti era frica sa mergi pe strada, fie ca era ora 12 ziua sau ora 12 noaptea.


Acum infractorii au drepturi, iar tot sistemul juridic se preocupa ca sa le fie respectate... este mult mai comod si mai banos asa, pentru cei din sistem!
De respectarea drepturilor victimelor nu se preocupa nimeni, pentru ca victimele nu dau bani/spagi pentru a fi prinsi infractorii, in timp ce infractorii "cotizeaza"  la greu pentru a scapa!
Arestarea unui infractor a ajuns "piesa de muzeu"...

Atat timp cat un demnitar penal precum Catalin Voicu, recent iesit din arest (pentru o scurta perioada) are drept de vot in Parlament, votand, culmea ridicolului, suspendarea presedintelui statului, iar altul precum Gigi Becali, care are doua clase mai mult decat trenul si un bagaj de cuvinte de le poti numara pe degete, ne reprezinta in Parlamentul European alaturi de Eba si Adrian Severin, sau mai nou, face parte din Comisia Juridica a Senatului desi habar nu are despre cele mai elementare notiuni de drept, dar avand un cuvant de spus despre temeinicia probelor din dosarele penale ale colegilor sai parlamentari, NE MERITAM SOARTA!!!

Ce legi sa aplice politistii, procurorii sau judecatorii, cand legile sunt facute de unii de teapa lui Becali, Vanghelie, Igas?
Ce legi credeti ca pot "emana" neuronii fostei secretare a lui Dragnea, tobosarului nu stiu carei formatii sau solistului alteia?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

xvader


cristifader

Citat din: bogdanab din Aprilie 27, 2013, 11:24:54 AM
hotii au fost prinsi ...

http://alba24.ro/barbat-din-radesti-cercetat-de-politisti-a-furat-48-de-stupi-de-albine-in-valoare-de-aproape-24-000-de-lei-185898.html


Citat din: bogdanab din Aprilie 08, 2013, 09:26:08 PM
azi am aflat de la un prieten apicultor despre o cunostinta de-a lui caruia i-au fost furati saptamana trecuta 48 de stupi intr-o noapte din Coltesti , jud Alba . Din ce am aflat eu de la prietenul meu stupii au fost dusi cu o camiometa cu prelata galbena pe care scria "materiale de constructii" . Cineva a vazut masina dar banuia ca e proprietarul care isi muta stupii. Am inteles ca au fost chiar verificati in interior stupii si luati cei mai buni  , a fost infundat urdinisu cu bucati de patura si incarcati , ar fi si ceva filmare de la o camera video din apropiere. lazile erau in majoritate nevopsite luate de la tg secuiesc .
daca la cineva ii se pare cunoscut sau afla ceva despre o tranzactie in zona jud Alba sau invecinat va rog sa anuntati

multumesc

Buna,
pana la urma a fost stabilit un suspect, insa de stupi si familii nu se stie inca nimic.
vanatoarea continua.

soricul

"Viata eroilor,dintre toate,este cea mai mare lectie de umanitate pe care ne-o da istoria"

albinuta carina

acum o saptamana au fost furati 54 de stupi de la rapita in zona Petresti jud Satu Mare.

dedu

Suspecti de aceste furturi pot fi cei care vand pe bani de nimic,200-300 lei,familii bune inainte de culesurile de salcam-tei-floarea soarelui.
Cei care cumpara si tac sa le fie rusine.
Cred ca cea mai corecta justitie este aceea facuta pe cont propriu,din auzite ajungi la suspect si....iti faci dreptate. Nu demult am vorbit cu cineva si mi-o zis asa: Politia nu rezolva mai nimic,prind cate un amarat muritor de foame,il bat si ii promit sentinta usoara daca isi va insusi la tribunal si alte furturi (pentru a nu aparea pe statistici multe cazuri nerezolvate).
Nu sunt ''revolutionar'' (adica sa critic absolut orice este in Romania), respect politia romana deoarece majoritatea fac scoala nu gluma sa ajunga acolo,dar na....este greu, nu sunt chiar toti Sherlock Holmes.
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

mape 48-petru manea

Cumparatorii sunt cei (nu toti ) care au accesat fonduri europene si nu au stupi suficienti pentru controlul care se apropie probabil