INVITATIE

Creat de Bătrânul, Iunie 16, 2012, 05:36:58 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Invit pe toti cei care iubesc acest forum sa participe la extractia mierii in stupina mea pe data de 7 si 8 iulie 2012.  :hi: Confirmare  de participare pe  acest topic . Cazare in corturi , de baut de la mine , de mincat ce aduceti ca nici eu n-aam .  :D  Nu rupeti usile si nu-mi muscati bernadierul .  :razz: :razz: :razz:

Bătrânul

Saraca Romanie !!! :nod: Romanul nu mai are timp de o bauta cu colegii de breasla, nu are chef de o aventura. Stuparii incepatori nu au curiozitatea de a vedea deschisa stupina Batrinului.  Concluzie : In maximum doi ani vor fii multe lazii goale de vinzare (de ordinul a zeci de mii) la preturi simbolice .  :limba: Multi doritori de bani europeni au primit si vor mai primi cadouri electorale dar la "pus osul" nici in grup apoi singuri.... :uimit: deci vor oferii Stupii ramasi fara albine la pret de cherestea si nici asa nu vor gasii cumparatori . Invitatia mea nu se referea la adevaratii stupari care la data respectiva vor fii la tei si floarea soarelui ( CINSTE LORI ) ci cei care nu au vazut in viata lori o extractie intr-o stupina dar viseaza si primesc zeci de mii de euro pentru stupine . M-am lamurit .  =D> =D> =D>  Succes stuparilori  la pastoral ! Va iubesc cu tot respectul meu !!!  ^:)^ ^:)^ ^:)^

balasbebe

Cand ai deschis acest topic, m-am gandit la tine. Sa nu-ti mai dau nici macar un telefon,  rusine sa-mi fie.
Distractie placuta. Nu vreau sa vad cum unii scot miere, si eu stau cu sacul de zahar sa nu moara albinele de foame.

marian sima

Nea Batrine veneam numai asa ca sa te cunosc nitel ,pentru mine esti o persoana controversata unii m-i te vorbesc de bine altii  mai putin de bine,nu ma intereseaza apicultura practicata de dumneata dar putem discuta despre constructii,distanta ma omoara dar daca esti mai prin zona la floare anunta-ma.
Floarea-soarelui s-ar putea sa scoata pirleala si pentru salcim si tei,a avut umiditate acum are caldura si deja a inceput sa infloreasca ,cine face pastoral poate face si trei extractii daca se organizeaza putin .

Bătrânul

Citat din: Bătrânul din Iunie 16, 2012, 05:36:58 PM
Invit pe toti cei care iubesc acest forum sa participe la extractia mierii in stupina mea pe data de 7 si 8 iulie 2012.  :hi: Confirmare  de participare pe  acest topic . Cazare in corturi , de baut de la mine , de mincat ce aduceti ca nici eu n-aam .  :D  Nu rupeti usile si nu-mi muscati bernadierul .  :razz: :razz: :razz:
Inscrierile sa incheiat . De acum mai sint acceptati numai cei care platesc .  ^:)^ =D> :rotfl: Pret la 5 margarete si cursurile 10 euro / ora, sau sfat.