Viitorul forumului

Creat de APIARDEAL, Mai 23, 2012, 12:39:50 AM

« precedentul - următorul »

D006

acum le-au picat si pe Pistu Orban !   =)) =))

Citat din: alt stupar ultimul practician din echipa de moderare
Anuntul a fost facut, cine doreste n-are decat sa pofteasca, cred ca topicul si-a indeplinit misiunea. .CLOSE

Domnul Orban, va asteptam sa fiti activ si pe alte subiecte, de preferinta tematice... !

orbanstefan64

baieti faini ce sa mai ......Doamne da le sanatate sa judece mai clar !!!!

romikele

Din motive de sanatate nu ma pot ocupa acum de forum, de aceea nu am intrat pe aici cateva zile, timp in care unii si-au cam facut de cap.
O sa imi rog colegii sa se ocupe de "toaletare",iar de sanctiuni sa va ocupati voi...propuneti si se va consemna!  :wink2:

Legat de mph, nu e banat permanent, dar dupa expirarea celor 13 zile ramase sper sa nu-l mai vad pe-aici cu aceleasi postari arogante si tupeu jegos!.

@calmusdaniel, te-ai aprins degeaba, nimeni nu e favorizat pe aici, dar cum am mentionat mai sus, din motive obiective nu ma pot ocupa de forum, doar am platit factura pentru ca gazduirea sa mearga mai departe.
Sper sa reconsideri hotararea luata si sa ramai alaturi de noi, daca doresti sa impartasesti in continuare din experienta de profesionist celor care au nevoie de sfaturi pertinente, fara a tine cont de balacareala din ultima vreme, care se va sterge in totalitate.

PACO

Ce se intampla cu forumul, astazi de cate ori am incercat sa intru m -a redirectionat spre o reclama ?
  Cumva banatii au virusat forumaul!

romikele

I-am pus eu un redirect sa se linisteasca razvratitii neamului  :razz:

Eugen B


Karpetrusov

Ce se intampla cu calculatorul meu ? Incepand de ieri nu mai  pot accesa mozilla si Yahoo. Pe telefon pot sa le accesez. Au lasat baietii aia de alataieri ceva virusi?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

romikele

Problema e din calculator.
Incearca o restabilire de sistem la o data anterioara, cand totul functiona bine.

ra.doi

Citat din: PACO din Ianuarie 26, 2015, 10:34:18 PM
Ce se intampla cu forumul, astazi de cate ori am incercat sa intru m -a redirectionat spre o reclama ?
  Cumva banatii au virusat forumaul!
Cand am vrut sa citesc tot mia dat sa cumpar windows 10
M.am gandit ca ati modernizat forumu si noi cu XP am sarit din schema.
Azi vad ca merge si cu ce am.
Fie.va mila domnu Romykele si domnu Faraonu si de noi care nu avem windows 10 ca D2006 si vrem sa citim si sa scriem si noi.

bucovineanu

Citat din: romikele din Ianuarie 26, 2015, 10:37:10 PM
I-am pus eu un redirect sa se linisteasca razvratitii neamului  :razz:

Alutus

Adaptandu-se  situatiei actuale a Romaniei, Forumul  Apiardeal a gazduit - asa cum era normal intr-o tara ai carei cetateni  isi  cauta inca identitatea – si preocuparilei in domeniul dezbaterilor civice, spre supararea multor indivizi legati de trecut si profitori ai haosului si incertitudinilor. La ordin, alarmati de impactul civic al Forumului, activistii de toate gradele, fostii militieni sau doar tradatori din vocatie, reprezentanti ai intereselor unor gasti de profitori mai noi sau mai vechi sau ai unor puteri staine, au purces la discreditarea Forumului, incercand sa acrediteze ideea  perimarii sale, indemnandu-i pe membrii sai sa utilizeze platforma  F.
Acesti  traseisti la comanda nu vor putea  sa anuleze farmecul  trecutului acestui forum, nici viitorul lui, nici unicitatea sa  de neegalat. Indemnul la parasirea forumului reprezinta de asemenea o jignire adresata celor care cu efforturi personale au creat aceasta platforma . Oamenii iubesc Forumul si au nevoie de el.
Adio traseistilor, si acolo sa ramaneti!
Sa nu uiti Darie!

bmdna

Citat din: Alutus din Iunie 13, 2018, 08:07:38 AM
Adaptandu-se  situatiei actuale a Romaniei, Forumul  Apiardeal a gazduit - asa cum era normal intr-o tara ai carei cetateni  isi  cauta inca identitatea – si preocuparilei in domeniul dezbaterilor civice, spre supararea multor indivizi legati de trecut si profitori ai haosului si incertitudinilor. La ordin, alarmati de impactul civic al Forumului, activistii de toate gradele, fostii militieni sau doar tradatori din vocatie, reprezentanti ai intereselor unor gasti de profitori mai noi sau mai vechi sau ai unor puteri staine, au purces la discreditarea Forumului, incercand sa acrediteze ideea  perimarii sale, indemnandu-i pe membrii sai sa utilizeze platforma  F.
Acesti  traseisti la comanda nu vor putea  sa anuleze farmecul  trecutului acestui forum, nici viitorul lui, nici unicitatea sa  de neegalat. Indemnul la parasirea forumului reprezinta de asemenea o jignire adresata celor care cu efforturi personale au creat aceasta platforma . Oamenii iubesc Forumul si au nevoie de el.
Adio traseistilor, si acolo sa ramaneti!
Se desprinde clar problema dumneavoastra: Numarul de persoane ce urmaresc acest forum scade, scade si numarul cititorilor de postari PLATITE. Astfel scade venitul celor ca dumneavoastra, ce primesc bani ca sa faca munca politica in apicultura, adica sa o dea cu politica fara ca macar sa fie interesati in vreun fel de apicultura. Eu inca nu am plecat. Nici macar nu m-a indemnat cineva pe vreo platforma F. Am invatat si aici ca si pe F sa discern postarile din gandirea sincera a unui om de cele platite.
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

Kov iulian

Pe forum sunt deschise 6 463 subiecte si doar pe unu (aflat la sectiunea postari non apicole) se dezbate pe subiecte la ordinea zilei ce au tangente cu lucruri care ne afecteaza viitorul tarii.

Este un comportament imatur de copil de 8 ani sa iti strangi jucariile si sa pleci doar fiindca pe unul din 6 mii de subiecte se discuta pe teme care nu iti convin si pe care le poti ignora pur si simplu.

Cand erau alti la putere era bine ca exista libertatea de a critica dar acum cand idolii fac doar prostii nu trebuie discutat deloc, trebuie pedepsiti exemplar cei ce indraznesc, luata cetatenia etc.

La fel de imatur e sa incerci sa arunci vina  pe persoanele ce discuta liber si sa te minti singur in loc sa vezi ca  Mark Zuckerberg ne-a facut pe toti dependenti de aceasta mizerie numita facebook. Unele mentalitati invechite au ramas adanc inradacinate in mintea unora.

Cum explicati scaderea activitati pe toate celelalte forumuri apicole sau ne-apicole, pe ei cine ii saboteaza, Soros, Statul Perpendicular, martienii?

PS: Pe un forum e mult mai usor sa ignori o postare decat pe facebook nu iti mai sare mereu in fata notificare.
Chiar daca esti banat din greseala sau pe drept poti accesa in continuare sa afli informatii pe cand pe facebook nu mai vezi nimic, si se pierde tot ce ai scris.

Si chiar daca se sterg postarile, chiar daca forumul se inchide vei gasi informatii salvate prin vreo baza de date, pe google cache sau archive.org pe cand pe facebook absolut tot dispare iar facebook nu te baga in seama nici cand ii dai bani sa ii cumperi reclama.

MirceaCalin

N-ar trebui să amestecăm deloc politica ŞI în forum !
Meseria nu trebuie confundată cu propagandismul.