Viitorul forumului

Creat de APIARDEAL, Mai 23, 2012, 12:39:50 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

KTA-APIDORNA - Ski

felicitari Skypi, spor la treaba...!!! si apropo la radio e mai bine sa se poarneasca manual de fiecare dintre noi, nu automat,,,,sa nu sperie bebeii, cei care avem...mai ales la oremai tarzii, Multumesc !!! :thanks: :bravo:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

bee_lover

Bun venit domnului Skypi si spor la moderat.  :hi:

costelinni

Citat din: romikele din Noiembrie 19, 2012, 04:52:30 PM
Citat din: costelinni din Noiembrie 19, 2012, 03:43:17 PM
Cum de ati scos Radio Zu de pe pagina de start?   :yahoo_cry: Daca acest lucru nu ingreuneaza buna desfasurare a forumului va rog sa-l reinstalati din nou ! Va multumesc.  :thanks:

Nu este scos, doar pe perioada targului a fost inlocuit cu Radioson Sighisoara  :wink:

Multumim frumos  :thanks:
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

romikele

Deoarece actuala tema implicita are un consum de resurse nepermis de mare, iar timpul de deschidere a paginii index este inacceptabil de mare, voi seta o alta tema implicita, tema actuala putand fi folosita de doritori prin alegere de la Profil > Elemente vizuale.

Totodata vom incepe lucrul la o tema personalizata Apiardeal cu cel mai mic timp de deschidere si cel mai mic consum posibil, care va deveni tema implicita.

In acest fel nu vom mai fi obstructionati de gazdele noastre pentru depasirea consumului maxim acceptat de catre procesor si memorie a serverului.

De asemeni vom trece la optimizarea la maxim posibil a scripturilor pentru a creste in clasamentul Google, dupa care vom accesa toate resursele existente pentru ca Apiardealul sa fie primul la cautarea dupa cuvantul "apicultura".

romikele

In curand va incepe curatenia de primavara.
Toate postarile fara continut de interes, care au ca text doar monosilabe sau smiley-uri, vor fi epurate.
Baza de date trebuie subtiata drastic, pentru a putea face mutarea pe alt server. De aceea vom pastra postarile care sunt aducatoare de informatii, sau pe cele interesante.
Subiectele similare se vor unifica... exista mai multe topicuri de ex. pentru masura 141... va ramane doar unul, dupa unificare.

Am rugamintea ca cei car au ceva de impartit cu semeni de-ai lor de pe acest forum, sa se abtina. Folositi mesageria privata pentru lamuriri.
Este enorm de lucru, forumul urmeaza sa treaca la un alt nivel, mai practic... amanunte la timpul potrivit.

Kov iulian

O parte din curatenie trebuie sa o facem si noi membri, trebuiesc sterse mesajele primite vechi care nu mai sunt de actualitate.

romikele

#67
Maine 20 iunie expira gazduirea pe acest server.
Americanii au intrecut masura... acum ne cer 355 de dolari pentru continuarea gazduirii.
Le zic PA-PA!, oprim totul pentru cateva zile si ne mutam pe alt server, chiar daca vor fi ceva probleme la inceput cu vizualizarea atasamentelor existente.
Nu vor fi probleme cu cele postate ulterior...

oroles

#68
De la ce sunt cei cu hostingul? Hostgator?
De ce nu incerci awardspace.net? Am spatiu nelimitat 2 baze de date mysqql si 2 postgres plus multe alte facilitati si dau cam 10 euro pe an. :D
Astia zic ca si trafic am nelimitat si necontorizat.

Nu stiu care sunt cerintele de functionare optima a site-ului (banda, trafic)... Poate va gasesc eu ceva mai bun.
Pot fi postate doua domenii.

Orice problema poate fi rezolvata foarte rapid.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tuturicius

Citat din: romikele din Aprilie 12, 2013, 04:41:06 PM
De asemeni vom trece la optimizarea la maxim posibil a scripturilor....
Credeti ca nu au fost scrise destul de bine acum doua mii de ani? ... :D

romikele

Citat din: tuturicius din Iunie 19, 2014, 03:17:22 PM
Citat din: romikele din Aprilie 12, 2013, 04:41:06 PM
De asemeni vom trece la optimizarea la maxim posibil a scripturilor....
Credeti ca nu au fost scrise destul de bine acum doua mii de ani? ... :D
Ai postat sa te afli in treaba. Daca nu stii despre ce scripturi e vorba, mai bine evita subiectul... aici nu e loc de glume rasuflate.

@oroles, nu gazduirea in sine e problema, am mai multe alternative, ci mutatul.
Am mutat deja 2 situri, mai am doua... toate domenii diferite.
Cel mai delicat e cu kaptarak.hu, unde trebuie schimbate ns-urile, dar dialogul cu adminul din Ungaria e anevoios si trebuie intermediari  :limba:

Acum salvez tot, vom face o pauza dictata de viteza mea la internet si apoi asteptam propagarea noilor ns-uri.

tuturicius

Pace! pace! stiu despre ce scripturi este vorba, acum vreo trei ani mi-am facut si eu un site pe care chiar am reusit sa-l cocotz nr.1 pe google, am studiat SEO atunci vreo doua luni pana am simtit ca incepe sa mi prajeasca creierul. Chiar am glumit, fara nici o alta intentie.
Vreme buna si albine in stupi cati chinezi in China!  :hi:

romikele

Scuze, nu-mi vad capul de treaba si nici nu pot sta prea multe minute in fata monitorului fara pauza.
Vor urma vre-o doua-trei zile de infern :zzz:

tuturicius

No problem, tot pe acolo ma aflu si eu, da' nu-i bai, ca vine floarea soarelui, vindem mierea si apoi plecam in concediu in Jamaica! Spor la lucru si energie maxima!  :hi:

romikele

Pana se va finaliza transferul si se vor propaga noile ns-uri, vom continua discutiile AICI
Asta incepand de maine dupa ora 12.00 ...