Viitorul forumului

Creat de APIARDEAL, Mai 23, 2012, 12:39:50 AM

« precedentul - următorul »

pad3

Citat din: ion patrut din Mai 24, 2012, 12:33:47 PM
pad 3 ai probleme cu roii?
deocamdata am pbl cu ploile, ca nu ma lasa sa ajung la ei :) la cum ploua la bacau pana si bacovia ar ramane fara cuvinte :(
somnul ratiunii naste monstri

bee_lover

Citat din: romikele din Mai 25, 2012, 08:33:28 AM
Departe de adevar, problema redeschiderii forumului vechi eu am perceput-o ca pe o mana intinsa celor care isi doreau sa continue cu insultele la adresa mea, ceea ce se intampla cu frenezie in aceste momente.
Eu am fost rugat de Stefan sa il deschid, punct.  :hi:

romikele

Totul e destul de clar, mergem inainte!  :hi:

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

orbanstefan64

Citat din: bee_lover din Mai 25, 2012, 11:34:09 AM
Citat din: romikele din Mai 25, 2012, 08:33:28 AM
Departe de adevar, problema redeschiderii forumului vechi eu am perceput-o ca pe o mana intinsa celor care isi doreau sa continue cu insultele la adresa mea, ceea ce se intampla cu frenezie in aceste momente.
Eu am fost rugat de Stefan sa il deschid, punct.  :hi:
adevarat !!!!nu neg nimic :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: romikele din Mai 25, 2012, 12:26:05 PM
Totul e destul de clar, mergem inainte!  :hi:
inainte mergem,ca inainte era mai bine  :hi: :hi: :hi:

bismark

     Nu stiu unii cum sint(vorba lui nenea Creanga)  dar cind toata lumea se simte bine undeva se gasesc unii sa  strice buna conveietuire si sa Bage strinbe ,eu unul am toata stima pentru romikele care se straduieste ca noi sa avem unde invata sau sa ne spunem parerea.As prefera sa nu existe intre oamenii care iubesc aceste gize minunate nici un fel de injurii sau alte adversitati si asa cum spune vorba ,, sa invatam unii de la altii spre binele tuturor,,.Este bine ca din ce spune unul sau altul si din experienta proprie sa iasa un lucru bun si sa ajunga tara noastra cu cei mai buni apicultori.Cu mult respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ion patrut

Citat din: bismark din Mai 26, 2012, 02:16:42 PM
     Nu stiu unii cum sint(vorba lui nenea Creanga)  dar cind toata lumea se simte bine undeva se gasesc unii sa  strice buna conveietuire si sa Bage strinbe ,eu unul am toata stima pentru romikele care se straduieste ca noi sa avem unde invata sau sa ne spunem parerea.As prefera sa nu existe intre oamenii care iubesc aceste gize minunate nici un fel de injurii sau alte adversitati si asa cum spune vorba ,, sa invatam unii de la altii spre binele tuturor,,.Este bine ca din ce spune unul sau altul si din experienta proprie sa iasa un lucru bun si sa ajunga tara noastra cu cei mai buni apicultori.Cu mult respect
cuvinte de aur ai grait domnule cine are urechi de auzit sa auda cine nu sa mearga la doctor :bravo:

romikele

Depinde de doctori... unii nu sunt buni nici de veterinari  :D

costoiuaurel

     Morala, moralitatea, moralismul, moralizarea – sînt, de vreo douăzeci de ani, cuvinte-vedetă ale lumii româneşti. Toată lumea se simte îndreptăţită să judece pe toată lumea, toată lumea e foarte exigentă şi foarte competentă, cînd e vorba să-şi pună semenii în insectarul derapajului apicol si nu numai....
     Faptul de a avea imaginaţie e o garanţie de nefericire. Nu te poţi bucura de imediat, fie pentru că îţi aminteşti, melancolic, de necazuri trecute, fie pentru că te preocupă dificultăţi viitoare. Nu te poţi bucura de amintiri agreabile, pentru că ele ţin de trecut, şi nu te poţi bucura de posibile împliniri viitoare, pentru că te gîndeşti la obstacolele, care vin sau piedicile pe care un purtator al unui adevar absolut(crede el) ti le va pune.
     Sper ca administratorul acestui forum sa nu urmeze sfaturile altor vechi discipoli in ale altor forumuri de apicultura din ani 2005,2006 care au disparut fara urma  cand ne-am lovit de un mare Mircea foarte bun purtator al unui adevar absolut "Eu am intodeauna dreptate...si forumul il inchid cand vreau eu fiindca ..... am puterea in buricele degetelor sa fac asta" si chiar asa a facut
      Suntem multi care nu activam pe acest forum din diverse ......motive..... banate ,  dar citim cu placere toate problemele si realizarile apicultorilor din acest forum...este dreptul dumneavoastra sa faceti ce doriti cu toata lista de membri si sa modernizati forumul pina va deveni o  realizare ultramoderna ACTA...Big Brother...ca doar daia le facuram pe plac si votaram legea in parlament.
      Sper ca cine are ochi sa auda si cine are urechi sa...... si sa ia o hotarare inteleapta.

relutu

Tocmai asta e D-nu Bismark ca unii se dau prea meseriasi si nu accepta ca mai sunt si altii care se pricep la ceva;si cand spun asta nu ma refer doar la apicultura ci la toate domeniile.Iar referitor la apicultura;eu cand m-am apucat de aceasta minumata meserie,am primit un sfat de la batranul de la care am luat stupii " domne' ai grija ca stuparii sunt rai".Dar  nu toti zic eu si sa demonstrat zile acestea pe forum...

mape 48-petru manea

Citat din: romikele din Mai 26, 2012, 08:18:53 PM
Depinde de doctori... unii nu sunt buni nici de veterinari  :D
Gand la gand cu bucurie   :nod:

Miere Sorin

Cel mai bine ar fi sa nu le mai acordam atentie acelor "Oameni cu mintea odihnita"...Numa bine.Va salut pe toti din Malaysia Kuala Lumpur.....


pharaonu75

Citat din: Miere Sorin din Mai 27, 2012, 06:04:53 AM
....Va salut pe toti din Malaysia Kuala Lumpur.....

Ce cauti acolo??? Treci acasa imdiat! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bucursorinelionel

Pentru Romikele:
Tot respectul si consideratia pentru eforturi, pasiune si devotament...!!!Daca poti mentine forumul actual, fie singur, fie cu ajutorul altor colegi si prieteni, eu iti / va multumesc deosebit si, daca te ajuta sufleteste, sa stii ca sunt multi apicultori care citesc forumul, chiar daca nu sunt logati sau nu posteaza.Si eu , si altii, nestiuti, credem ca faci o treaba excelenta si, deci, in masura in care poti, te rugam sa continui..!! Drum bun , inainte..!!!
Pentru toti colegii de pe forum, cele mai calde salutari si urari de bine , pentru ce a mai ramas din sezon, chiar daca , pana acum, nu toate sunt prea bune...!!!
Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)