Viitorul forumului

Creat de APIARDEAL, Mai 23, 2012, 12:39:50 AM

« precedentul - următorul »

ion patrut

pad 3 ai probleme cu roii?

Kiwi Bee

Evident ca acest forum ne este mai drag la majoritatea spun eu.
Daca Romikele si echipajul lui (Paharaonul) pot face o mica curatenie pe aici atunci nu vad nici eu de ca sa incepem un forum nou.

BRAVO Romikele pt rapiditatea cu care ai reparat problema si ai pus forumul pe picioare. Si Bravo si pt cine tea ajutat(daca este cazul).

Referitor la 3xforum, eu nu am mai fost pe el de peste un an sau si mai bine. La vremea respectiva aveam un antivirus(nod32) care mia interzis accesul informinduma precum siteul este virusat si impreuna cu google miau blocat accesul.
Uite ca ieri citind pe aici am facut clik pe linkul catre 3xforum si din primul shut mia aparut pagina rosie cu acces blocat. De anul acesta folosesc eset smart security.

Ideea de a cernui forumul 3xforum si chiar si acesta si a se lasa doar lucrurile importante este formidabila. Daca dureaza 3 luni atunci dureaza 3 luni si daca cinci atunci cinci.
Pina cind acest forum merge stabil cum a mers si pina acum cred ca este cel mai bine.
Sa ma mai repet din nou. Daca este posibil si tabara admin gaseste ca fiind o solutie buna blocarea accesului pt a crea topice noi de catre oricine atunci eu votez cu doua miini. Dar daca nu nici atunci nu ma supar ca doar nu fac eu regulamentul.

romikele

Ajutor primesc in special din partea voastra a utilizatorilor, prin simpla prezenta pe pagina de logare. E singurul lucru care ma face sa inghit toate mizeriile gratuite cu care sunt gratulat de catre exilatii de pe 3xforum si sa continui.
Nu stabilitatea forumului a fost pricipala problema in ultima vreme, ci lipsa de experienta de la inceput.
Dar le vom pune noi la punct pe toate, avem inca doi ani de hosting platit si bani pentru inca unul, apoi mai vedem ce va fi.
Sponsorii de baza nu ne vor lasa la nevoie, chiar daca pe unii reclamele ii oripileaza.  :wink2:

ves.lucian

 Domnule Romikele sa va dea Dumnezeu sanatate si putere de munca in continuare !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

nicomico

D-le Romikele va multumim din suflet pentru tot ce face-ti pentru acest forum.Eu sper ca si cei "exilati"se vor intoarce pentru ca fiecare membru de pe vechiul forum are mare importanta.
Kiwi Bee  eu am tot NOD 32 si ma avertizeaza ca pe Apiardeal.3xforum sunt virusi.
Va doresc la toti numai bine si sa dea domnul liniste si pace pe acest forum.

POSTASUL

donu romikele daca nu o sa abandonati forumul , am sa caut  sa va trimit un pitic   :rotfl:  ca atunci cand stati pe net , el sa aibe grija de albinute   :bzz:  :bzz: :rotfl:   :hi:  :hi:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

romikele

 :thanks: :thanks:  :lol:
Sa fie piticul mai mare, ca de-aia mici pe creier am destui  =))

Kov iulian

#22
Citat din: Kiwi Bee din Mai 24, 2012, 02:43:08 PM

Referitor la 3xforum, eu nu am mai fost pe el de peste un an sau si mai bine. La vremea respectiva aveam un antivirus(nod32) care mia interzis accesul informinduma precum siteul este virusat si impreuna cu google miau blocat accesul.
Uite ca ieri citind pe aici am facut clik pe linkul catre 3xforum si din primul shut mia aparut pagina rosie cu acces blocat. De anul acesta folosesc eset smart security.



Asta e cea mai mica problema cu care se poate confrunta un acest gen de forum gratuit .

Eu nu am nimic cu nimeni,  si nu vreau sa intru in contradictie cu nimeni din cei care au plecat dincolo ( voi citi si acolo si aici pentru a ma documenta ), le dau un sfat fara rautate celor care scriu pe acest gen de forumuri gratuite. ( i-am recomandat asta si unui amic care are un forum de asta gratuit de fizica ) .

Practic persoanele care au astfel de forumuri sunt dependenti de acele firme care le-au pus la dispozitie acea platforma, si daca acea firma da faliment sau decide sa renunte la a mai oferi forumuri gratuite in secunda doi de cand au apasat butonul de inchidere se inchid toate forumurile gazduite acolo si se pierde absolut tot ce sa scris acolo .

Ati vazut ca mi-am facut si eu un forum cu caracter eco, la inceput imi facusem un blog la google si credeam ca totul va fi perfect aveam incredere oarba in google pana au inceput sa umble cu prostii si m-am simtit obligat sa renunt la ei, la mail la tot .

Asa ca acum cand mi-am creat situl si forumul am cautat sa nu depind de nimeni, in prezent orice problema ar apare .

- Cu gazduirea
- Cu domeniul
- Cu platforma SMF

Imi strang jucariile si copiile salvate si ma duc la alti, pot reface totul in alta parte, exista atatea platforme spre care ma pot indrepta .

-php-Fusion
-phBB
-FluxBB
-punBB
-MyBB
si mai sunt o gramada ..........

Imi plac Lucrurile gratis de aia m-am indreptat si spre Linux si spre toate aplicatiile opensource , dar nu imi place sa depind de acele softuri,  mie imi place sa ma stiu asigurat ca pot pleca oriunde vreau si sa folosesc orice soft vreau .

relutu

Spor la treaba domnul Romikele si inainte cu tupeu.Asta a fost primul forum pe care am intrat de cand am inceput aceasta frumoasa "viata"  de apicultor si pentru ca am invatat multe  aici vreau sa raman.

uve

Nu intru de foarte multa vreme pe acest forum .Dar l-am indragit cand l-am intalnit .Mi s-a parut deosebit de util,continea multa informatie oferita gratuit de multi utilizatori (si informatia este cel mai scump produs de pe piata ), avea "activitate la urdinis"Am mai incercat sa intru in ultimele doua zile .Spunea ca parola nu-i buna . Credeam ca , calculatorul meu are ceva cu capu si i-am dat pace . Ieri descopar ca nu mai exist (ca user ) si ca este un nou forum .Am fost derutat , crezand ca se pierduse toata informatia de pana la momentul respectiv. Am fost luat prin surprindere pentru ca nimic nu prevestise asta . Cred ca in situatia asta s-au aflat si altii . Multi probabil au spus :daca-i revolutie s-o stim si noi . N-a luat nimeni in calcul ca se intamplase ceva tehnic .Felicitari celor care au rezolvat problema.Eu cred ca  nu conteaza pe ce usa intri in biblioteca :informatia pe care o gasesti acolo este importanta .Conteaza ca acest forum sa fie activ , sa aiba viata,sa impartaseasca ideea de unire .Inca de pe vremea lui Herodot se stia ca "tracii sunt un popor harnic si destept . Noroc ca nu sunt uniti ca altfel ar conduce lumea ." Cred ca acest forum va primi in scurt timp o dimensiune noua .Va trebui sa se implice mai mult in societate si ma gandesc la atragerea copiilor spre viata apicola(a celor care nu au tangenta cu albinele in familie).Recomand tuturor sa nu ia decizii la manie(in orice domeniu , in orice situatie )
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

cristi ciuc

Eu înţeleg ce s-a dorit când s-a instituit noul forum (performanţa sitemului şi operativitate), dar ce să facem ..... melancolia ne este specifică  şi nouă apicultorilor.
Erau atâtea postări şi atâtea lucruri utile acolo (de fapt actualmente, aici).
Mă şi gândeam căt de des s-ar fi reluat nişte topicuri cu teme dezbătute de multe ori ... să zicem ( "ajutor!, cum să divizez o familie", etc), iar alţii plictisiţi ar fi răspuns ("s-a mai spus" ... sau "pune mâna pe carte").
Acum ce îmi mai doresc este ca Ştefan Orban ră revină asupra deciziei sale şi să posteze în continuare, pentru că eu cel puţin, am avut ce învăţa de la el (m-am uitat ore întregi la materialele video referitoare la confecţionarea echipamentelor apicole).
Numai bine tuturor!

pharaonu75

In cuvantul Apiardeal este prezent "pi" de la  Pistu!
Asa a fost si asa va fi intotdeauna!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

KTA-APIDORNA - Ski

Va salut cu respect! Tuturor apicultorilor de pe acest forum va spun un Hristos s-a inaltat !!! Iar domnilor admini va stimez pentru ceea ce faceti si va respect deoarece ne da-ti curajul si noua celor tineri sa ramanem alaturi de acest forum,si poate pe viitor sa colaboram la bunul mers al acestuia, va dorim sanatate si multa,multa rabdare, pentru ca lucrul cu omul este cea mai dificila cale, Pace ! %%-
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

bee_lover

Mai nu stiu ce ne tot invartim in jurul cozii, pe bune. Toata treaba este urmatoarea: Romikele saturat de toata carnea din frigider s-a hotarat sa isi deschida un forum nou sa nu depinda de nimeni, etc. Vazand asta unii si altii s-au suparat, enervat, etc. si m-au rugat sa deschid vechiul forum. L-am deschis si am dat si contul de admin. De aici au inceput toate probleme, sf-urile. Romikele cand a vazut ca lumea se plange de lipsa forumului l-a deschis din nou. Atata tot. Ca mai sunt unele interese ascunse si jocuri de culise din partea unora si altora e partea doua si nu cred ca ne intereseaza pe noi ca simpli utilizatori ai forumului.
Numa' bine.

romikele

Departe de adevar, problema redeschiderii forumului vechi eu am perceput-o ca pe o mana intinsa celor care isi doreau sa continue cu insultele la adresa mea, ceea ce se intampla cu frenezie in aceste momente.
Problemele bazei de date sunt reale, azi noapte am lucrat iarasi pana in zori dar de data asta am descoperit si cauza:
Din motive pe care acum nu le pot gasi o explicatie logica (sigur a fost o comanda sql gresit data de mine dar nu pot stabili momentul cand s-a intamplat asta), toate postarile membrilor stersi datorita faptului ca nu s-au logat macar odata pe platforma .ro, multe conturi fiind fictive sau clone multiple ale altora, au fost atribuite unui user "vizitator" cu id=0.
Acum, cand am eliminat ultimele conturi, am constatat ca tuturor acestor postari cu id_member=0 au fost atribuite membrului cu poster_name="dragos2006", ultimul din lista.
De aceea nu-mi gaseam propriile postari, deoarece ele erau trecute sub alt username.
Acum urmeaza o munca destul de cronofaga, repunerea tuturor datelor fiecarui post in parte conform realitatii.

Cand nu se cunoaste volumul de munca, problemele reale si scopul eforturilor, e foarte usor sa se traga concluzii pripite.
Daca aveam nevoie de forum propriu il deschideam pe pagina mea de apicultura, nu pe apiardeal.  :nono:
:hi: