Viitorul forumului

Creat de APIARDEAL, Mai 23, 2012, 12:39:50 AM

« precedentul - următorul »

APIARDEAL

Am setat doar sectiunea "Despre forum" sa se poata posta.
Puteti aici sa va spuneti parerea daca mai continuam cu acest forum, cosmetizat, sau ne concentram pe cel nou.

romikele

Dupa o noapte alba si multa munca am reparat partial tabelele cu probleme, iar la solicitarea mai multor membri las din acest moment forumul liber la postari.
Forumul nou momentan va fi redirectat aici si ramane de rezerva, in caz ca acesta nu va mai functiona.
Urmeaza o perioada in care nu voi avea posibilitatea sa lucrez la forum, din lipsa de internet. Treaba in stupina s-a aglomerat si sunt nevoit sa stau pana seara tarziu acolo, pe perioada concediului.

Sa auzim numai de bine!  :hi:

stefan1

  Parerea personala este ca a continua aici este cel mai bine. Daca se incepe un alt forum de la "0", se fragmenteaza informatia. Vom da o "cautare" pentru un subiect si vom gasi pe forumul nou doar cateva postari. Trebuie sa trecem pe alta adresa pentru a accesa postarile din 2010-2012 si alta pentru perioada pana in 2010. Sau vrem sa vedem ce a postat un user: va trebui din nou sa intram pe 3 adrese.
  Am scris si pe vechiul forum: nici Dumnezeu nu multumeste pe toata lumea. Nemultumiti vor fi totdeauna, iar unii vor cauta din nimic pricina de cearta. E greu sa iei decizii ce privesc pe oameni, dar cineva trebuie sa o faca. Pe vechiul forum s-au inceput de doua zile postarile si deja au inceput jigniri si reprosuri. Si in democratie sunt reguli si pedepse. Cineva trebuie sa le aplice.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

mape 48-petru manea

Eu ma simt bine pe acest forum ,m-am obisnuit cu el si-mi este drag
La o anumita varsta este greu pentru un nou inceput.
Daca ,conteaza parerea mea,sunt pentru acest forum
Sunt total de acord cu d-nul Stefan 1  :bzz: :bzz: :bzz: %%- %%- %%-

romikele

Deoarece am crezut ca nu voi putea repune in functiune in timp util baza de date de aici, am instalat forumul nou. El oricum va fi de ajutor in caz de nevoie, se muta doar baza de date, mai ales ca aceea va fi adresa finala.
Toate linkurile de redirect vor fi resetate la adresa finala si vor fi deci functionale.
Toate eforturile noastre au ca scop micsorarea dimeniunilor atasamentelor, fara a se pierde continutul informatiei, pentru ca nu se stie ce ne rezerva viitorul si la nevoie sa putem muta totul cat mai rapid pe alt server, romanesc.
Legat de atacurile la persoana mea din partea celor cativa care au reluat activitatea pe 3xforum, conturile lor conform regulamentului legat de atacurile la persoana, indiferent de calitatea sa, au fost sterse, dar daca cineva va dori sa revina, o poate face, doar dupa ce isi cere public scuze fata de membrii forumului.

Multumesc d-lui stefan1 care dovedeste din nou - daca mai era cazul - ce inseamna respectul pentru semeni, si pentru toate sfaturile pe care le-a dat si le va da celor ce au nevoie.!  :hi:

romikele

Multumim domnule Manea pentru mesaj!  :hi:

mape 48-petru manea

cred ca noul forum ar fi fost acceptat de toata lumea (aproape) daca baza de date de aici ,cu o curatire si mici modificari ar fi fost trecuta ddincolo
Dar ce a deranjat cel mai mult a fost disparitia cuvantului "APIARDEAL "din titulatura noului forum
parerea mea

ves.lucian

   eu as fi pentru versiunea noua !!! ce-i nou este nou !!! ceea ce este valoros , ma refer la informatie , vom gasi cu ajutorul meseriasilor care vor posta !!!
   cum doreste majoritatea !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

romikele

Nu stiam in acel moment cu ce scop s-a redeschis forumul defunct, dar acum ca s-au lamurit lucrurile, mergem inainte.
Sa-i lasam pe rebeli sa se desfasoare in voie, atat cat le permite educatia si inteligenta, iar noi sa ne vedem de meserie in liniste!

ves.lucian

  cum ajung direct pe noul forum ???
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

nicu68

si eu optez pt cel vechi.nu am nimic impotriva nici la cel nou o sa ne obisnuim cu el,las la aprecierea celor cu mai multa experienta decat mine si voi fi alaturi de apiardeal indiferent de ce se va intampla pe viitor,,,numai bine la toti,chiar si carcotasilor

Hermannstadt

Buna ziua,
     cu postarile de zilele trecute de pe forumul nou ce se intampla ?

Numai bine!
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

pharaonu75

Mutarea forumului in casa noua inseamna repararea si unirea bazei de date a acestui forum cu cea a forumului de anunturi si cu cea a forumului nou, contopind totul intr-un singur forum.
Dupa rectificarile de rigoare, totul se va muta la noua adresa, fiind setate si redirectionarile de la vechile adrese sau cele dee link-uri.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pad3

mai exista noul forum? postasem ceva acolo si voiam sa vad raspunsurile :(
somnul ratiunii naste monstri

romikele

#14
Postarile de pe forumul nou vor fi mutate aici la toti cei care doresc asta.
Voi muta forumul nou pe alt server, sa nu zapacim google cu indexarea pe apiardeal, si va voi comunica adresa, de acolo cine doreste sa mute singur ceva o va putea face.

Imi cer scuze pentru brambureala creata, dar am fost in criza de timp si mi-era teama sa nu pierdem ceva, deoarece nu aveam totul salvat in computer.
Vom pastra din forumul de pe 3xforum doar informatiile cu valoare apicola, restul se va elimina.