Camion apicol

Creat de justy, Mai 14, 2012, 01:30:56 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: istodorescu vasile din Martie 09, 2013, 08:57:53 PM
... este o lege facuta de timpiti

Aveai alte asteptari? Asa-s toate!:D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube


relutu

Am vazut si eu  un pavilion transformat din remorca unui tir,la rapita in com.Puiesti Rm Sarat.

marian ivan

SA INTELEG CA ESTE DUPA CUM BATE VANTUL, SPECIFIC ROMANESC, DACA GASIM O PRIMARIE CU FUNCTIONARI MAI PUTIN PREGATITI SI LE PUNEM IN FATA LEGEA 89, CU ART. 16, SPERAM SA NU PERCEAPA NICIUN INPOZIT, IAR DACA OAMENII SUNT PREGATITI SI STIU UNDE SA CITEASCA SCOATEM DIN BUZUNAR 650 LEI PT CAMIOANELE DE 7,5T, NU?

lucru cel mai clar pt mine este ca trebuie sa mi fac [atestat de transport marfa.

Multumesc

dimscer

Salut prietene!...am o rugaminte informeaza-ma in legatura cu impozitul pt. camion apicol omologat ,la mine nu vreau  de la primarie s-mi acorde reducere la impozit,cum ai procedat?daca vrei poti sa ma suni sau te sun eu!..la nr. de tel 0766710066,0726735316

Tamu

Aceste remorci nu s-ar putea inmatricula la primarie asa cum sunt tractoarele agricole? Banuiesc ca s-ar scapa de ceva taxe. A incercat cineva?
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

incepator 2012

Se poate inmatricula la primarie nici-o problema dar ai voie sa mergi decat 50 km distanta raza primariei.

Tamu

Citat din: incepator 2012 din Iunie 11, 2013, 03:41:35 PM
Se poate inmatricula la primarie nici-o problema dar ai voie sa mergi decat 50 km distanta raza primariei.
Ca poate fi inmatriculata pe primarie e un lucru bun. Dar faptul ca nu te poti deplasa mai mult de 50km. este o chestiune f. nasoala. Nu inteleg care ar fi motivul acestei limitari. Totodata consider ca ar fi oportuna solicitarea de a se renunta la aceasta limitare in legislatie.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

marian ivan

are cineva o forma a legii 89 actualizata?
daca DA, v/ as ruga sa o postati.

ps>

tahograf - NU
atestat marfa- DA
licenta - NU