Cumpara un buchet de flori si ajuti la plantarea unui copac

Creat de Floria-Ana, Aprilie 26, 2012, 04:48:24 PM

« precedentul - următorul »

Floria-Ana

Salutare tuturor!

As vrea sa va anunt ca de Ziua Pamantului a fost lansata o noua etapa a campaniei "Cumpara un buchet de la Floria si ajuti la plantarea unui copac", unde orice client al florariei online va deveni "Parinte spiritual" al unui arbore, la cumpararea un buchet de flori.
Cred ca e un cadou original, nu?

Concret, pentru fiecare comanda peste 300 de lei, organizatorii planteaza in numele clientului (sau a cui doreste el) un arbore. Mai multe detalii si aici. http://goo.gl/GpAmo

Voi ce parerea aveti? Cred ca e initiativa care merita sustinuta, mai ales ca e vorba de mediul inconjurator.

F.Liviu

ce frumos va folositi voi de "mediul inconjurator" ca sa faceti profit.......
Omul destept invata de la altii , cel mediocru din greseli , iar prostul le stie pe toate.

POSTASUL

#2
Citat din: F.Liviu din Aprilie 26, 2012, 06:51:25 PM
ce frumos va folositi voi de "mediul inconjurator" ca sa faceti profit.......
si nui mult , de la 300 de roni in sus  =))  =))  =)) sasi planteze iei un copac in f......d    de banii astia , au crezut ca gasesc fraieri aici pe acest forum  =))  =))  =))  aici sunt baieti care ,,vand , nu cumpara '' asemenea aberatii   =))  chiar ma facut sa rad   :thanks:   ,,organizatorii planteaza in numele clientului ''  o fii si asta unu din marketingul de la Rosia Montana  a Romaniei b :rotfl:   :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Nelly88

vreau si eu 300 de buchete, sa faceti o livada cu numele meu! banii ii trimit in cont sau la ramburs?

Kov iulian

#4
Citat din: Floria-Ana din Aprilie 26, 2012, 04:48:24 PM
Salutare tuturor!

As vrea sa va anunt ca de Ziua Pamantului a fost lansata o noua etapa a campaniei "Cumpara un buchet de la Floria si ajuti la plantarea unui copac", unde orice client al florariei online va deveni "Parinte spiritual" al unui arbore, la cumpararea un buchet de flori.
Cred ca e un cadou original, nu?

Concret, pentru fiecare comanda peste 300 de lei, organizatorii planteaza in numele clientului (sau a cui doreste el) un arbore. Mai multe detalii si aici. http://goo.gl/GpAmo

Voi ce parerea aveti? Cred ca e initiativa care merita sustinuta, mai ales ca e vorba de mediul inconjurator.

Nu era mai bine daca faceati o campanie de impadurire, in care chemati voluntari sa planteze un pom, puteati face asta in colaborare cu primariile diverselor localitatii,

Unele primarii au planuri de creare a unor perdele de protectie, asa ca iesea o treaba faina in colaborare, ei veneau cu terenul poate si cu fondurii voi veneati cu oameni ( voluntarii )  si iesea o treaba faina.

Asa ca sa dai bani si sa nu stii ce se fac cu ei, nu se baga nimeni ,

Editare ulterioara .

Acum mi-am dat seama, de fapt voi nu faceti reclama pentru plantara de pomii, faceti reclama( spam ) la un magazin de flori, si ca sa convingeti mai multi sa va cumpere florile aveti o promotie .Cumperi florii si din acei banii o mica parte ar pleca spre plantarea unui pom .


=)) =)) =)) =)) =)) =))

POSTASUL

 :offtopic:   :offtopic: rog admini  sa nu permita asemenea postari !! ce dracu   ne cred dobitoci   :mad:............
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

prisecarul

oare s-au gandit cati pomi poti cumpara de 300 lei?
unii au si tupeu!
:redcard:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Kov iulian

Eu cu 300 de lei , cumpar un pom si ma duc tocmai la satu mare il plantez apoi ma duc la restaurant si imi raman si bani de intors


Obombo

De ziua pamantului am pus in pamant vreo 60 de seminte de salcam incoltite.
Gratis :zzz:.

Calin Catalin

Am plantat si eu vreo 10 pomi in primavara asta. Inseamna ca primesc un buchet de flori gratis?
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

orbanstefan64

la zece pomi un buchet de flori dar la vreo 350 de salcimi plantati cite buchete??????
:hi: :hi: :hi:

Calin Catalin

"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

orbanstefan64


Donbazil

#13
Sal'tare!

Oare astia cate buchete de flori merita?....
Sal'tare!

Donbazil - Faget

Clyde Road Upgrade - Tree relocation