Prognoza de pastoral

Creat de johnysibiu, Aprilie 25, 2012, 09:51:21 PM

« precedentul - următorul »

Jimmy2011

In Mehedinti sau suprapus culesurile,care o mai fi salcam ll....Ieri dupa-amiaza a plouat si a batut vantul  :sad:,1kg la cantar. :sad:
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

jenica67

       La Resita salcamul este inflorit dar nu miroase deloc. In alti, ani simteam din bloc mirosul padurii de la 200 m. Dar va zic una si mai tare : m-am uitat azi la un tei pucios si fructele sunt maricele, nu m-asi mira, sa infloreasca in 2-3 saptamani.  :D
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

stup_arpi

Citat din: crinapop din Aprilie 26, 2012, 03:30:12 PM
Oare in ce stadiu e salcamul la Valea lui Mihai? Azi la ACA Zalau au zis ca a inghetat salcamul, in principiu, dar o sa stie mai multe zilele ce urmeaza. Daca sunt colegi din apropiere de Valea lui Mihai si stiu care e starea salcamului va rog sa spuneti. Va multumesc!

Din pacate la Valea lui Mihai salcamul a inghetat 99,9%.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

johnysibiu

Ploua, ploua, ploua - plumb- Bacovia mai lipsea.Ce facem cu salcamul III? Pe la voi cum este?In plus mai este si frig. De mai tine mult asa ne cautam de lazi...

dorindafi

shp la mine de duminica dimineatza nu a ma ieshit soarele
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Piticot

un bun prieten si bun stupar care e cu ei la salcam 3...a inceput deja sa se caute de lazi...a venit astazi pe la mine,pe la servici si era tare suparat.de 4 zile ii stau pe"camera" din cauza vremii..

marian ivan

APROPO, ce facem oameni buni dupa salcam??? eu am cutreierat cu ei de la sud din Stefan cel Mare pana la Albesti de Arges si concluzia e ca anul acesta ne-am cam fript cu salcamul... deci incotro o luam??? unii spun ca spre coriandru, alti la floarea soarelui, altii sa asteptam teiul... voi ce parere aveti?? :mad: :mad: :mad: :mad:

cili

In Severin a inceput sa infloreasca teiul. In fata spitalului judetean este un tei ce ieri era plin de floare si albine , in pauza dintre ploi.

Vrajitoru Alb

Cine se incumeta sa lanseze o prognoza a infloriri teilui in zona ciucurova? :D   :hi:  :hi:  :hi:

johnysibiu

Ehei! Aveti cu ce.... Eu a trebuit sa impart mai mult de jumate dintre ei dupa salcam III. Si ploua, si ploua...si se mai imperecheaza p...

antiopa din ardeal

 Si eu imi fac griji ca nu-mi ajung lazile desi am multe goale. Dar ce va fi vom trai si vom vedea.

Nelly88


Bistriteanul

Daca dintr-unul faci 3 (1 cu matca si 2 cu botci), si ai multi care roiesc, atunci e nevoie de multe lazi.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

Nelly88

eu am o familie stransa pe 11 rame, full de albine ca stau si dupa diafragma si tot nu si-au tras botci, a fost prea frig.

relutu

Si eu am patit  la fel cu o familie tot pe 11 rame stransa dar nu vrea sa traga botci asta e,asai anul.