Locuri de pastoral in care ati avut probleme

Creat de pharaonu75, Aprilie 19, 2012, 11:17:37 AM

« precedentul - următorul »

pistol28

#15
Citat din: Marius Ciobanu din Mai 14, 2014, 07:54:05 PM
Mahmudia , Jud. Tulcea
Avind toate actele necesare culesului pastoral am fost totusi "tratati" cu Lamdex 5EC fara nici un avertisment prealabil , culmea cel care a tratat este certificat "fermier Bio" situat pe teritoriul ARBDD , teritoriu care are un statut aparte. Pagube 300 de famili afectate.
Ce am facut ? 112 , acum asteptam marea abureala a serviciului  criminalistic. Vinovati , noi apicultori  nu avem potenta necesara sa spunem  STOP dezastrelor provocate de inconstienti din  agricultura  . Ce urmeaza , nu stiu , ce imi doresc , nu pot.



Telefon verde
0801010101



http://www.crgalati.gnm.ro/delta.php

Aici se face sesizarea pe hartie.

Comisariatul Rezervatiei Biosferei Delta Dunarii Adresa: 
Tulcea, Strada Grigore Antipa, nr.10, Etaj 6
Telefon   0240 519419
Fax         0240 510054
Email      [email protected]

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

totalmarit

Va salut, :hi: fac un apel acelor apicultori si nu numai care vedeti ,auziti ,sesizati aparitia unor lazi cu albine care au fost furate de pe raza localitatii Andrid Jud Satu Mare in data de 29/30 07 2014 in numar de 30 fam ,pe 10 ramecu magazin 1/2fiind 24 fam si pe 12 ram cu magazin de 3/4 6 fam.Stupii sunt acestia din pozele atasate si erau pe aceia-si remorca.
Sunt din Baia Mare si am tel. 0728961921.Va multumesc.
Marin de Lapusel

feerary

Imi pare rau pt ce ai patit! Poate poti da mai multe detalii referitoare la lazi,  rame,etc.   

totalmarit

Salut,lazile pe 10 rame nu sunt vopsite numai cele pe 12 rame iar ramele nu sunt cu semne distinse si insarmarea este orizontala in magazii ramele sunt de 1/2 cu latimea de 146mm.
Marin de Lapusel