Adrian R.

Creat de popik50, Aprilie 17, 2012, 09:17:37 PM

« precedentul - următorul »

D006

Bine  ai  venit si  frumoasa  prezentare.
Om, demn  de  crezut  cu  varsta,locatie ,poze .Felicitari si  frumoasa  stupina.

popik50

Citat din: abeja din Aprilie 18, 2012, 01:25:52 PM
Bine  ai  venit si  frumoasa  prezentare.
Om, demn  de  crezut  cu  varsta,locatie ,poze .Felicitari si  frumoasa  stupina.
Multumesc pentru aprecieri si deschiderea dumneavoastra.  :)

romikele

Topicul a fost mutat asa cum ai solicitat!  :hi:

Frumos ce se vede, felicitari pentru ce ai realizat si pentru ca impartasesti si altora din experienta personala.
La cat mai multe imagini si video din stupina cea frumoasa  :smile: =D>

popik50

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2012, 01:52:39 PM
Topicul a fost mutat asa cum ai solicitat!  :hi:

Frumos ce se vede, felicitari pentru ce ai realizat si pentru ca impartasesti si altora din experienta personala.
La cat mai multe imagini si video din stupina cea frumoasa  :smile: =D>
Multumesc pentru tot sprijinul acordat .

popik50

Ieri am pus etajele pentru ca era multa albina in stupi si riscam sa intre in friguri . Saptamana viitoare plec la rapita care e chiar langa padurea de salcami .

jonny_it

Citat din: popik50 din Aprilie 27, 2012, 10:19:32 AM
Ieri am pus etajele pentru ca era multa albina in stupi si riscam sa intre in friguri . Saptamana viitoare plec la rapita care e chiar langa padurea de salcami .

Caturile sunt de multietajat sau mi se pare mie?  :)
Is pe 10 rame nu?

Cum stai cu roitul vara? Intreb pentru ca am avut si eu si trebuia sa mai scot cate o rama cu puiet din cand in cand ca altfel trebuia sa stau prin pomi.

popik50

Caturile sunt de 3/4 si sunt majoritatea pe 10 rame. Am si cativa pe 12 rame dar e mai greu cu ei in pastoral . Iar de roit , daca stii sa mai iei din puiet sau sa mai faci roi nu o sa fie probleme . Anul trecut nu a roit niciunul dar i-am roit eu artificial .

popik50

Pastoral salcam 1 . Doamne ajuta

popik50

Si aici .

whiser

Va salut,nu au nimic daca stau direct pe pamant??? Sa va dea D-zeu numai butoaie pline :hi: :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

jonny_it

Citat din: popik50 din Aprilie 27, 2012, 06:18:18 PM
Caturile sunt de 3/4 si sunt majoritatea pe 10 rame. Am si cativa pe 12 rame dar e mai greu cu ei in pastoral . Iar de roit , daca stii sa mai iei din puiet sau sa mai faci roi nu o sa fie probleme . Anul trecut nu a roit niciunul dar i-am roit eu artificial .

Corect ce spuneti. Se poate controla dar necesita ceva munca in plus si se face prin slabirea familiilor de albine. La multietajat nu este nevoie de aceasta operatie.
Poate de aceea da ME-ul miere mai multa  :)

Succes la salcam!  :hi:

popik50

Noua achizitie

Vyktor

Intersanta scula. Cat a costat si de unde ai achizitionat o  ?

popik50

2000 euro adusa acasa din germania. Are 4,2 /2,2 si 2500 MMA. Incap 30 de stupi de 10 rame pe un rand sau 60 pe doua randuri. O trag cu o masina de teren.

popik50

La stupi