Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

marian sima

Esti prost informat,bunicul nu a avut albine,pavilionul l-am cumparat si revandut ,nu sunt membru de sindicat ,aveti o obsesie ,am fost contactat si telefonic de oameni din Giurgiu ca sa nu ma bag in sindicat,nu inteleg de unde va vine ideia aceasta,auzi lider sindical, voi ati baut apa la rate.

Cat depre targuri,ba tot nu ati renuntat la lasitate,trimeteti pe altii,eu va astept pe voi si puteti sa veniti cu cine vreti.

tinumaftei

Citat din: marian sima din Aprilie 27, 2017, 09:48:28 PM
Sa fii sanatos.
Pe acest forum trebuia sa ne comportam ca o comunitate  apicola,la un moment dat eu mi-am oferit sprijinul pentru cei care trec prin zona mea si au nevoie de ajutor, cine a dorit echipamente apicole de la bulgari i le-am achizitionat si livrat cu pretul de acolo fara sa adaug comision,cand altii de prin alte tari intrebau in privat date tehnice despre prese le-am raspuns,cand s-a cerut un sfat apicol atat cat am stiut am raspuns.

Acest forum insa ma si ajutat ,aici a prins contur ideia de a realiza prese de faguri,am invatat unele lucruri pe care nu le stiam.

Era bine daca totul se limita aici insa din pacate de pe aici nu lipsesc ura,conflictul de interese si altele.

Unora li se umple gura cand pronunta termenul mari apicultori,din pacate in cele mai multe cazuri marirea asta se rezuma la pile ,cunostinte si relatii,cunosc unul care la ora actuala are ca reteta a succesului serbetul expirat destinat produselor de panificatie,are pe cineva la un depozit si il ia foarte ieftin,a sarit binisor de doua tone de parafina pe care le baga numai la ramele din cuib,la sfasit de mai va vinde roiuri.
Altii  folosesc caracatita functionarilor publici,nu pot adevarati apicultori si fermieri sa beneficieze de fonduri din cauza lor,indivizi de la oras implicati cu aceasta mafie isi fac buletine la sat pentru a beneficia acum  de masura 6.2.

Acesti parveniti care cred ca li se cuvine tot incep sa se creada mari fanfaroni,baiul este ca unora sute de ani de slugarnicie a inaintasilor lor le-a format o atitudine de slugarnici si trebuie sa mareasca pe cineva,altii sunt doar lingusitori ca sa afle informatii insa imbata pe alti cu linguselile lor.

In viata daca respecti parinti si acestia tin la tine ,daca ai o atitudine frateasca fata de frati tai si acestia fatza de tine ,daca Dumnezeu ,copii si femeia te iubesc  si mai ai si 1-2 prieteni adevarati este deajuns.

Restul e pleava in vant.
Regret că trebuie să îți spun, dar nu pari a fi persoana potrivită să facă morală altora!

marian sima

Ai inteles gresit, ce am scris nu este morală pentru nimeni,este doar un adevar.

undragutz

Citat din: marian sima din Aprilie 25, 2017, 10:41:22 PM
Acum il intreb pe Romikele,jignirile si amenintarile in spatiu virtual pot fi rezolvate azi in instanta?

Ma c**ie, lipsesc 2 zile dupa forum si vad ca faci clabuci la gura .
Tu chiar nu ai albine ?
Ca lumea apicola nu are timp de masa, darmite de facut gargara aiurea pe forum.

Esti idiot de-a binelea daca visezi la instanta.
Du-te dom'le la Curtea Europeana ca acolo am vazut ca dau aia despagubiri barosane si la ce arici ai in buzunar ti-ar prinde bine macar 2-3 ron.
Apropos de instante, vad ca esti priceput in Drept, poate oi fi facut si tu vreo facultate ceva.
- =))-povesteam acum ceva luni in urma cu niste apicultori care era suparati nevoie mare pe unu, numai tin minte exact cum il chema  , care umbla prin tirguri si vinde ceva prese pentru faguri si erau suparati ca dupa citeva foite turnate s-au dus draqului fetele la prese .
Marian Sima, vad ca esti foarte legist ce sfat le recomanzi acelor apicultori care au fost pacaliti ?
Sa se duca la OPC ? Dar este o problema ca nu au chitante emise de pacaliciul care le-a tras teapa.
Sau sa-l dea pe mina ANAF-ului ca vinde fara chitanta ?

Ca eu le-am spus sa-si vada de treaba si altadata cind il mai vad pe banditul ala prin tirguri sa-l faca de ocara de nici apa marii sa nu-i ajunga sa se spele .

Tu ce sfat imi recomanzi sa le dau ?

undragutz

Citat din: un Finut din Aprilie 27, 2017, 09:51:55 PM
Pai după ce ai vândut pavilionul moștenire de la bunicu și ai rămas cu 4 stupi acuma ești și lider sindical? Vezi când vii la târg am rugat-o pe șefa de la ANAF sa te scarmaneasca puțin ca prea vinzi tinichele și zgarciuri fără acte!Daca te mănâncă trebuiesti scărmănat !

Cum finule? Licheaua asta de marian sima, a vindut ce ia lasat tac-su mare avere ?
Ma marian sima, ma neomule, pai tac-tu mare ti-a lasat acolo avere sa te hranesti si tu ai dat-o pe citiva gologani ?
Mare natarau mai esti ? Pai pavilionul ala nu era al tau. Era lasat sa fie dat din generatie in generatie sa va hraniti si voi neamul nu sa-l vinda unu care are foame de bani .

Finule? marian sima ? el este ala cu panaramele alea de prese pe care cere milioane si sunt mai bine de jumate rebuturi  ?
Pai ar fi bine cind se mai duce prin tirguri sa-si ia valiza cu de toate, ca in armata, la el ca s-ar putea sa ajunga dupa fileu ca nu te joci cu ANAF-ul.

marian sima

Vezi ca esti prost,iti arat presa care a facut faguri 5 ani la rand,câteva mii pe an pentru cineva din capitala,am recomandări si peste granita de la apicultori care au luat si iti dau si chitanța prostule.

undragutz

Citat din: marian sima din Aprilie 26, 2017, 12:11:13 PM
Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
Citat din: Alutus din Aprilie 25, 2017, 05:50:33 PM

Intr-o tara in care minciuna, calomnia fatisa, dispretul si  ura fata de cel deosebit de turma, sunt promovate la vedere , spre deliciul publicului, o  injuratura insotita de un sir de insulte, nu poate decat sa confirme superioritatea  si unicitatea eternei si fascinantei Romanii..
Apelul la toleranta, sub ipoteza ca  mari profesionisti ar fi pititi sub cele doua  nickname nu este in masura sa onoreze pe cineva. Solidaritatea cu lectia de civilitate oferita recent de Ilie Nastase confirma atasamentul majoritatii romanilor fata de valorile stramosesti. Valori situate pe o scara,   pe care ne straduim din toate puterile sa o asezam cu fundul in sus.

Ma sorosist jegos iar ai aparut ?
Nadia, Nastase si Hagi sunt eroii Romaniei moderne ..
Eu ca bun roman fac zid in jurul oricaruia dintre cei amintiti mai sus orice ar face sau spune ei la un moment dat.
Cind o sa fii macar la sfertul lui Ilie Nastase atunci sa folosesti numele si sa-i rastalmacesti faptele lui in mesajele tale jegoase.
Dispari !!
E tare sa vezi scârba de securist speculînd ca apara valorile româniei moderne ,adică valorile sportive ca valorile reale precum industria ,agricultura ,resursele naturale si umane le-ati distrus,romania a pierdut economic si uman mai mult decat dupa un război si asta din cauza voastră securisti jegosi,vânzători de neam si neam.

Mentalitate de gradinita"loveste pe altii si ascundete"la oameni (impropiu zis) in toata firea ,care au servit si apara valorile româniei,de fatada.

Ba unii ca voi trebuiesc pusi la zid si împușcați.

N-ai nimerit-o nici a nu-stiu cita oara cit i-ti dai cu parerea.
Sunt om simplu, din apicultura traiesc .

Fraiere, vezi ca toate resursele si bogatiile tarii sunt in mina multinationalelor .
Acolo cauta vinovatii daca tot o arzi cu patriotismul tau ieftin.

Daca era-i asa patriot nu-l muscai de cur pe Dan Margarit ca un ciine turbat si erai mindru ca un roman de-al nostru ne-a aratat ca se poate face si altfel apicultura .


undragutz

Citat din: Alutus din Aprilie 26, 2017, 06:31:05 PM
[qu
Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
E tare sa vezi scârba de securist
Mariane, nu ai nimerit-o. Securistii erau lichele dar nu erau tampiti. In cel mai bun caz , judecand dupa bogatia limbajului subrural, cazon si incapacitatea de a scrie correct, patriotul in cauza o fi fost cel mult vreun sef de post pe undeva.
Mai sigur este ca impatimitul de comorile  limbajului de Toboc-Tei, ar fi un zidar cu vocatia neimplinita, din moment ce, cu mistria si canciocul in maini, sta de veghe, gata  la chemarea "bunilor romani" sa construiasca  un zid in jurul idolilor sai.    Spor la treaba.

E 11 jumate, noaptea sunt mort de oboseala, dar sa nu crezi ca scapi, intri repejor la zar sorosistule !!
Toata tara este la mina multinationalelor, toata lumea vede asta nu te mai da in barci aiurea ca nu merge .
Oi fi tu scolit la nu-stiu ce fundatii si platit tot de ei sa le promovezi interesele lor, dar am ac de cojocul tau .

marian sima

Citat din: undragutz din Aprilie 27, 2017, 11:23:17 PM
Citat din: marian sima din Aprilie 26, 2017, 12:11:13 PM
Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
Citat din: Alutus din Aprilie 25, 2017, 05:50:33 PM

Intr-o tara in care minciuna, calomnia fatisa, dispretul si  ura fata de cel deosebit de turma, sunt promovate la vedere , spre deliciul publicului, o  injuratura insotita de un sir de insulte, nu poate decat sa confirme superioritatea  si unicitatea eternei si fascinantei Romanii..
Apelul la toleranta, sub ipoteza ca  mari profesionisti ar fi pititi sub cele doua  nickname nu este in masura sa onoreze pe cineva. Solidaritatea cu lectia de civilitate oferita recent de Ilie Nastase confirma atasamentul majoritatii romanilor fata de valorile stramosesti. Valori situate pe o scara,   pe care ne straduim din toate puterile sa o asezam cu fundul in sus.

Ma sorosist jegos iar ai aparut ?
Nadia, Nastase si Hagi sunt eroii Romaniei moderne ..
Eu ca bun roman fac zid in jurul oricaruia dintre cei amintiti mai sus orice ar face sau spune ei la un moment dat.
Cind o sa fii macar la sfertul lui Ilie Nastase atunci sa folosesti numele si sa-i rastalmacesti faptele lui in mesajele tale jegoase.
Dispari !!
E tare sa vezi scârba de securist speculînd ca apara valorile româniei moderne ,adică valorile sportive ca valorile reale precum industria ,agricultura ,resursele naturale si umane le-ati distrus,romania a pierdut economic si uman mai mult decat dupa un război si asta din cauza voastră securisti jegosi,vânzători de neam si neam.

Mentalitate de gradinita"loveste pe altii si ascundete"la oameni (impropiu zis) in toata firea ,care au servit si apara valorile româniei,de fatada.

Ba unii ca voi trebuiesc pusi la zid si împușcați.

N-ai nimerit-o nici a nu-stiu cita oara cit i-ti dai cu parerea.
Sunt om simplu, din apicultura traiesc .

Fraiere, vezi ca toate resursele si bogatiile tarii sunt in mina multinationalelor .
Acolo cauta vinovatii daca tot o arzi cu patriotismul tau ieftin.

Daca era-i asa patriot nu-l muscai de cur pe Dan Margarit ca un ciine turbat si erai mindru ca un roman de-al nostru ne-a aratat ca se poate face si altfel apicultura .
Idiotule Dan Mărgărit a împins pe unii din tara ca sa investească bani si timp in a implementa o apicultura ca peste ocean,când a vazut ca indivizi esuează le-a dat cu piciorul si acei oameni au trecut iarăsi la apicultura practicata in zona noastra.

Dar nu-mi vorbi tu mie scârba de patriotism,tie iti este rusine si cu identitatea ta.

Vezi ca am discutat cu Romikele si mi-a spus un lucru nu tocmai bun,datorită problemelor financiare acest forum nu va mai functiona decat doua trei luni in starea actuala asa ca bagativă puternic cu injurii,amenințări si chestii din asta la care sunteți pricepuți si va sta bine.

Când am auzit de problema în prima faza m-am gandit sa pun si eu ceva bani pentru prelungirea activități forumului insa faptul ca pe forum sunt admisi unii ca voi doi ma determina sa-mi tin bani in buzunar.
Cum spuneam mai sus,nu aveti decat sa trageți tare la injurii sau va sponsorizări nemernicia.
Eu unul va las pe voi doi sa va continuat i nestingheriți
mreandele de jeguri si va salut asa cum va salutat si Oroles. :)

:finger: :finger: :finger: :finger:

yulian

Ce limbaj aveti in subiectul "Sanctiuni"  :rotfl: :rotfl:

un Finut

Citat din: marian sima din Aprilie 28, 2017, 08:21:03 AM
Citat din: undragutz din Aprilie 27, 2017, 11:23:17 PM
Citat din: marian sima din Aprilie 26, 2017, 12:11:13 PM
Citat din: undragutz din Aprilie 25, 2017, 09:04:56 PM
Citat din: Alutus din Aprilie 25, 2017, 05:50:33 PM

Intr-o tara in care minciuna, calomnia fatisa, dispretul si  ura fata de cel deosebit de turma, sunt promovate la vedere , spre deliciul publicului, o  injuratura insotita de un sir de insulte, nu poate decat sa confirme superioritatea  si unicitatea eternei si fascinantei Romanii..
Apelul la toleranta, sub ipoteza ca  mari profesionisti ar fi pititi sub cele doua  nickname nu este in masura sa onoreze pe cineva. Solidaritatea cu lectia de civilitate oferita recent de Ilie Nastase confirma atasamentul majoritatii romanilor fata de valorile stramosesti. Valori situate pe o scara,   pe care ne straduim din toate puterile sa o asezam cu fundul in sus.

Ma sorosist jegos iar ai aparut ?
Nadia, Nastase si Hagi sunt eroii Romaniei moderne ..
Eu ca bun roman fac zid in jurul oricaruia dintre cei amintiti mai sus orice ar face sau spune ei la un moment dat.
Cind o sa fii macar la sfertul lui Ilie Nastase atunci sa folosesti numele si sa-i rastalmacesti faptele lui in mesajele tale jegoase.
Dispari !!
E tare sa vezi scârba de securist speculînd ca apara valorile româniei moderne ,adică valorile sportive ca valorile reale precum industria ,agricultura ,resursele naturale si umane le-ati distrus,romania a pierdut economic si uman mai mult decat dupa un război si asta din cauza voastră securisti jegosi,vânzători de neam si neam.

Mentalitate de gradinita"loveste pe altii si ascundete"la oameni (impropiu zis) in toata firea ,care au servit si apara valorile româniei,de fatada.

Ba unii ca voi trebuiesc pusi la zid si împușcați.

N-ai nimerit-o nici a nu-stiu cita oara cit i-ti dai cu parerea.
Sunt om simplu, din apicultura traiesc .

Fraiere, vezi ca toate resursele si bogatiile tarii sunt in mina multinationalelor .
Acolo cauta vinovatii daca tot o arzi cu patriotismul tau ieftin.

Daca era-i asa patriot nu-l muscai de cur pe Dan Margarit ca un ciine turbat si erai mindru ca un roman de-al nostru ne-a aratat ca se poate face si altfel apicultura .
Idiotule Dan Mărgărit a împins pe unii din tara ca sa investească bani si timp in a implementa o apicultura ca peste ocean,când a vazut ca indivizi esuează le-a dat cu piciorul si acei oameni au trecut iarăsi la apicultura practicata in zona noastra.

Dar nu-mi vorbi tu mie scârba de patriotism,tie iti este rusine si cu identitatea ta.

Vezi ca am discutat cu Romikele si mi-a spus un lucru nu tocmai bun,datorită problemelor financiare acest forum nu va mai functiona decat doua trei luni in starea actuala asa ca bagativă puternic cu injurii,amenințări si chestii din asta la care sunteți pricepuți si va sta bine.

Când am auzit de problema în prima faza m-am gandit sa pun si eu ceva bani pentru prelungirea activități forumului insa faptul ca pe forum sunt admisi unii ca voi doi ma determina sa-mi tin bani in buzunar.
Cum spuneam mai sus,nu aveti decat sa trageți tare la injurii sau va sponsorizări nemernicia.
Eu unul va las pe voi doi sa va continuat i nestingheriți
mreandele de jeguri si va salut asa cum va salutat si Oroles. :)

:finger: :finger: :finger: :finger:
Așa ca între jeguri (dar jegosul cel mai mare ești chiar tu) îți transmit  :finger: fără număr și ai grija evazionistule și țepar de tinichele si zgarciuri ca ești pe lista fiscului!
Hai pa ca m-a bag la somn fericit ca mi-a băgat la rapița doua kile opt sute!

pharaonu75

#161
Astazi am blocat accesul pe forum unui Dragutz Finutz.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

ce chestie... topicul asta incepe cu un dragutz si cu uun finutz si se incheie cu un dragutz finutz  :rotfl:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro