Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

filip

Citat din: romikele din Aprilie 24, 2017, 08:23:34 PM
Citat din: calmusdaniel din Aprilie 24, 2017, 09:57:22 AM
... .Daca Romikele consideră ca cei doi au adus un prejudiciu de imagine Apiardealului sau membrilor e liber sa ii excludă,dar nu stiu daca asta e cea mai buna solutie.
Am mai spus, propunerea nu a fost a mea, mai ales ca intuiesc cine e in spatele nikurilor, de aceea am supus votului membrilor.
Pe mine nu ma deranjeaza postarile lor, nu am vazut injurii sau expresii mai neortodoxe decat a altora.
Spune cu subiect si predicat cine "persoane importante" au cerut banarea ?
Altfel ramai in mentalul colectiv ca fiind omul ce pune in aplicare unele decizii luate de altii.
Apropos cati din MODERATORI sunt in SINDICAT?
Cred ca e o intrebare ce merita un raspuns!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

sfantul spiridon

#106
sa pricep si io ca n-am inteles nimica.
se poate perde una bucata utilizator- oroles
se castiga una bucata utilizator - dragut
la pachet vine una bucata finut. e cu +
estem bine!?
eu stiam ca:
un preot predica,
un doctor opereaza,
un judecator judeca.
Singura noastra datorie, este a ne face datoria!
Aferim!
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

undragutz

Marian Sima, vezi ca are doamna Gina treaba cu tine si tu o faci pe detectivul pe forum.



undragutz

OROLES, IMI PARE RAU DACA TE-AM JIGNIT CU CEVA !

Dar te asigur, nimic nu a fost cu rautate.

un Finut

Citat din: romikele din Aprilie 24, 2017, 08:23:34 PM
Citat din: calmusdaniel din Aprilie 24, 2017, 09:57:22 AM
... .Daca Romikele consideră ca cei doi au adus un prejudiciu de imagine Apiardealului sau membrilor e liber sa ii excludă,dar nu stiu daca asta e cea mai buna solutie.
Am mai spus, propunerea nu a fost a mea, mai ales ca intuiesc cine e in spatele nikurilor, de aceea am supus votului membrilor.
Pe mine nu ma deranjeaza postarile lor, nu am vazut injurii sau expresii mai neortodoxe decat a altora.
Nea Romikele știu ca știi dar atât eu cât și nasu suntem apiardeleni veritabili care nu avem conturi pe alte forumuri și chiar dacă mai facem câte o glumița nu trebuie sa va supărați pe noi.

marian sima

Un membru veritabil isi arata identitatea,cât despre glume ,glume de neam prost .

marian sima

A hărțui pe altii la umbra anonimatului nu este altceva decat dovada de lasitate si mitocănie.

oroles

@un dragutz, un finut daca nu va spargeati in figuri nu va intreba nimeni cine sunteti. Sunt multi pe aici carora nu li se cere identitatea.

Sa nu bagam sindicatul in povestea asta. Nici eu nu sunt membru.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

Problema majoră nu este acesti neica nimeni,problema este la judecata unora,daca acesti idivizi adresau acesta injurii la adresa lui Dan Mărgărit  majoritatea aveau sa sară in sus ca e calomnie,genocid in masa si altele,Romikele închidea topicurile si se lasa cu ovatii si plecaciuni,ca acesti indivizi au ales pe Oroles si altii e ceva normal,atata timp cat in colimator a alta persoana a ceva binevenit,nu contează ca altul e jignit fara ca măcar sa stie de situatie.
Asta e omenia si corectitudinea multora .

un Finut

Citat din: oroles din Aprilie 25, 2017, 11:03:40 AM
@un dragutz, un finut daca nu va spargeati in figuri nu va intreba nimeni cine sunteti. Sunt multi pe aici carora nu li se cere identitatea.

Sa nu bagam sindicatul in povestea asta. Nici eu nu sunt membru.
[/quote
  M-a zis mie nasu sa nu stau de vorba cu străinii și cu iubitorii de sindicat ca ăștia îți sar in cap. Și mai mi-a zis:ia uite-l pe Oroles cum se gudura pe lângă sindicaliști,a fugit la Iași sa ducă sticla!:
Hai pa ca am 100 de rame de băgat la clădit,ca a început sa dea rapița.Mai vorbim diseară când intra nasu sa îl ciufuleasca pe Marian!

oroles

#115
Inseamna ca @un dragutz habar nu are. Eu i-am dat o sticla cadou lui Romikele, nu sindicatului. Relatia mea cu Sindicatul e la fel ca a voastra. Deocamdata nu au aparat pe nimeni... Departe de mine orice interes. Chiar m-a amuzat la culme ce ati spus. Ce interes poate sa aiba unul cu 39 de stupi care nu traieste din stuparit?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

Buna metoda de a lupta contra sindicatului. =))
Lupta de gherilă ,tragem masca pe figură si lovim pe cei care trec pe strada prin dreptul sediului.

marian sima

Cu Balasbebe ce o fi avut?A vazut sigla asociatiei cumva pictată pe la el.Dar Apivasmob a fraternizat cu sindicatul?
Celalalt ce a facut ?A chemat la majorat mai mult membri de sindicat?
Cel cu plaja bănuiesc ca a scris pe nisip numele sindicatului.
Nu prea am mai intrat in ultima perioada pe forum,ne-am procopsit de mult cu talibani astia?

Alutus


Intr-o tara in care minciuna, calomnia fatisa, dispretul si  ura fata de cel deosebit de turma, sunt promovate la vedere , spre deliciul publicului, o  injuratura insotita de un sir de insulte, nu poate decat sa confirme superioritatea  si unicitatea eternei si fascinantei Romanii..
Apelul la toleranta, sub ipoteza ca  mari profesionisti ar fi pititi sub cele doua  nickname nu este in masura sa onoreze pe cineva. Solidaritatea cu lectia de civilitate oferita recent de Ilie Nastase confirma atasamentul majoritatii romanilor fata de valorile stramosesti. Valori situate pe o scara,   pe care ne straduim din toate puterile sa o asezam cu fundul in sus.
Sa nu uiti Darie!

marian sima

Pentru a-ti crea clone multiple este deajuns sa-ti faci conturi de pe tablete si telefoane care au alta sursa de net si de pe care nu te-ai logat pe Apiardeal cu contul original.
Dar asta inseamna sa ai probleme si sa suferi de personalitate multipla.
Cele doua clone apartin unui singur individ  , se prea poate sa fie un fost membru exclus care posta tot sub masca anonimatului si isi zicea ''Din vrejul de fasole'' sau ceva asemanator.

Retorica si glumele tampite seamana foarte mult cu ce posta odata acel individ.