Incepator

Creat de Adyta, Februarie 05, 2012, 08:49:38 PM

« precedentul - următorul »

Adyta

Salut!
Ma numesc Arsenie Victor Adrian, sunt elev in clasa a IX-a si de 1 ani si ceva am luat "microbul" asta si anume albinaritul, am citit 2 carti despre apicultura si citesc forumul asta zi de zi :D asa ca, cred eu ca am cunostiintele de baza pentru a incepe albinartul, asa ca m-am  hotarat sa incep in primavara aceasta cu un stup si sper ca,cu timpul si cu indrumarile dvs. sa reusesc si incet, incet sa maresc "stupina" :D
Cu stima,
Ady

emil.oltean

Bravo AddY.Asa sa faci,sa citesti si sa inveti ca numai asa vei deprinde tainele si secretele albinelor.Nu o sa regreti mai tarziu  cind vei fi mai mare.Ajutor vei primi de la mai multi dar sa fii silitor si serios.

tassevasi

 Bine ai venit  mai Adi ,ne bucuram sa avem un tinar asa de dornuc sa-si mareasca "stupina " cu ajutorul nostru .
  Bravo de ambitie ,altii merg la dicoteca ,tu de ce nu te duci mai degraba  acolo , ca daca ai albine nu prea mai ai timp ,si zici ca ai trait degeaba .
  Curaj  =D> =D>
Numai bine .

dorindafi

bun venit TINERE  :hi:
spune shi de unde eshti ca poate mai e careva pe langa tine sa te ajute  :D
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Adyta

Citat din: tassevasi din Februarie 05, 2012, 09:07:00 PM
Bine ai venit  mai Adi ,ne bucuram sa avem un tinar asa de dornuc sa-si mareasca "stupina " cu ajutorul nostru .
  Bravo de ambitie ,altii merg la dicoteca ,tu de ce nu te duci mai degraba  acolo , ca daca ai albine nu prea mai ai timp ,si zici ca ai trait degeaba .
  Curaj  =D> =D>
Numai bine .
Mie in general imi place tot ce tine de natura si inclusiv de albine si imi doresc foarte mult sa realizez acest lucru, eu zic ca, pentru hobby 10 stupi imi ajung si atunci voi avea timp si de discoteci si alte lucruri    :)

Adyta

Citat din: dorindafi din Februarie 05, 2012, 09:13:12 PM
bun venit TINERE  :hi:
spune shi de unde eshti ca poate mai e careva pe langa tine sa te ajute  :D
Crevedia-Mare jud. Giurgiu :D eu nu cunosc pe nimeni apicultor in zona doar vara vin in pastoral langa padurea din satul meu in rest nimeni  :smile:

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: Addy din Februarie 05, 2012, 09:24:04 PM
Citat din: dorindafi din Februarie 05, 2012, 09:13:12 PM
bun venit TINERE  :hi:
spune shi de unde eshti ca poate mai e careva pe langa tine sa te ajute  :D
Crevedia-Mare jud. Giurgiu :D eu nu cunosc pe nimeni apicultor in zona doar vara vin in pastoral langa padurea din satul meu in rest nimeni  :smile:]
Salut Addy![as-l cheama si pe fimi-u], eu iti dau un sfat, nu e neaparat sa-l respecti, doar ca vei avea unde sa te raportezi mai tarziu; citeste toate postarile, si urmareste postarile  unui stupar, daca nu l-ai realizat, iti dau eu numele unuia, sa nu se supere ceilalti, ca sunt f multi, dn Bucovineanu. Dar , pune-ti mintea in functiune ,si nu-l intreba banalitati, ci numai  raspunsuri care nu le-ai gasit pe forum.Mai mult nu pot.te salut cu drag!!C.B. :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Adyta

#7
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 05, 2012, 10:58:24 PM
Salut Addy![as-l cheama si pe fimi-u], eu iti dau un sfat, nu e neaparat sa-l respecti, doar ca vei avea unde sa te raportezi mai tarziu; citeste toate postarile, si urmareste postarile  unui stupar, daca nu l-ai realizat, iti dau eu numele unuia, sa nu se supere ceilalti, ca sunt f multi, dn Bucovineanu. Dar , pune-ti mintea in functiune ,si nu-l intreba banalitati, ci numai  raspunsuri care nu le-ai gasit pe forum.Mai mult nu pot.te salut cu drag!!C.B. :hi:
Multumesc pt. sfat :D, dar din ce zona este domnul Bucovineanu?

orbanstefan64

tre vazut oare de unde ii??????
bine ai venit !!!!!!!

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

#10
Citat din: pharaonu75 din Februarie 07, 2012, 12:18:47 PM
Din Bucovina!
Ma raule, tu fortezi lumea sa nu  gandeasca [era sa zic sa nu MAI gandeasca, da era  prea mult]
Imi cer scuze bucovinenilor, si in special lui Bucovineanu!  ^:)^ =D> Sa fii iubit Dane!! :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

costinelblagniceanu

Citat din: Addy din Februarie 05, 2012, 08:49:38 PM
Salut!
Ma numesc Arsenie Victor Adrian, sunt elev in clasa a IX-a si de 1 ani si ceva am luat "microbul" asta si anume albinaritul, am citit 2 carti despre apicultura si citesc forumul asta zi de zi :D asa ca, cred eu ca am cunostiintele de baza pentru a incepe albinartul, asa ca m-am  hotarat sa incep in primavara aceasta cu un stup si sper ca,cu timpul si cu indrumarile dvs. sa reusesc si incet, incet sa maresc "stupina" :D
Cu stima,
Ady
Bine ai venit printre noi Addy,este foarte bine ca citesti carti apicole,citeste cit mai multe dar nu neglija nici pe cele scolare. :hi:  :wink2:
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro