cum sa te lasi de fumat

Creat de Miere Sorin, Ianuarie 31, 2012, 10:47:46 AM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

Citat din: POSTASUL din Februarie 03, 2012, 10:21:01 PM
[ma fratilor ma laud si eu  ca mam lasat de tigari  , eu care eram atat de convins ca o sa mor cu tagarea in gura ca nu o sa ma pot lasa niciodata  si totusi mam lasat fara nici un fel de efort   :yes:
]
Petrica, spui adevarul sau te joci cu cuvintele, m-as bucura sa fie real ce ai zis, daca e asa te rog [nu m-am uitat la fillm, nu suport uratenii], sa postezi metoda ta [ ca te-am vazut in poze cu tigarea intre deste], care ai urmat-o, pt a scapa de ,,dracu". te-am apreciat si de aceia te respect. A.r  C.B
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

POSTASUL

#31
metoda a fost foarte simpla ,; o raceala puternica insotita de o viroza pulmonara [nustiu cum ia zis doctoru]  intro diminineata sotia mia facut cafeaua  ca de obicei  , dar cand sa aprind  tagarea  era sa vomit si stomacul din mine si ochii miau esit din cap  :nod:  e ee nam mai fumat cam de vreo 3 saptamani , dar acuma intro zi zic ia sa incerc sa aprind o tagare sa vad merge sau ba  , nu a mai mers , deci am avut acelasi sentiment de greata  cu toate ca acuma sunt bine sanatos . De aceia va spun  ca am scapat de tigari parca prea usor la ce fumator inrait eram eu  si ma intreb unde mia disparut pofta aia de fumat . Colegii de serv  nu lea venit sa creada ca nu mai fumez si miau zis ca atat o sa tina pana fac primul tratament cu ,, afinata '' sau cu zaibar  =))  =))   eeeee intro dupa amiaza am facut si un asemenea tratament  9 litri de zaibar in doi  si tot nam pus tagarea in gura , nu ca mam abtinut ci pur si simplu nu am mai avut pofta , sincer ma bacur ca am scapat de tagari si sper ca no sa le mai iau niciodata   :nono:     :hi:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

intr o zi , o sa mori. dar   sanatos !!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

roi_ag

Nea Costica te lasi asteptat cu metoda aia a mata. :yellowcard:
Citat din: orbanstefan64 din Februarie 04, 2012, 04:07:55 PM
intr o zi , o sa mori. dar   sanatos !!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Da dar depinde la ce varsta. :wink:

orbanstefan64


barabasl

#35
Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 02:20:20 PM
...
, nu ca mam abtinut ci pur si simplu nu am mai avut pofta , sincer ma bacur ca am scapat de tagari si sper ca no sa le mai iau niciodata   :nono:     :hi: :hi:

bucura-te!!! POTI SA TE SIMTI LIBER!!! NU MAI INCERCA!

AI SCAPAT DE ROBIA FUMATULUI

dorindafi

 sincer ma bacur ca am scapat de tagari si sper ca no sa le mai iau niciodata         
:hi: poshtashule shi i-a a minte:
-cand zice omul ca sa lasat de fumat sa nu-l crezi ca le poate lua oricand
-....        ....               .........  de bautura,    la fel
-cand zice ca sa lasat de femei sa-l crezi ca shi sa vrea shi nu se mai poate apuca  =))  :D
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

pharaonu75

Citat din: dorindafi din Februarie 05, 2012, 01:46:51 PM
...
-cand zice ca sa lasat de femei sa-l crezi ca shi sa vrea shi nu se mai poate apuca  =))  :D

Stii tu ceva, Dorine??? =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Februarie 05, 2012, 03:52:51 PM
Citat din: dorindafi din Februarie 05, 2012, 01:46:51 PM
...
-cand zice ca sa lasat de femei sa-l crezi ca shi sa vrea shi nu se mai poate apuca  =))  :D

Stii tu ceva, Dorine??? =)) =)) =))
Mai baieti , daca veti fi mai atenti , veti vedea ca cel ce zice ca sa lasat de femei....nu bea bere....nu fumeaza ...e cel mai bun prieten. etc .Iar... taurul  comunal...  deseori il gasim in bar cu o bere in fata..... =))

dorindafi

Citat din: pharaonu75 din Februarie 05, 2012, 03:52:51 PM
Citat din: dorindafi din Februarie 05, 2012, 01:46:51 PM
...
-cand zice ca sa lasat de femei sa-l crezi ca shi sa vrea shi nu se mai poate apuca  =))  :D

Stii tu ceva, Dorine??? =)) =)) =))
fatzi crucea mare pharaoane shi scuipatzi in san ca dracu-i batran
va sa vina ea shi vremea cand vom rade unul de altul =))
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

barabasl

Am ajunj la cap 23 din carte `fereste-te de reducerea numarului de tigari`... si mi-a venit in minte o comaratie/poveste a unui coleg de serviciu.

Sint rase de ciini carora li se taie coada...El zicea ca reducerea numarului de tigari seama cu taierea cozii ciinelui in bucatele mici, nu dintr-o data toata lungime ce se doreste a fi taiata, pentru al durea mai putin. Asa e si gindul ca reducind numarul de tigri vom ajunge sa nu mai fumam deloc- mult mai dureros.

Nea Costica din Buzau

#41
va salut pe toti!! :hi: ia montati-va paraboloicele, ridicati=va telescopicele, fiti atenti aici la nea Costica;
Prima treaba este sa te pregatesti psihic bine, si sa-ti faci curaj, ca ai sa reusesti. Nu spui nimanui de planul tau.
Alegi o zi importanta, pt cea mai iubita fiinta a ta [fiica, fiu, nepot etc ].
Cumperi tigari exact cat fumezi in ziua aleasa. Cumperi o pasta de dinti Supercristal [daca foloseai alta marca]. Dupa chef, inainte de culcare, iei periuta de dinti cu pasta amintita, si periezi foarte bine dantura, si atentie! si limba pana aproape de laringe [daca denumirea e corecta] Clatesti bine si daca poti ia o bobita de pasta si mestec-o. Pune pasta de dinti si periuta unde tineai pachetul de tigari. Nu consuma dulciuri, daca poti consuma muraturi, acrituri. Dimineata repeta treaba cu periuta, pune-le in buzunarul in care tineai tigarile, si repeti treaba, de cate ori ai prilejul, si adu-ti aminte pemanent pt cine  faci ,, sacrificiul".
Daca esti bine pregatit psihic, si intadevar iubesti fiinta aleasa, vei iesi invingator si iubit de doua ori.  :smile: curaj si bafta tuturor!! =D> :hi: nea Costica din Buzau.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 06, 2012, 12:08:27 PM
va salut pe toti!! :hi: ia montati-va paraboloicele, ridicati=va telescopicele, fiti atenti aici la nea Costica;
Prima treaba este sa te pregatesti psihic bine, si sa-ti faci curaj, ca ai sa reusesti. Nu spui nimanui de planul tau.
Alegi o zi importanta, pt cea mai iubita fiinta a ta [fiica, fiu, nepot etc ].
Cumperi tigari exact cat fumezi in ziua aleasa. Cumperi o pasta de dinti Supercristal [daca foloseai alta marca]. Dupa chef, inainte de culcare, iei periuta de dinti cu pasta amintita, si periezi foarte bine dantura, si atentie! si limba pana aproape de laringe [daca denumirea e corecta] Clatesti bine si daca poti ia o bobita de pasta si mestec-o. Pune pasta de dinti si periuta unde tineai pachetul de tigari. Nu consuma dulciuri, daca poti consuma muraturi, acrituri. Dimineata repeta treaba cu periuta, pune-le in buzunarul in care tineai tigarile, si repeti treaba, de cate ori ai prilejul, si adu-ti aminte pemanent pt cine  faci ,, sacrificiul".
Daca esti bine pregatit psihic, si intadevar iubesti fiinta aleasa, vei iesi invingator si iubit de doua ori.  :smile: curaj si bafta tuturor!! =D> :hi: nea Costica din Buzau.  :hi:

  O treaba buna  Costi B  =D> =D> ,daca eu  nu ma lasam din  '82  acum sigur ma  lasam .
    Si cum stim ca apicultorii sunt oameni buni ,indragostiti de ceva ,sigur vei auzi ca s-au lasat mai multi  decit credeai .
   Numai bine .

dorindafi

Prima treaba este sa te pregatesti psihic bine


   bingo , sa tras linie
aici e tot secretul.    la mine a dat roade  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Nea Costica din Buzau

Citat din: tassevasi din Februarie 06, 2012, 04:09:09 PM
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 06, 2012, 12:08:27 PM
va salut pe toti!! :hi: ia montati-va paraboloicele, ridicati=va telescopicele, fiti atenti aici la nea Costica;
Prima treaba este sa te pregatesti psihic bine, si sa-ti faci curaj, ca ai sa reusesti. Nu spui nimanui de planul tau.
Alegi o zi importanta, pt cea mai iubita fiinta a ta [fiica, fiu, nepot etc ].
Cumperi tigari exact cat fumezi in ziua aleasa. Cumperi o pasta de dinti Supercristal [daca foloseai alta marca]. Dupa chef, inainte de culcare, iei periuta de dinti cu pasta amintita, si periezi foarte bine dantura, si atentie! si limba pana aproape de laringe [daca denumirea e corecta] Clatesti bine si daca poti ia o bobita de pasta si mestec-o. Pune pasta de dinti si periuta unde tineai pachetul de tigari. Nu consuma dulciuri, daca poti consuma muraturi, acrituri. Dimineata repeta treaba cu periuta, pune-le in buzunarul in care tineai tigarile, si repeti treaba, de cate ori ai prilejul, si adu-ti aminte pemanent pt cine  faci ,, sacrificiul".
Daca esti bine pregatit psihic, si intadevar iubesti fiinta aleasa, vei iesi invingator si iubit de doua ori.  :smile: curaj si bafta tuturor!! =D> :hi: nea Costica din Buzau.  :hi:

  [O treaba buna  Costi B  =D> =D> ,daca eu  nu ma lasam din  '82  acum sigur ma  lasam .
    Si cum stim ca apicultorii sunt oameni buni ,indragostiti de ceva ,sigur vei auzi ca s-au lasat mai multi  decit credeai .
   Numai bine .]
Asta mi-am dorit, daca se va intampla ce zici tu, punct ochit punct lovit si avem de castigat toti. Dumnezeu sa le lumineze gandurile!! ^:)^. Iar pe tine te felicit! ca mi=ai luat-o inainte, si ca icurajezi metoda mea care a avut efect pozitiv, la mine, si la cativa apropiati[ 3-4 dar cu etajul mobilat]  :rotfl: =)) :rotfl: :rotfl:. Sa fiti sanatosi!! :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!