Curtea constitutionala

Creat de Alutus, Ianuarie 20, 2012, 04:26:34 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Miercuri 25 ian va fi Ziua  ,,Z". Bana atunci batrana cu... -pardon- doamna asteapta sa vada : ori crapa magaru' ori se rupe samaru'.
Sa nu uiti Darie!

mape 48-petru manea


stefan1

  Te referi la comasarea alegerilor?
  Daca era vorba de corelarea salariilor magistratilor cu cele ale 'prostimii', puteam de acum sa iti spun ca ar fi gasit-o neconstitutionala. Asa... asteptam.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Citat din: mape 48 din Ianuarie 20, 2012, 11:18:58 PM
o da cotita

Si eu cred la fel... sau vor mai prelungi inca o data termenul, ca sa vada ce se va intampla cu lumea din strada si cu actualul guvern!
Daca pica guvernul, daca se vor face anticipate, atunci vor gasi comasarea neconstitutionala!
Daca insa Base ramane tare pe pozitii si nu schimba nimic, CCR-ul ii va da unda verde cu comasarea... ca pana la urma si Constitutia este tot o lege, chiar daca fundamentala... si ce lege ati mai vazut voi ca se respecta in Romania?
A devenit ceva normal ca puterea sa calce legile in picioare!

P.S. Era sa uit! Singurele legi care se mai respecta in Romania sunt OMERTA si LEGEA GRAVITATIEI!
Dar am toata increderea ca pe prima o vor proteja cu sfintenie, iar pe a doua vor reusi ei sa o modifice printr-o asumare a raspunderii guvernului! Mai ales daca de calcule se ocupa Roberta! =))  :rotfl: =)) :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

roberta este primul matematician al tarii --a reusit sa schimbe legile matematicii  :redcard:

pharaonu75

Pai nu v-am spus eu ca astia schimba orice lege? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Sa nu uiti Darie!

Alutus

Verdict CCR . Comasarea neconstitutionala! Curtea dadu o lovitura sandramalei pirateresti  a numitei  Rosinanta din Ploiesti, esuata de mult timp in hatisul de minciuna, incompetenta si hotie .  Keis closet cum cu multa eruditie se pronunta un distins  succesor  lui nea Ghita Pristanda.
Sa nu uiti Darie!

stupar

Nu Curtea Constitutiei gestioneaza bugetul.Daca guvernul zice ca nu sant bani pentru alegeri separate si reasezarea pensiilor nesimtite si marirea salarile C.C-ul n-are ce face.De unde nu.i nici Dumnezeu nu ia!

Alutus

Daca nu stricau  32 milioane de E  pentru largirea unei partii de ski in P Brasov , alte 25 pentru un patinoar  din Brasov si alti 70 pentru o tele gondola la petrosani  ( vezi cu p mic fiindca nimeni nu stie  daca mai ezixta, si pe unde este)  nu era nici o problema. Oricum banii sunt la Urdea. 
Sa nu uiti Darie!