Gica Romanescu ne-a parasit.

Creat de balasbebe, Ianuarie 13, 2012, 08:38:11 AM

« precedentul - următorul »

filip

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Cuvintele sunt prea putine sa exprime golul lasat.

Nea Gica , vei ramane mereu in inima noastra!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

stefanescu

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

Donbazil

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 13, 2012, 09:24:49 AM
GICA PRIETEN DRAG ! Te am in fata ochilori cu zimbetul tau drag cu privirea de om sincer si prietenos. Cu toti te stim cu pofta de viata, cu planuri planuri....Ce faci prietene? Azi ne faci pe multi sa plingem !!!! La REVEDERE !!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Sal'tare tuturor!
Trist......Deosebit de trist ma simt acum, dupa ce am primit cateva telefoane care m-au indurerat.....Am intrat pe forumuri....Pe ambele.....Multi colegi sunt siderati de cele aflate.....
GICA AL NOSTRU NU MAI IESTE!
A plecat intr-o lume mai buna....."Unde nu ieste durere nici intristare nici suspin".....
Dumnezeu sa te aiba in paza OMULE BUN!.....
Inlacrimat  - Donbazil - Faget

laur80


crombra

Azi dimineata am primit un telefon care m-a socat. Imi transmitea ca Nea Gica Romanescu ne-a parasit si s-a dus sa faca apicultura in lumea celor drepti. Cu greu am putut accepta acest lucru. A fost un om extraordinar de la care aveai mereu ce invata. Numai ca Dumnezeu a hotarat ca are nevoie in echipa sa de inca un apicultor destoinic si ni l-a luat.
Este pacat pentru ca mai aveam multe proiecte de facut impreuna.
Nene Gica, vei ramane in sufletul meu vesnic acel OM cu zambetul pe buze.
Dumnezeu sa te odihneasca!  @};- @};- @};- @};-
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

danut

#20
Pacat!mare pacat! ca acest om a plecat mult prea devreme !DUMNEZEU SA-I ODINEASCA IN LINISTE SI PACE SUFLETUL SAU BUN!

oprita1

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca . Adevarat,o mare pierdere pentru toti cei ce l-am cunoscut.
Va salut cu stima si sa auzim numai de bine!

Florin-braileanul (FlorinI)

nea Gica..... sunt foarte suparat pe tine...

pe 26 decembrie 2011, mi-ai promis ca vii la Targul Apicol de la Braila sa prezinti versiunea 6 a aparatului de colectat venin,
dragos voia sa cumpere..

de ca nu te tii de promisiune?


noi, cei din prima poza, am avut placerea si onoarea sa fim alaturi de el in ultima poza de grup



ODIHNESTE-TE IN PACE !

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

filip

Ce enigma a lasat maestrul GICA!




SubiectulRe: Dulcofruct
de gica » Ieri, , 23:17
http://www.forum.stuparitul.com/viewtopic.php?f=9&t=913&p=35125#p35125

Gabi nu te lua dupa raii de Ruben si paul.
Timpul este bani si decat sa muncesti degeaba mai bine stai degeaba.
Intr-o zi invertesti 500kg de zahar.Obtii 500 impartit la 0,75 kg =666 kg de sirop invertit.Pui ziua ta de munca 100 lei,gaze arse 100 lei si pretul zaharului 500 x 4 =2000 lei
Total 2200 lei.Faci impartirea si iese 3,3 lei/kg.
Daca ai cumpara lichidul de la domnul Dragos ai plati 666 x 4,5 lei =2997 lei + transport
Castig 797 + transport.
Dar lichidul a fost bagat la PNA.Primesti retur 2400 lei.Asa ca la prima vedere ai pierdut maxim 1500 de lei.
Asta este la prima vedere si gandind contabil.
Asa o fi?
Eu zic ca nu.
Hai sa calc cateaua de inima si sa asteptam pana maine cand iese domnul Dragos2006 din laborator.
Sa vedem daca si la dumnealui iese cu virgula si cu ?????
Ca la mine numai asa iese
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Mircea77

Condoleante familiei. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

bee_lover

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. De cum am intrat pe forum, am vazut poza si nu imi venea sa cred. Am cautat repede prin postari pana am gasit subiectul acesta. Era un mare om de la care aveai ce invata prin fiecare vorba sau postare care o scria.  :yahoo_cry:

mitrea_tutu


m.paul07

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE !

modigliani

Un OM minunat , un OM care m-a adus in minunata lume a apicultorilor .
Va invidiez sincer pentru ca ati putut beneficia de sfaturile sau de dojanele lui .

Un OM care mi-a cinstit casa calcandu-i pragul , un OM care m-a onorat numindu-ma printre prietenii lui .

GICA , ...... MERGI CU BINE !!! DUMNEZEU SA TE AIBA-N PAZA ! ( fa la un fel si pune-L sa-si ia stupi ! Invata-L ..... ce si cum ....... Mi-e dor de tine si de glumele tale ! O sa-mi fie mereu ! )

..................................................................

......plin de viata.....

http://pescuitul.3xforum.ro/post/1238/1/Concurs_cu_premii/
Doar in tampita aia de aritmetica unu' cumpara 82 de pepeni si nimeni nu se intreaba la ce dracu-i trebuiesc atatia ...

andrei_salaj

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!