Impozit si CASS

Creat de ilalexandru, Decembrie 25, 2011, 06:54:11 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: marius_vfp din Martie 22, 2012, 06:44:16 PM
la aia de la fisc trebuie sa te duci cu tupeu si sa le  tragi cu legea peste ochi si sai faci incompetenti , sa sa ii ameninti ca vei chema televiziunea si sa vezi ce repede vor lua masuri , poate te capeti si cu o cafea  :lol:

Din cate am vazut, functionari poarta o oarecare dusmanie, personelor care au tupeul sa cera sa li se faca dreptate, sau fac vreo plangere in acest sens,

Cazul tatalui meu, are 46 de ani vechime munciti cu tot felul de grupe, a muncit la ridicarea a tot felul de obiective importante, podul de la cernavoda dar si alte constructii mari, blocuri , garii , parca si  banca acea cu fatada de geamuri de langa catedrala din Slobozia .

A iesit la pensie normal, a fost nemultumit ca a primit doar 750 de lei, asa ca a cerut o recalculare, dupa acea recalculare i-au mai scazut 15 lei din pensie.

Tu tanar mai munceste pt ei ca au ei grija cand ajungi batran sa nu iti mai dea nimic !

marius_vfp

eu daca eram in locul tatalui tau , ma duceam cu functionara si calculam pensia impreuna si o rugam sami dea toate detaliile si formula de calcul atunci sigur iesea mai mult daca mi se parea ceva suspect faceam cerere de audienta la seful oficiului , daca nici el nu dadea un raspuns ferm , chem televiziunea si politia apoi ii dau in judecata  :)
nu e singurul caz de genul , sunt multi oameni jetmaniti in prag de pensionare , prin mainile mamei mele au trecut sute de mii de injectii a salvoat poate sute de oameni de la moarte , si acum ce folos iau dat cu sutunfund  si o pensie de 780 ron ,basca presus de asta iau luat si 15 la suta sau ceo fi fost cas .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva