subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

albinasebes

fa un contract de comodat cu cineva care are masina pe motorina, si poti rezolva problema.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

achio5

Cine ma poate lamuri si pe mine cum e cu subventia la motorina?Am la primarie inregistrate 50 fam,eu consum pe an cca 350 l de motorina,camionul e pe mine ca persoana fizica.Am inteles ca se subventioneaza 18l/an pe fam,cati bani ar trebui sa iau eu de la apia daca fac acte ptr subventie?Multumesc


antiopa din ardeal

  Pentru ca e prima postare a mea anul acesta (si sper sa mai fie), in primul rand vreau sa urez la toti apicultorii un an incomparabil mai bun ca cel trecut si nu in ultimul rand sanatate care cred ca e cea mai importanta.
 
  Ieri 18 01 2015 la emisiunea de pe Tvr Viata Satului partea a II-a s-a pomenit de subventia la motorina pentru trim 4 2014 si daca am inteles bine primele 3 trimestre 2015. Ziceau ca documentatiile se depun incepand de saptamana aceasta pana pe la sfarsitul lunii februarie 2015.
Stie cineva mai multe amanunte?

D006

Incepand cu 15 ian. se merge la APIA cu aceleasi documente ca si pana acum.

antiopa din ardeal


Aurel

   Joi 15 ianuarie, personal am fost la APIA si mi-au spus ca inca nu stiu nimic. Cred ca ceva e la mijloc pentru ca spunandu-le ca am venit pentru subventia pentru motorina,prima data m-a intrebat ce suprafata de teren lucrez.Cand le-am spus ca nu am teren am albine, mi-au spus ca nu se stie deocamdata nimic.
  Cum o fi in alte judete?

D006


albinasebes

la Alba ne-au amanat pana saptamana viitoare pt detalii. asteptam.....
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

D006

La voi si câinele latră mai rar ... gen haaaaaaammmm , haaaaaaammmm, haaaaaammmm. la noi face ham si te musca !

albinasebes

cainele care latra nu musca, asa se zice la noi
voi sunteti mai aproape de capitala, auziti mai repede. pana trece badea Cartan cu desaga de hartii muntii mai dureaza.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

D006

 Nu este graba , dosarele se primesc si in februarie.

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Eugen B

Am o intrebare , cat se mai da subventie per stup. Daca stie cineva astept raspuns.multumesc

Adrian.B.

18 litri pe an per stup. Deconteaza cam 16 lei per stup.