Caut apicultor!

Creat de ana.b, Decembrie 18, 2011, 02:54:44 PM

« precedentul - următorul »

ana.b

Caut apicultor doritor de a-si tine stupii la Cernatesti-Buzau:zona de deal cu pomi si si salcami.Circa 1,500 mp cu casa.Mesaje pe emailul [email protected]!

dan.smarandoi

Suna mai mult a cerere in casatorie  =))

stefan1

  Acel stupar poate sa aiba accesate fonduri europene?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Florin-braileanul (FlorinI)

ce varsta trebuie sa aiba apicultorul?
dar cati stupi?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Kiwi Bee

Asta merge cam invers aici in NZ(apicultorul cauta loc) dar am primit recent si eu o invitatie de acest gen.

Se pare ca ana.b are un teren pt un apicultor stationar de dat in chirie. Acum cit si cum este treaba lui ana.b si apicultorul care doreste sasi aiba albinele intrun loc zic eu de unde nu le fura nimeni.

Asai si aici in NZ.Stupii le ai pe teritoriul cuiva si nimeni nu intra neinvitat la altul pe teritoriu(.......eh, in general).
Si eu aici si alti stupari platim chirie cu miere, de la 0.25kg pina la 0.5kg/stup. Dar intreadevar depinde de intzelegere.

Oricum daca zona e promitzatoare si ai acces cu masina la stupi(unde asezi stupii) pt un orasean se merita sasi faca o vatra acolo.

PS- ATENTIE!!!!!
Probabil ca ana.b este o persoana formidabila si va veti intzelege usor cu ea dar sa tineti cont si de VECINI. Eu am patito aici in NZ si a trebuit sami mut albinele in 24 de ore. Intrebati personal vecinii daca au ceva impotriva............ si dati si acolo 1 borcan de miere pe an.

Bafta!

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Kiwi Bee din Decembrie 19, 2011, 01:29:29 PM
Probabil ca ana.b este o persoana formidabila si va veti intzelege usor cu ea dar sa tineti cont si de VECINI.

si nu-i place sa fie calcata pe coada, de necunoscuti
devine... albinita, adica inteapa... eu mi-am luat-o :uimit:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333