despre crotalierea stupilor

Creat de apisrom, Noiembrie 17, 2011, 07:12:45 PM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Da, sunt din plastic. La ce ne trebuie noua merge si asa. Eu nu as pune in Salaj din inox sau aluminiu. I-ar tenta pe colorati. Le-as pune din R...t sa aiba ce manca. S-au specializat, cauta doar metale scumpe sa nu se oboseasca. Pe mine m-au furat din toate directiile.

roi_ag


KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: balasbebe din Aprilie 08, 2012, 06:23:08 PM
Da, sunt din plastic. La ce ne trebuie noua merge si asa. Eu nu as pune in Salaj din inox sau aluminiu. I-ar tenta pe colorati. Le-as pune din R...t sa aiba ce manca. S-au specializat, cauta doar metale scumpe sa nu se oboseasca. Pe mine m-au furat din toate directiile.
Salutare! la astia mai ciocolatii daca li se pare ca straluceste se baga sa vada ce-i si de ceva nu le convine le rup,farma numai sa nu fie bine,oricum eu sa-i aflu peste gard la albine le farm oasele,punct :) :hi: sa nu faceti ca mine  :wink2: :nono:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

zdd

Citat din: apisrom din Noiembrie 17, 2011, 07:12:45 PM
buna seara,

am inceput productia de crotalii.
atasez niste poze. cam asa arata crotaliile cerute de legislatia romana.

pareri?
parerea mea:sa le punem si sarma in gura?!.
grabeste-te ...incet ?!

marius_vfp

Citat din: zdd din Mai 08, 2012, 10:50:34 AM

parerea mea:sa le punem si sarma in gura?!.

parerea ta nu are legatura cu legile in vigoare , aici esti off topic ca in mai toate  posturile pe care le ai .
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Poate ca asta isi si doreste... tare imi pare cunoscut stilul in care posteaza! :nono:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

scfpfa

Are doua taisuri,pentru hoti si pentru apicultor,acum depinde si de avantaje?Hoti-Apicultori.Ne tot plangem ca avem 50 ani in urma vestului,poate si asta este un motiv.Sau poate nici statulul nu stie ce vrea.Dobitoci sunt multi i sunt in functii. :limba:
albine

Flake Media

Oferim realizarea placutelor de identificare stupi, realizate din material pentru gravura in dublu strat, alb cu scris negru (realizat prin gravura laser), grosime 1.5mm, rezistent UV, pretabil exterior la urmatoarele preturi:

cantitate 100 - 500 bucati / comanda ---------------- 1.99 lei
cantitate 501 - 1000 bucati / comanda -------------- 1.60 lei
cantitate 1001 - 3000 bucati / comanda ------------- 1.35 lei
cantitate peste 3001 bucati / comanda -------------- 1.15 lei


De ce realizarea pe acest material?


Pentru ca este un material in dublustrat special creat pentru asa ceva, iar personalizate prin gravura nici macar nu vor putea fi modificate. Rezistenta lor la factorii externi este de necontestat.

In nici un caz nu exista o comparatie intre aceste placute si cele realizate din diferite materiale plastice colantate si eventual laminate PFFFFFFF, ca sa nu mai spun ca sunt la aceleasi costuri sau poate chiar mai mari, asta nu pentru ca asa ar face ci pentru ca cei ce le fac vor sa se imbogateasca.

Ei bine NU, eu nu vreau asta, vreau doar sa pot oferi ceva care sa merite cu adevarat, la costuri pe care sa le poata suporta orice apicultor.




-------------------------------

ma gasiti pe:


messenger: [email protected]
e-mail: [email protected] / [email protected]


tel.: 0729 426 102
fax: 0345 818 974

http://reclama-low-cost.blogspot.ro/p/crotalierea-stupilor.html

Bătrânul

Crotaliile se pun in urechea albinelori lucratoare ? :uimit: :uimit: :limba: :limba:

ady iulian

Citat din: Bătrânul din Iulie 30, 2013, 04:26:15 PM
Crotaliile se pun in urechea albinelori lucratoare ? :uimit: :uimit: :limba: :limba:



si tratamente prin vaccin :bzz:

romikele

Pentru maxima eficienta se vor face prin perfuzie  =))

Nisculescu.L

Treaba asta e la moda in zilele noastre.
Obama tocmai a hotarat ca fiecare american tebuie sa fie marcat" prin implantarea unui microcip.

oroles

Am vazut la ACA aceste crotalii pentru stupi. Ideea e buna daca obliga pe toti stuparii. La vanzarea stupilor ar trebui ca toti stupii vanduti sa aiba crotalii. Asa nu ar mai exista hoti. Problema e la roi! Ce o sa faca daca lucratoarele nu au crotalii, cum zice Batranul?

Am vazut in treacat si un afis al unei doamne apicultor. Avea trecut pe el 30 de familii de albine. Cred ca a dat o gramada de bani pe confectionarea crotaliilor si a afisului. Afisul continea informatia "30 de familii". Informatia mi se pare relevanta dar inutila,deoarece artrebui sa actualizezi informatia permanent (mai roieste unul, mai moare altul). Si depinde ce fel de familii ai... :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Timishan

Eu am montat crotalii cu 91 la inceput si restul de combinatie crescatoare (sunt angajat la cineva si nu prea apucam sa stam la taclale pentru lamuriri atunci cand poate veni omul la stupii sai din pastoral).Ce inseamna toata aceasta insiruire de numere ?.

Doresc un raspuns cu "dovada" daca se poate va rog !.Multumesc si cules bogat !.  :bzz:

romikele

91 la inceput nu poate fi.
Codul este de forma xx-xxx-xxxxxx
Primele doua sunt codul judetului (de la 01 la 42), urmatoarele codul asociatiei din judetul respectiv si ultimele sase reprezinta numarul stupului.

A se consulta ORD 119/25 mai 2011.
http://aapar.bluepink.ro/web/doc/pdf/ordin-119-din-25-mai-2011.pdf