Dispozitiv de uns cantul cu aracet

Creat de skypi_0040, Octombrie 24, 2011, 08:01:18 PM

« precedentul - următorul »

skypi_0040

Cind trebuie sa faci panouri , pierzi mult timp pana ungi scandura cu aracet.  Dispozitivul arata de toata jena , dar functioneaza. Nu-ti mai trebuie nici sticla si nici pensula. Merge uns in adevaratul sens al cuvantului.
Pozele nu au nevoie de prea multe comentarii.

tassevasi

  Bravo!! functioneaza ce-ti mai treb . =D> =D>
  Ce aracet folosesti ?
  NUmai bine ,ca de lucru vad ca ai .

orbanstefan64


nicomico

Skypi este o idee super, te felicit .Te mai asteptam si cu alte inventii sunt sigur ca mai ai. :hi:

skypi_0040

Citat din: tassevasi din Octombrie 24, 2011, 08:33:51 PM
  Bravo!! functioneaza ce-ti mai treb . =D> =D>
  Ce aracet folosesti ?
  NUmai bine ,ca de lucru vad ca ai .
Va multumesc tuturor.
Eu folosesc un aracet rezistent la apa WD4, pentru exterior. Este mai scump ,dar este foarte bun.

balasbebe

Aceea pensula pusa face toti banii. Am privit pozele cateva minute pana i-am dat de cap.

cristian87

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Ozzy

daca il lasi de pe o zi pe alta necuratat, poti sa-l arunci.

skypi_0040

Citat din: cristian87 din Octombrie 25, 2011, 12:48:16 PM
nu se usuca de pe o zi pe alta?
Dupa ce-ti faci treaba, trebuie spalat.
Pensula aia ia surplusul si uniformizeaza aracetul , dar pensula fara celelalte nu face decat in combinatie cu celelalte toti banii. :nod:

Adrian Roman

Sistemul acesta de lucru este foarte bun, cu mare economie de timp. Am vazut asa ceva, industrial, la o fabrica ungureasca de material apicol.Avea roata cam de 30-40 cm si baia cu solutie pe masura ei, si evident ca mergea in flux non stop.

orbanstefan64

Citat din: Lhk din Octombrie 25, 2011, 02:22:32 PM
daca il lasi de pe o zi pe alta necuratat, poti sa-l arunci.

care si sa vezi minune :nod: :nod: de pe o zi pe alta daca o inmoi  in apa si o  bati butin o sa mai functioneze mult si bine
:hi: :hi: :hi: