astai prisaca mea datorita voua

Creat de murarudumitru, Octombrie 21, 2011, 10:27:40 PM

« precedentul - următorul »

murarudumitru

An primul rand vreau sa va salut buni mei prieteni,vreau sa va arat tot ceam realizat an 2011 datorita voua sper sa reusesc sa pun poze multumesc tuturor. ami pare rau nu reusesc sa pun poze aici. dar o sa pun un linc unde puteti vedea http://muraru.sunphoto.ro/prisaca__mea

stefan1

  Felicitari, Dumitru! Acum ai lazi frumoase. Cati stupi ai?
  Ca o observatie pe care am mai facut-o: nu umbla fara masca la stupi, ca intepaturile la fata sunt dintre cele mai rele! Probabil ti-ai procurat albine mai blande, dar tot au ac! Ce ma mira e ca pe fagurii vazuti nu este deloc miere. Se poate ca zona unde ai casa si stupii sa nu fie prea buna, sau rasa de albine sa nu fie din cele mai harnice, sau poate si cunostintele tale de stupar mai trebuiesc perfectionate. Oricum, nu iti e usor sa te ocupi de ele!
  Ai o familie frumoasa. Te mai ajuta baiatul mare?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sopy


cristifader

Felicitari! Si la mai mare.
Esti curajos sa stai cu atatea albine in jurul tau (si chiar in fata lor) fara pic de masca. Felicitari  :bravo:

Ozzy

Felicitari ! Esti un exemplu demn de urmat
Frumoasa stupina
Sper sa ajung si eu sa am atatia stupi cu albine
Frumoasa si locatia.
Ce n-as da eu sa pot merge la pescuit in spatele gradinii in loc sa fac zeci sau sute de Km ...

POSTASUL

felicitari Dumitre =D> =D> =D> dumnezeu sati ajute  :hi: :hi: si pe viitor sa nu te mai vad fara masca la albine :yellowcard: :rotfl: :rotfl:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

milu56

Bravo barbate cu curaj inainte sa faci o afacere din pasiune :hi:

nicomico

Felicitari Dumitre ai o stupina frumoasa ,noi toti trebuie sa luam exemplul tau.As dori sa te ajut si eu cu ceva ,te rog trimite-mi adresa ta mp.Succes in continuuare  :hi:

dodoc george

Einfachheit ist das Resultat von Reife.
Simplitatea este rezultatul  maturitatii.

orbanstefan64


Florin-braileanul (FlorinI)

jos palaria

=D> =D> =D>

spune-ne si noua ce soi de albina ai?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

bee_lover


murarudumitru

Citat din: stefan1 din Octombrie 22, 2011, 02:20:50 AM
  Felicitari, Dumitru! Acum ai lazi frumoase. Cati stupi ai?
  Ca o observatie pe care am mai facut-o: nu umbla fara masca la stupi, ca intepaturile la fata sunt dintre cele mai rele! Probabil ti-ai procurat albine mai blande, dar tot au ac! Ce ma mira e ca pe fagurii vazuti nu este deloc miere. Se poate ca zona unde ai casa si stupii sa nu fie prea buna, sau rasa de albine sa nu fie din cele mai harnice, sau poate si cunostintele tale de stupar mai trebuiesc perfectionate. Oricum, nu iti e usor sa te ocupi de ele!
  Ai o familie frumoasa. Te mai ajuta baiatul mare?
va multumesc din suflet pentru sfaturi anprimul rand,miere nu prea a fost din cauza ca nu am avut cules baiatul mare acu lucra la delpi dar am cel de 12 ani care ma ajuta multumesc anca o data.am uitat sa va zic am 18 stupi

murarudumitru


murarudumitru