Stiri, informatii...

Creat de Woolf, Septembrie 23, 2011, 12:38:59 AM

« precedentul - următorul »

marian sima

Am uitat domnule republican cit trebuie sa produc eu pe 1,30 m ca sa platesc chirie 7 milioane alt milion parcarea sa platesc motorina pina la piata,in afara de alte cheltuieli cu productia, ba sa mai tii si o familie in spate,sper ca un liberal lucid sa i-mi dea un raspuns concret. Cum spunea cineva asta e Romania in care traim. 1 metru patrat de loc =700 ron pe luna uitasem primele 3 luni in avans.

Obombo

O stire de (aproape) ultima ora despre marele erou  Muammar Gaddafi  . Dupa cum scrie Los Angeles Times, "eroul" a pus deoparte in cei 42 de ani in care a fost la putere, vreo 200.000.000.000 $. Bani economisiti probabil din salariul lui de dictator.

Kiwi Bee

Nici CocaCola nu valoreaza atit.Poate trei zerouri mai putin.
Si Ceausescu sia economisit pe la $400 milione.Asa se zicea prin '90.

Obombo

Zerourile nu sunt ale mele ci a celor de la Los Angele Times. Cand au fost blocate fondurile familiei Gheddafi avera sa era estimata la 100 de miliarde $, 37 in bancile americane, 30 in Italia, Franta si Germania si alte 30 de miliarde imprastiate prin lume. Se pare ca intre timp au mai descoperit niste maruntei. :D

Alutus

Citat din: marian sima din Octombrie 27, 2011, 09:08:43 PM
Am uitat domnule republican cit trebuie sa produc eu pe 1,30 m ca sa platesc chirie 7 milioane alt milion parcarea sa platesc motorina pina la piata,in afara de alte cheltuieli cu productia, ba sa mai tii si o familie in spate,sper ca un liberal lucid sa i-mi dea un raspuns concret. Cum spunea cineva asta e Romania in care traim. 1 metru patrat de loc =700 ron pe luna uitasem primele 3 luni in avans.
Un ochi rade celalalt plange. Incerc sa plang cu amandoi si sa inteleg necazurile compatriotilor. Si eu o duc rau sau foarte rau dar consider ca am avut noroc ca inca din copilarie am fost foarte sarac, iar acum daca familia este relativ sanatoasa  si nu sucombez  din punct de vedere financiar ma consider un om fericit. Va recomand si dumneavoastra ceea ce-i recomandai adineaori unui coleg:  Sa incercam  sa credem ca si negrul poate fi cate odata alb ,si ca de foarte multe ori albul este negru. Eu nu cred ca toti sunt o apa si un pamant. Inteleg ca faceti si agricultura.Eu am un mare respect pt acesti oameni si ca o paranteza pot sa va spun ca nu cumpar produse din targ decat dupa ce respectivul vanzator imi arata palmele. As vrea sa o duceti si d-voastra mai bine dar sa stiti ca totul depinde de fiecare in parte.
Revenind la tonul  obisnuit: detaliere si explicatii despre ochiul care rade se vor livra la cerere.
Sa nu uiti Darie!

Alutus

Citat din: Obombo din Octombrie 27, 2011, 11:44:39 PM
marele erou  Muammar Gaddafi  [/size].
Spune-mi pe cine slavesti si-ti voi spune ce esti!
Sa nu uiti Darie!

marian sima

Citat din: Alutus din Octombrie 28, 2011, 03:38:03 PM
Citat din: marian sima din Octombrie 27, 2011, 09:08:43 PM
Am uitat domnule republican cit trebuie sa produc eu pe 1,30 m ca sa platesc chirie 7 milioane alt milion parcarea sa platesc motorina pina la piata,in afara de alte cheltuieli cu productia, ba sa mai tii si o familie in spate,sper ca un liberal lucid sa i-mi dea un raspuns concret. Cum spunea cineva asta e Romania in care traim. 1 metru patrat de loc =700 ron pe luna uitasem primele 3 luni in avans.
Un ochi rade celalalt plange. Incerc sa plang cu amandoi si sa inteleg necazurile compatriotilor. Si eu o duc rau sau foarte rau dar consider ca am avut noroc ca inca din copilarie am fost foarte sarac, iar acum daca familia este relativ sanatoasa  si nu sucombez  din punct de vedere financiar ma consider un om fericit. Va recomand si dumneavoastra ceea ce-i recomandai adineaori unui coleg:  Sa incercam  sa credem ca si negrul poate fi cate odata alb ,si ca de foarte multe ori albul este negru. Eu nu cred ca toti sunt o apa si un pamant. Inteleg ca faceti si agricultura.Eu am un mare respect pt acesti oameni si ca o paranteza pot sa va spun ca nu cumpar produse din targ decat dupa ce respectivul vanzator imi arata palmele. As vrea sa o duceti si d-voastra mai bine dar sa stiti ca totul depinde de fiecare in parte.
Revenind la tonul  obisnuit: detaliere si explicatii despre ochiul care rade se vor livra la cerere.
Nica aici nu o brodisi eu unul ma misc nu stau pe loc ,am si taraba (dar nu in acea piata) si trei zile pe saptamina sint la Bucuresti ,una la bulgari si intr-una distribui pe la aprozare ,eu ma misc repede si mult,pot spune ca ,criza nu m-a deranjat deloc,eu ma refeream la alta categorie de oameni de care acesti politicieni i-si bat joc ,sa platesti 700 ron o taraba pe care o plateai 5 roni pe zi,dar ce au facut nenorociti ,au luat o piata care era domeniul statului ,au farmat-o si si-au facuto cadou acum este privata ,de ce sa intre bani in contul local si sa nu intre in buzunarul lor,astia sint politicieni ,inmulteste 7oo roni pe luna cu 600 de tarabe,asa ca sa vezi cit de mitocani si nenorociti sint,eram de fata cind acest primar liberal la trimes pe acel virstic la cimitir,orasul deja e inpartit mafiei politice,aratami mie politicieni aia buni de care spui,cu asa politicieni eu nu primiam Romania in Europa.Ca sa meriti sa te identifici cu Europa trebuie sa fii corect (cea ce politicienilor nostri le lipseste,uitei cum fura voturile si voteaza la doua miini) productiv ,(incearca sa produci,si sa vezi cite piedici intilnesti)si inteligent ,intereseazate cite milioane de euro pierde Romania din cauza politicienilor dv.

Alutus

De acord. Pai cinei-a pus ?cine a votat? Bulgarii? grecii sau armata americana  din Kandahar? Aici este cheia.
Sa nu uiti Darie!

marian sima

Cine i-a votat?Sau votat ei,lumea e scirbita sa se duca la vot ,pe cine sa votezi,uni sint liberali, din acestia au plecat si la democrati si alti prieteni ai lor sint la psd,asa ca stii vorba aia :PLEACA AI NOSTRI VIN AI NOSTRI"Am vazut producatori dati la o parte de pe tarabele lor 3 saptamini ca sa vinda un membru libereal capsunile lui.Asta fiinca seful de piata e liberal.Pe acesti politicieni nu-i diferentiaza nimic de comunisti de ieri,sau poate ca da aia furau mai cu perdea si le era frica de cineva,la nesimpoliticieni de astazi nu le mai e teama de nimeni asa ca sfisie si calca in picioare aceasta tara,nici comunisti nu au inchis o strada ca sa nu treaca nimeni pe strada lor.Dute si voteazai si eu ma duc dar fac asta ca sa nu i-mi foloseasca buletinul de vot si o sai stampilez pe toti ca sa nu se supere niciunul.

marian sima

Imaginea politicianului.

D006

Citat din: Alutus din Octombrie 27, 2011, 08:57:38 AM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 26, 2011, 06:50:54 PM
   Vreau sa folosesc acest prilej sa aduc un ultim omagiu marelui erou  Muammar Gaddafi 
                                             ALAH SA TE AIBA IN PAZA EROU AL TIMPURILOR NOASTRE !
As fi strigat ingrozit: Incredibil!Incredibil!Incredibil! Insa nu strig si nu ma mir. Alah?! Care? Te referi la cel care a inchis ochii la Lockerbie? Ce naiba o fi si asta: Lockerbie? Sau poate cel ce dormea cand mii de libieni amarati, erau ucisi pentru ca doreau libertate? Sau o fi cel ce si-a luat concediu tocmai cand alti amarati sunt calcati de tancuri la Daraa acolo unde se prefigureaza un alt martir ? In momentul plasmuirii acestor monstrii sosia lui  Alah a avut drept unelte secera si ciocanul. Si totusi Allahu Akbar. Romanie , Romanie...ce pacate ai tu oare?!



Raspuns tipic de creier spalat !  la fel de spalat ca cel care citeaza din ziarele masoneriei ca cica Gadafi ar fi avut  in conturi personale 200 miliare coco....

jimm

O sa imparta averea poporului libian or sa o duca pe roze tot poporu, au petrol au bogatie le mai trebie democratie  :nudie: :rotfl: :rotfl:

marian sima

Ohoho.Stiu eu o tara care are resurse ba munti cu sare si maninca sare de la ucrainieni,democratia a servit colo pentru un caritas pentru un fni si pentru abuzurile clasei politice,rest Romani indatorat la banci ,Romani plecati in strainatate pentru un cistig mai bun dar cu o pierdere imensa pentru copii ramasi acasa,cind eram pustan simpatizam capitalismul dar cind ma gindesc ca la revolutie Romania avea 0 datorii si cite datorii are acum citi sint executati de banci si camatari mai mai ca zic ca acum puteam fi cu o economie asemanatoare chinei.Dragos are dreptate in cea ce spune,amintitiva ce ziceau de irak inainte de razboi ,v-om face,v-om drege,reconstructia iracului ,si uitativa ce este acum acolo,nu s-a vrut decit petrolul asa si cu libia,tarile puternice duc razboaie ideologice pentru a obtine ce vrea si nu pentru binele populatiei de acolo.

bee_lover

Eu nu inteleg de ce o tot lungiti, indiferent de nume, nationalitate, religie, fiecare urmareste doar interesul lui si eventual al unui grup restrans, niciodata nu a fost ceva in favoarea oamenilor, poporului.

Obombo

Citat din: dragos2006 din Octombrie 29, 2011, 05:57:27 PMRaspuns tipic de creier spalat !  la fel de spalat ca cel care citeaza din ziarele masoneriei ca cica Gadafi ar fi avut  in conturi personale 200 miliare coco....
Astea da argumente tari. :rotfl: Mai ca-mi vine sa ma duc sa ma murdaresc pe creier.