Programe soft care ne plac ( atit pt windows cit si pt Linux )

Creat de Kov iulian, Septembrie 12, 2011, 11:20:07 AM

« precedentul - următorul »

oroles

Citat din: pad3 din Februarie 14, 2014, 12:21:12 AM
@kov iulian. imi aduc aminte ca prezentai cu satisfactie o stire despre donatia catre scoli a 1000 laptopuri cu ubuntu instalat. azi la pro tv am vazut o stire trista: 1000 de laptopuri stau prafuite prin depozitele scolilor, dascalii nu le folosesc pt ca nu se gasesc bani de achizitionare licente win iar edu-ubuntu nu predau, pt ca ar fi dificil pt elevi sa invete bla-bla-bla ca nu zic ca unii dintre ei sunt pe langa
pacat de gestul initial  :qp: :qp: :qp:
Ca suntem din acelasi judet, iti pot spune de laboratoare intregi care nu sunt folosite deoarece profesorii sau invatatorii nu se descurca si nu exista nici inginer de sistem angajat. Aaa.. Si au Windows!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Kov iulian

Citat din: pad3 din Februarie 14, 2014, 12:21:12 AM
@kov iulian. imi aduc aminte ca prezentai cu satisfactie o stire despre donatia catre scoli a 1000 laptopuri cu ubuntu instalat. azi la pro tv am vazut o stire trista: 1000 de laptopuri stau prafuite prin depozitele scolilor, dascalii nu le folosesc pt ca nu se gasesc bani de achizitionare licente win iar edu-ubuntu nu predau, pt ca ar fi dificil pt elevi sa invete bla-bla-bla ca nu zic ca unii dintre ei sunt pe langa
pacat de gestul initial  :qp: :qp: :qp:

Fara comentarii

http://stirileprotv.ro/stiri/social/motivul-stupid-pentru-care-peste-1000-de-laptopuri-donate-de-un-lant-de-magazine-elevilor-nu-sunt-folosite-de-nimeni.html