De prin net

Creat de tassevasi, Septembrie 04, 2011, 11:19:06 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bismark

   Daraghie tavarasci, ma pregatesc sa ajung in Moldova mare a lui Dodon si de acolo via padurile Siberiei. Azi dupa un tur de vizionare a tuturor televiziunilor vestice,estice si americane am ajuns la o concluzie, da Doamne sa nu fie asa. Dupa ultima intilnire a politrucilor de la Malta s-a stabilit in secret ca Moldova sa revina lui Dodon, Transilvania imperiului austroungar, iar regatul americanilor, asa ca ma pregatesc sa indur gerul de -50 grade cite zile voi mai avea. In curind cei din PV vor face primul atac spre Cotroceni, dupa ce Ioha se va satura de schiat tara va lua foc, are prea multe pe constiinta pentru a da inapoi.Nu a mers cu puscariasii va continua cu caderea guvernului si incercare de a pune un guvern al sau care va trebui sa ia tot ce a dat PSD, asta se vede din spusele BNR, ca daca nu se linistesc apele leul o va lua rau la vale si cine va plati poporul.Dar cit va mai putea supurta lupta multinationalelor si apropiatilor presedentiei si serviciilor sa rada tot ce mai exista in tara asta?,nimeni nu stie nici chiar cei care le organizeaza.Asa ca va spun ,,la revederci, narodnii, lovee.Daca nu ne vine mintea la cap aceasta este impartirea care trebuie sa se faca pina la 1 Decembrie 2018.Gura pacatosului a spus-o imediat dupa intilnirea de la Malta cind romanii au fosti impartiti in ,, romanii meii,, si romanii altora. Da Doamne sa nu fie asa dar Ioha nu are incotro si va face tot ce i se comanda.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

  UE nu poate forta pe moldoveni sa vina spre ei, daca moldovenii cu manuta lor l-au votat pe Dodon. Invers s-ar fi putut, ca chiar daca toti moldovenii ar fi votat sa intre in UE, Putin sa isi trimita omuletii verzi, spunand ca Rusia se simte amenintata ca UE se apropie de granitele ei.
  Leul se va devaloriza daca productia este tot aceeasi dar bani sunt mai multi.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bismark

    Gresit Domnule Stefan, am mai spus ca sotia este din Chisinau si am destui cunoscuti acolo romani care au mai ramas, restul cu mina noastra i-am trimis in lumea larga si in special de marinar care le-a facut cetatenie romina cu miile la aceeasi adresa pentru voturi.Acolo au mai ramas putini romani si in special la tara unde mina tarului nu a ajuns prea tare ca si la noi mina comunismului.Vorbiti ca de obicei cu manipularile internetului, eu am fost acolo si stiu, ca si acolo vorbesc tot numai in soapta ca si la noi ca securitatea rusa e ca la noi. Imi pare rau sa va contrazic dar asta este.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

Citat din: bismark din Februarie 11, 2017, 10:57:53 AM
    Gresit Domnule Stefan, am mai spus ca sotia este din Chisinau si am destui cunoscuti acolo romani care au mai ramas, restul cu mina noastra i-am trimis in lumea larga si in special de marinar care le-a facut cetatenie romina cu miile la aceeasi adresa pentru voturi.Acolo au mai ramas putini romani si in special la tara unde mina tarului nu a ajuns prea tare ca si la noi mina comunismului.Vorbiti ca de obicei cu manipularile internetului, eu am fost acolo si stiu, ca si acolo vorbesc tot numai in soapta ca si la noi ca securitatea rusa e ca la noi. Imi pare rau sa va contrazic dar asta este.Cu respect  ^:)^ :bzz:

  Saracii moldoveni, parte sunt in tari UE dar poate tot atati sunt in Rusia. Daca nu ar fi putut merge in Vest, si mai multi s-ar fi dus in Rusia si aia isi vad viitorul legat de rusi si deci vor fi prorusi. Doar cei care merg in Vest vad ca acolo nu e cum propaganda rusa a spus si vor deveni pro-occidentali. Sigur ca era bine ca moldovenii sa stea in satele si orasele lor, cum si romanii era bine sa stea acasa. Dar daca nu au si nu avem locuri de munca in tara, atunci plecarea e o solutie. Eu zic ca unirea cu Moldova e un vis pana Rusia are politica pe care o are si pana cand noi nu vom deveni o tara in care moldovenii sa tanjeasca a locui.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Citat din: stefan1 din Ianuarie 31, 2017, 08:24:28 AM
  Ce parere aveti de acest articol despre paraziti la om? Sunt lucruri partial auzite dar partial nemaiauzite si imi miroase cam tare a reclama stangace. Autorul e clar un strain, dupa greselile mari de limba sau a fost facut in alta limba si tradus apoi in romaneste, dar fara a apela macar la un roman sa corecteze erorile. Cum sa vorbeasca un cercetator roman asa? Si la sfarsit sunt raspunsuri de la beneficiarii tratamentului in aceeasi limba stalcita!!   :nono:
  http://blogresnews.com/ft/ro/zapah1/?utm_source=leadbit&utm_medium=cpa&utm_campaign=3878&TID=588F748E7EED7B79E90498FD

  Uite ca acum a aparut alt articol pe acelasi subiect, de data asta intr-o limba romana fara greseli si vinde eu cred ca aceleasi ceaiuri sub o alta forma si cu o poveste si mai convingatoare. Pretul e cu 10 lei mai mic (nu stiu daca e aceeasi cantitate). Voi ce parere aveti? Cred ca ar trebui ca protectia consumatorului sa se sesizeze.
   http://asdfz.pro/0.32599244460995824
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Kov iulian

Citat din: bismark din Februarie 11, 2017, 10:16:27 AM
   Daraghie tavarasci, ma pregatesc sa ajung in Moldova mare a lui Dodon si de acolo via padurile Siberiei. Azi dupa un tur de vizionare a tuturor televiziunilor vestice,estice si americane am ajuns la o concluzie, da Doamne sa nu fie asa. Dupa ultima intilnire a politrucilor de la Malta s-a stabilit in secret ca Moldova sa revina lui Dodon, Transilvania imperiului austroungar, iar regatul americanilor, asa ca ma pregatesc sa indur gerul de -50 grade cite zile voi mai avea. In curind cei din PV vor face primul atac spre Cotroceni, dupa ce Ioha se va satura de schiat tara va lua foc, are prea multe pe constiinta pentru a da inapoi.Nu a mers cu puscariasii va continua cu caderea guvernului si incercare de a pune un guvern al sau care va trebui sa ia tot ce a dat PSD, asta se vede din spusele BNR, ca daca nu se linistesc apele leul o va lua rau la vale si cine va plati poporul.Dar cit va mai putea supurta lupta multinationalelor si apropiatilor presedentiei si serviciilor sa rada tot ce mai exista in tara asta?,nimeni nu stie nici chiar cei care le organizeaza.Asa ca va spun ,,la revederci, narodnii, lovee.Daca nu ne vine mintea la cap aceasta este impartirea care trebuie sa se faca pina la 1 Decembrie 2018.Gura pacatosului a spus-o imediat dupa intilnirea de la Malta cind romanii au fosti impartiti in ,, romanii meii,, si romanii altora

Vedeti cum faceti poate va trece repede ca altora si reveniti inapoi aici la țâța UE. Ca laptele de la maica rusia nu prieste oricui.

http://www.paginaderusia.ro/de-ce-au-fugit-refugiatii-politici-germani-din-rusia/

bismark

    DOAMNE, mare ti-e gradina si in ea multi nu stiu la ce tita sug.Eu am ajuns la virsta cind nu-mi mai prieste tita. Ai mestecat mult pina ti-ai adus aminte de mine,eu am reliefat ce au zis si facut unii care nu sug la tita romaneasca =)) si nu din apicultura ca te-am mai intrebat daca ai albine sau esti numai cu propaganda SRI.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: bismark din Aprilie 08, 2017, 03:14:25 PM
    DOAMNE, mare ti-e gradina si in ea multi nu stiu la ce tita sug.Eu am ajuns la virsta cind nu-mi mai prieste tita. Ai mestecat mult pina ti-ai adus aminte de mine,eu am reliefat ce au zis si facut unii care nu sug la tita romaneasca =)) si nu din apicultura ca te-am mai intrebat daca ai albine sau esti numai cu propaganda SRI.

Si eu m-am gandit la o gradina cand am citit profetiile sf de mai sus.

undragutz


Citat din: bismark din Aprilie 08, 2017, 03:14:25 PM
    Kov iulian..... te-am mai intrebat daca ai albine sau esti numai cu propaganda SRI.

Colegul Iulian,  acum vreo 2 ani incepuse sa incerce sa-si faca un pavilion dar intre timp se pare ca ia trecut elanul .
Acum Iulian,  prea mai are treaba  cu albinele .
Sau poate albinele nu mai au treaba cu el . =))

tinumaftei

#rezist-a bine iulian. El sau albinele. Vad ca aia din piata au ramas cam cate albine mai sunt intr-un stup fara matca acum in aprilie.

undragutz

Citat din: tinumaftei din Aprilie 09, 2017, 01:53:14 AM
#rezist-a bine iulian. El sau albinele. Vad ca aia din piata au ramas cam cate albine mai sunt intr-un stup fara matca acum in aprilie.

=))

Cei din piata au plecat in pastoral, la Vama Veche .
Ei doar sunt generatia tinara, generatia faceebok .