APILIFEVAR - Tratament BIO anti-Varroa

Creat de echo, Iulie 30, 2011, 10:51:29 PM

« precedentul - următorul »

echo

Si in cazul ApilifeVar eficienta este de peste 90 %, aveti mai sus graficul cu rezultate obtinute in diferite tari.

Suportul impregnat nu este din carton ci un material spongios mineral. Haideti sa nu ne aruncam in polemici din auzite.....

Repet, eu l-am folosit in mod corect, atat la familii cat si la roi si nu am observat nici o reactie adversa de genul celor mentionate mai sus. . Modul corect de folosire este cel specificat de producator si este descris si in link-ul pus de "george dodoc" mai jos

http://www.imkerei.com/chemical-laif/index.htm

Acest produs se foloseste de multi ani, in multe tari din lume, puteti da o cautate pe toate forumurile apicole din afara. Logic zic eu daca nu era unul foarte bun nu rezista pe piata.

Este un produs prietenos pentru albine, natural, fara chimicale agresive,  nu are deseuri in nici unul din produsele stupului, nu are remanenta, si nu creaza rezistenta in timp.

Se foloseste atat in apicultura BIO cat si in cea clasica, s-au  facut toate demersurile pentru a-i fi rambursat costul prin Planul National Apicol, mai departe fiecare decide pentru el ce anume baga in stup.

:hi:

Tel: 0312263853

Obombo

Citat din: echo din August 02, 2011, 06:09:24 PM
Haideti sa nu ne aruncam in polemici din auzite.....
Ce am scris nu e din auzite ci din citite, adica din experientele colegilor mei de pe forumul unde sunt moderator si de pe alt forum pe care-l frecventez. Nu intentionez sa fac polemici dar nici nu pot sa iau drept bun tot ce spune un producator fara sa fi icercat produsul respectiv sau sa fi ascultat parerea celor care l-au incercat. E ca si cum l-ai intreba pe crasmar daca are vin bun.
Pe de alta parte nu sunt contrar acestui produs pe care-l consider de preferat varachetului, chiar daca are si neajunsuri, dar parerea me despre apicultura biologica nu prea este impartasita de nimeni pe aici, din pacate.

echo

Un punct de vedere foarte sanatos, tocmai de aia am deschis acest subiect, ca cei care au folosit ApilifeVar sa impartaseasca parerile lor iar cei interesati de mai multe informatii, clarificari, sa le ceara....
Tel: 0312263853