Atelierul meu

Creat de Marek, Iulie 03, 2011, 04:27:36 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

Citat din: stup_arpi din Martie 13, 2012, 02:21:39 PM
Va salut! Eu ma chinui cu aceste scule :hi:

:rotfl: =)) :rotfl: imi dau seama ce chin ai ,  :nudie: daca le-am  avea toti sculeel tale ar fi un chiiiin :P
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

stup_arpi

Cu circularul am facut si rame,si catva stupi.M-a costat 1300 ron ,dar merita banul.Bineinteles la confectionarea ramelor freza ajuta cel mai mult.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

stup_arpi

Mai am si asa ceva
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

stup_arpi

Iata si catva stupi.
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Marek


Marek


Marek


orbanstefan64

sa nu fie cu suparare ai 2 probleme ascute freza si mareste turatia .
:hi: :hi: :hi:

Marek

De la meseriasi niciodata nu-i cu suparare  :D
In ultimul clip trebuia sa ridic freza inca o fractiune de mm din cauza asta au ramas mustatile alea.

Marek


balasbebe

Sper ca nu este un rastel pentru un uscator de polen. Daca da, cand se pune panza se deformeaza si cade.

Marek

Este un rastel pentru uscarea polenului si a fructelor. S-ar putea din cauza tensionarii plasei sau a panzei sa cada sertarele?!

balasbebe

Sitele sunt acum la 90 de grade. In timp se torsioneaza si se ingusteaza. La fel si pe verticala, este prea putin, iar la roti trebuie altceva. Eu am facut un astfel de rastel dar putin diferit. Daca o sa cauti prin postari il vei gasi. Nu am cum sa-i fac poze.

Inca nu am gasit o formula mai buna, pentru a rezolva problemele aparute.
Da la mijloc dace se mai pune o stinghie incurca la polen, cand se intinde. Eu ca latime le-am conceput la 47 de cm, sa ramana rastelul si pentru rame

Marek


marius_vfp

 :bravo:, felicitari marek , o mica observatie  , inaltimea mesei de lucru nu e pea inalta ?

citisem pe undeva ca o inaltime optima pentru un banc de lucru  e intre 80 si 90 cm .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva