Atelierul meu

Creat de Marek, Iulie 03, 2011, 04:27:36 PM

« precedentul - următorul »

Marek

  Postez aici cateva imagini cu abricht-ul achizitionat de curand . Am micsorat foto pt a economisi spatiu. Recomand si celorlalti sa faca acelasi lucru pt o mai buna functionare a forumului.

cristi ciuc

Cât a costat?
Se vede din detaliile expuse că este bine realizat.

Marek

   A fost o nimica toata. 1500 ron fara motorul de la abricht, are doar motorul pt tractiune. Cu 650 am luat un motor de 2,2 nou cu 2 ani garantie. Pe lanaga ce se vede am mai primit un set de cutite, mandrina si flanse pt circular. Masa de gaurit e reglabila pe inaltime  dar vreau sa o fac sa fie si pe orizontala reglabila.

ady iulian

bine l-ati mai gasit felicitari
=D>

adi-m

Material ptr. inspiratie  :uimit:.Super ,sa-l folosesti sanatos! :hi:

Marek

   O noua achizitie

Marek

Rog pe unul din admini sau moderatori daca e posibil sa schimbe titlul topicului Abricht in "atelierul meu" sa nu mai deschid altul

orbanstefan64

lucreaza cu pinze de circular de 250  si 300 diametru  cu  80 de dinti sa mi spui si mie rezultatul :hi: :hi:

Marek

la ce pret ajunge una profi cu 80 dinti diam de 30? pe asta am dat 240 inca nu am bagat-o in lucru :new:

orbanstefan64

eu am cumparat nu demult cu 170 lei de 250 cu 80 de dinti si cu 140lei de 200 cu 60 de dinti este un agent din brasov care mi le aduce acasa

apivasmob

De la POPA SRL sau de la ASCO ?
A-ti folosit panze PILANA sunt foarte multumit de ale ?
Sanatate tuturor apicultorilor

orbanstefan64

agentul este particular nu stiu cu cine lucreaza
iata o pinza adusa de la ascutit si cea montata este pinza ce am luat o acum vreo 2 sapt si o freza de imbinare

utilajeprelucratlemn

Salutare

Iti recomand niste panze profesionale de la irwin. Sunt putin mai scumpe dar merita toti banii!







dan motu

sunt bune si cele de la irvin,dar nu le poti compara cu diabolo

Marek

   Circularu lu socru-meu