floarea-soarelui 2011

Creat de ady iulian, Iunie 26, 2011, 04:29:56 PM

« precedentul - următorul »

danut

#15
Cules la floarea soarelui  la mine in Teleorman,ca anul asta nu am vazut de 10 ani de cand am stupi,nesperat de bine nu m-am asteptat!de ieri m-am apucat de extras ,e de treaba nu gluma ,in pozele de mai jos sunt  stupii mei: ,2 ,3 caturi pline cu miere iar cuibul blocat !Si asta in conditiile in care in prima zi de cules la rapita mi-a fost omorata toata culegatoarea prin stropire de un imbecil.Multumesc lui Dumnezeu  nu credeam sa vad atata miere in stupi in urma nenorocirii din primavara !

danut

3 caturi

danut

altul

danut

cel ce se vede cu un cat e unul dintre primii roi de anul asta

danut

ajutor de apicultor ;sa nu ma auda nevasta-mea ca chiar ea e !

danut

subsemnatul

danut

si ultima

nikberk

Ето ги и моите фургони на слънчогледа!

pharaonu75

красиви и интересни   =D> =D>

Frumos si interesant!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

George N

eu  am scos , in stationar 6kg/familie (media) , cu mentiunea ca lanul de  FS este la 4 km departare  ,in linie dreapta :D

D006

Dupa capaceala care  se  vede  ,as  zice  ca  nu  este  miere de  f.  soarelui.Astept  pareri  si  de  la  alti  stupari.

Donbazil

Sal'tare!
Bine macar ca unii colegi au scos ceva de la Fl. soarelui, ca noi, cei care am fost in zona Buzias am scos doar banii din buzunar pentru transport.....
Acuma, gata!......
Stupii-s acasa si ne pregatim pentru toamna....Deci rezultat la floare = 0.....
Asa-i viatza, uneori si doar in anumite locuri da din plin.....In alte locuri si alteori, nica!.....
Hai sa fim cu totzii sanatosi!
Sal'tare! :hi: :hi:
Donbazil - Faget

orbanstefan64

lasa Donbazile ca eu am facut 4 kg / fam(ramele puse la rezerva nu le pun) si asta la salcim de atunci 0 barat  dar ma bate Dumnezeu daca ma pling mi am facut roi cel mai slab pe 5 rame si sint numai 3 sau 4 in rest 7si 8 rame miine ma duc sa mai scot din rame sa le pun la rezervasa fac loc pt ouat iar daca va fi ceva si de extras ii bine daca nu  Doamne ajuta!!
si vb ta hai sa fim sanatosi!!!! :hi: :hi:

George N

Citat din: abeja din August 06, 2011, 11:20:14 PM
Dupa capaceala care  se  vede  ,as  zice  ca  nu  este  miere de  f.  soarelui.Astept  pareri  si  de  la  alti  stupari.
.....dar din borcanul asta, dupa culoare, ce miere zici ca este ?

George N

...........ca dupa gust pare a fi de floarea soarelui.. :bzz: