tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

NYK74

Citat din: tassevasi din Februarie 27, 2018, 07:52:51 PM
  Pentru  ca  Pustul  era  f dezamagit  de  nucleul  lui  si nu stiea  cum sa  faca  hranitorul ,ii  dau eu  o solutie   daca  vrea  sa  faca  cum am eu.

https://youtu.be/AdDMO9yo1Fo
Nu reușesc să văd videoclipul,îmi apare videoclip inexistent,de ce ?

tassevasi

 Nu stiu  de  ce , vad ca la  mine  merge ,  ce sa-i fac habar nu am .

tassevasi

 Mai  pun odata  filmuletul poate  acum veti  reusi.

http://www.youtube.com/watch?v=u-bKPMd81cs

mape 48-petru manea

Salut Vasile,eu nu-l vad

bucovineanu

La mine merge acum. Doua observatii. Era suficient spatiu pentru fiecare nucleu daca se faceau patru compartimente a cate 3 rame. Si inca una, trebuie avut mare grija cand se aseaza podisoarele deoarece se pot strivi multe albine, neexistand  spatiu intre podisor si rame, daca am vazut eu bine.

tassevasi

 De  acord  cu ce spuneti , mi sa parut  prea  multe intr-un  nucleu sa pun 4 . Stiam  ca dvs  aveti cu 4 .
  Nu am aratat  podisoarele pe  partea  cealalta   ,dar pe partea  ce  le  asez  am la  capete 2 stinghiute  de 1cm  sa  stea mai ridicate , deci nu stau  direct pe rame .
   Eu nu am de  gind  sa  vind  matci (sa le  fi  facut  cu 4 compartimente ) am sa le  produc  pt  mine .
  Numai  bine

bucovineanu

Am inteles. E in regula.

tassevasi

Citat din: mape 48-petru manea din Februarie 28, 2018, 07:02:11 PM
Salut Vasile,eu nu-l vad

  Nu stiu  ce sa  zic , vad ca la altii se  deschide , probabil  mai trebuie  ceva instalat sau merge pe mozila  daca aveti instalat chrome.

dan sebastian

La mine functioneaza. Poate trebuie instalat vreun codec. Sunt foarte bine făcute. Eu am comandat 30 de nuclee de acestea, dar de 6 rame mari împărțite în două. Mi se par mult mai bine gândite ale dvs.! Sa le folosiți sănătos !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bismark

   Vasile, impartind in doua nucleul ai nesansa ca la inperechere sa-ti intre ambele matci in aceasi parte si o vei pierde pe una, am avut si eu asemenea nuclee si ramineam cu unul singur unul ceda il gaseam gol sau amindoua slabe si atunci am aplicat experienta lui Bio si le-am facut per 1 cu 3 rame si cind este ful cu puiet fac selectie reunind cu altele mai slabe sau chiar le las sa ierneze si sa le unesc in primavara avind intodeauna intarire si selectie de matci.Asa ca sint mai sigur de succes.Cu respect  ^:)^ :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

   Referitor la folosirea Fair Fox Mozilla sa Google Crome ,Internet Exlorer, eu le am instalate pe toate 3 si am avut situatii cind unul nu a functionat cum trebuie am folosit altul asa ca se poate. Cu respect ^:)^ :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Citat din: tassevasi din Martie 01, 2018, 08:35:34 PM
Citat din: mape 48-petru manea din Februarie 28, 2018, 07:02:11 PM
Salut Vasile,eu nu-l vad

  Nu stiu  ce sa  zic , vad ca la altii se  deschide , probabil  mai trebuie  ceva instalat sau merge pe mozila  daca aveti instalat chrome.

Merge si la mine dupa ce ai sters s-ul si ai pus la loc p-ul

dan sebastian

Multumesc pentru sfatul cu montarea motorului la centrifuga. Cum ziceati ca-l cheama pe domnul de modifica centrifugi din tangentiale in radiale ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tassevasi

 Pentru putin Dane si cu multa placere. Sandu se numeste  si se ocupa  cu centrifugi,merge prim tirguri  apicole . Are nr de telefon 0722783600 si e un om tare dragut  se ocupa si cu partea electronica (automatizarea ei ) face separat pt ori ce tip .
  Numai  bine  si sa ai bidoane  pline in ciuda  vremii  astia.

dan sebastian

In cele din urma am reusit sa ne intalnim.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.