virus pe yahoo messenger

Creat de orbanstefan64, Aprilie 18, 2011, 10:05:28 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

atentie nu deschideti nici un mesaj PRIMIT ca este virus
ceva cu paiddly.com

Marek


balasbebe

La mine in lista de Yahoo i-am terminat pe toti.
Va rog sa ma scuzati dar nu sunt de vina.
Eu nu mai deschid yahoo cateva zile pana nu rezolv problema

pharaonu75

Citat din: PRAGA din Aprilie 18, 2011, 10:09:35 PM
trimis sau primit?! :sad:

Bai tu te legi de prietenul meu? Vezi ca acum ne urcam in masina si te cautam pe la Sighet sa te... scoatem la o bere! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

la mai multe beri  pt o bere nu merita atitia km :rotfl: :rotfl: :hi: :hi:

Kov iulian

#5
   
Citat din: balasbebe din Aprilie 18, 2011, 10:22:48 PM
La mine in lista de Yahoo i-am terminat pe toti.
Va rog sa ma scuzati dar nu sunt de vina.
Eu nu mai deschid yahoo cateva zile pana nu rezolv problema
nu e nevoie sa faceti asta ,deschideti yahoo, dar daca primiti vreun link cereti mai multe detali persoanei care vi la trimis.  se ia doar daca dati clic pe link.                                                                                                                                                                                                                                                Cunosc virusul asta , trimite un link automat , linkul venind de la un amic sau apropiat il deschizi din curiozitate nu te gindesti ca fiind ceva rau,la avut o vara de a mea acum 5-6 luni , de fapt avea mai multi peste 1000 . de curind la capatat si un amic de al meu , si ma avertizat ca a patit asta dar am uitat asa ca am intrat pe acel link, am avut noroc ca foloseam pigin si eram pe Linux atunci , altfel ma plingeam si eu pe aici , PT o scanare si o curatire eficienta a windowsului scanez sistemul cu mai multi antivirusi (Norton , AVAST , COMODO FIREWAL , AVIRA , ) ce scapa unuia gaseste celalalt.

dan.smarandoi


Kov iulian

da Malawere removel e mai bun probabil cel mai bun pt asta mai bun ca esset dar mai slab ca Comodo sau Norton . in cea ce priveste detectarea celorlalte tipuri de virusi .

dan.smarandoi

Nu stiu daca se poate face o comparatie,Malwerebytes este un program anti-malware in special cum ii spune si numele, probabil mai elimina si alte ganganii.Pentru virusi exista antivirusi.Si un clasament in atasament

orbanstefan64

am facut o scanare rapida dupa care spunea ca nu o detectat nici un virus.
asa o fi?

Marek

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 18, 2011, 10:31:14 PM
Citat din: PRAGA din Aprilie 18, 2011, 10:09:35 PM
trimis sau primit?! :sad:

Bai tu te legi de prietenul meu? Vezi ca acum ne urcam in masina si te cautam pe la Sighet sa te... scoatem la o bere! =)) =)) =))
Haide-ti ca va astept si dau eu berulele :beer: :beer: :beer:. In legatura cu virusu deocamdata nu mi-a trimis nimeni vre-un link :nebun:

pharaonu75

 :rotfl: :rotfl: Mie mi-a trimis, l-am deschis, si mi-a dat eroare de conectare!
Avast-ul meu si-a facut datoria din plin!
Mi-a deschis o fereastra rosie si mi-a spus ceva de genul "Neatentule! Asta este virus!" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: dan.smarandoi din Aprilie 19, 2011, 12:29:33 AM
Nu stiu daca se poate face o comparatie,Malwerebytes este un program anti-malware in special cum ii spune si numele, probabil mai elimina si alte ganganii.Pentru virusi exista antivirusi.Si un clasament in atasament
termenul de malawere cuprinde si virusi                                                                                                                       .                                                                                 http://www.slideshare.net/bmorosan/scurta-istorie-a-malwareului-presentation-785108                                                                                                                      .                                                                                 http://www.worldit.info/articole/malicious-software-termeni-si-definitii/

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 19, 2011, 09:59:51 AM
:rotfl: :rotfl: Mie mi-a trimis, l-am deschis, si mi-a dat eroare de conectare!
Avast-ul meu si-a facut datoria din plin!
Mi-a deschis o fereastra rosie si mi-a spus ceva de genul "Neatentule! Asta este virus!" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Aveti grija cu avastul ,ca am intilnit cazuri cind virusi il dezinstaleaza , mai mult nu va lasa sa il instalati din nou , va blocheaza cind incercati asta , iar citeodata mai scapa cite un "varooa " in pc  , eu la o saptamina , doua fac scanari cu 2-3 antivirusi la windows ca sa fiu sigur.(atentie dezinstalati antivirusul pe care il aveti instalat inainte de a instala altul , daca nu faceti asta riscati sa se blocheze amindoua si daca nu aveti cunostiinte nu le mai puteti dezinstala )

Kov iulian

#14
Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 18, 2011, 10:05:28 PM
atentie nu deschideti nici un mesaj PRIMIT ca este virus
ceva cu paiddly.com
Eu am deschis un link de ala cu  paiddly.com trimis de pe adresa unui amic ca sa va arat cum arata  si de ce sa va feriti ,   :D :D :D :D :D :D :D      cam asa arata   virusul   . vedeti e inactiv in linux  ? am noroc ca sunt pe Linux mint ca daca eram pe windows nu dormea si nici macar nu il vedeam , trecea direct la treaba baiatu.                                                                                                 aici e un link pt cei care nu au cont pe acest forum si nu pot vedea poza  de mai jos    http://dl.dropbox.com/u/17279480/poze%20diverse/Virus%20Pdidi.png