Jos

Autor Subiect: Cristian IONITA  (Citit de 31638 ori)

Offline desprealbine

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 213
Re: Cristian IONITA
« Răspuns #75 : Noiembrie 20, 2012, 10:46:27 a.m. »
  Hai sa nu poluam acest forum cu fel si fel de dejectii ! sa fim oameni si sa nu aducem dejectiile aici !
Iata un indemn debordand de comprehensiune si decenta! Totul pe fondul amneziei provocate de utilizarea anterioara, excesiva si indelungata  a hardaului, in scopul decorarii diversilor pinguini.

am vazut ca ioan guist v a facut NESIMTITI la plural
credeti ca va inclus si pe dv???

Offline Alutus

• Full Member
  • Mesaje postate: 989
  • Sa nu uiti Darie
« Răspuns #76 : Noiembrie 20, 2012, 04:09:22 p.m. »
Constatam doar versatilitatea istorica a romanului verde. Dotati cu uitatul de la mana pan' la gura, minciuna fara de clipire si strigarea adevarului personal, cu 105 decibelli mai tare decat interlocutorul, demonstram ori de cate ori avem ocazia, ca peste noapte stanga poate deveni dreapta , ca portocaliul poate sa fie iarasi verde neaos cu inflexiuni de indigo, ca 8 pot fi mai putin decat 1, ca pixelul albastru nu-si avea locul acolo.. Ca lalelele olandeze ar fi de vina ca UE a blocat POSDRU. Si mai ales ca manipularea  vidanjei este compatibila cu morala dojenitoare.
Sa nu uiti Darie!

Offline desprealbine

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #77 : Noiembrie 20, 2012, 04:23:53 p.m. »
Constatam doar versatilitatea istorica a romanului verde. Dotati cu uitatul de la mana pan' la gura, minciuna fara de clipire si strigarea adevarului personal, cu 105 decibelli mai tare decat interlocutorul, demonstram ori de cate ori avem ocazia, ca peste noapte stanga poate deveni dreapta , ca portocaliul poate sa fie iarasi verde neaos cu inflexiuni de indigo, ca 8 pot fi mai putin decat 1, ca pixelul albastru nu-si avea locul acolo.. Ca lalelele olandeze ar fi de vina ca UE a blocat POSDRU. Si mai ales ca manipularea  vidanjei este compatibila cu morala dojenitoare.
VA INCLUS SAU NU???

Offline Alutus

• Full Member
  • Mesaje postate: 989
  • Sa nu uiti Darie
« Răspuns #78 : Noiembrie 20, 2012, 05:43:48 p.m. »
Nu ma intereseaza nici GI nici CI. Nu am citit , nu citesc si nu voi citi decat ceea ce se publica zilnic pe forum si dintre acestea doar cele care ma intereseaza. De exemplu nu am citit si nu voi citi topicul pe care postez acum. Intuiesc doar ca nu merita  sa depun nici un efort in acest sens. Mai citesc postarile unor colegi pe care ii consider ca  fiind deosebit de competenti si de asemenea cele ale unor colegi mai... sprinteni, care uneori o mai iau prin miriste, dar totodata  sunt si tonifianti. De aceea mi-am exprimat marea ingrijorare in legatura cu schimbarea de atitudine a lui D 0,06, care trecu brusc de la limbajul sau ...plastic, la o atitudine de calugarita proaspat spovedita, intoarsa recent de la muntele Athos. Ceva nu este in regula! I-or fi pus cei de la Sighisoara ceva in palinca?!
Sa nu uiti Darie!

Offline desprealbine

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #79 : Noiembrie 20, 2012, 06:22:24 p.m. »
Nu ma intereseaza nici GI nici CI. Nu am citit , nu citesc si nu voi citi decat ceea ce se publica zilnic pe forum si dintre acestea doar cele care ma intereseaza. De exemplu nu am citit si nu voi citi topicul pe care postez acum. Intuiesc doar ca nu merita  sa depun nici un efort in acest sens. Mai citesc postarile unor colegi pe care ii consider ca  fiind deosebit de competenti si de asemenea cele ale unor colegi mai... sprinteni, care uneori o mai iau prin miriste, dar totodata  sunt si tonifianti. De aceea mi-am exprimat marea ingrijorare in legatura cu schimbarea de atitudine a lui D 0,06, care trecu brusc de la limbajul sau ...plastic, la o atitudine de calugarita proaspat spovedita, intoarsa recent de la muntele Athos. Ceva nu este in regula! I-or fi pus cei de la Sighisoara ceva in palinca?!
eu inteleg si partea asta biblicomioritica cu intorsul obrazului
dar daca cineva m ar face NESIMTIT in mod public
as zice si eu cateva
asa poate data viitoare se gandeste de doua ori inainte sa faca astfel de aprecieri

Offline cornelioandanciu

• Full Member
  • Mesaje postate: 641
« Răspuns #80 : Decembrie 23, 2012, 08:36:15 a.m. »
  vrem nu  vrem trebuie sa recunoastem ca stuparitul si-a pierdut valoarea deoarece proprietarul de acolo a permis ca niste neica nimeni fara albine sa devina trompete acolo .  Acum apiardeal are sansa sa devina NR 1 si sa speram ca aici nu se vor repeta greselile de pe  stuparitului.
Oamenii (aia pe care tu ii faci neica nimeni) discuta intre ei.Unii sunt avansati, altii incepatori, unii pur si simplu iubesc albinele, altii nici macar nu au albine.De ce arunci cu noroi? Stuparitul este altceva decat ai inteles tu si altii, nu este o rampa de lansare a "microdumnezeilor apicoli", lumea de acolo pur si simplu comunica, iar cand o ia pe aratura, pur si simplu se iau masuri.Ca si aici, precum ca si pe toate forumurile din lumea asta. Ai fi un baiat extraordinar daca ai renunta un pic la agresivitate!
Va salut.

Offline cornelioandanciu

• Full Member
  • Mesaje postate: 641
« Răspuns #81 : Decembrie 23, 2012, 08:43:07 a.m. »
  Hai sa nu poluam acest forum cu fel si fel de dejectii ! sa fim oameni si sa nu aducem dejectiile aici !
Iata un indemn debordand de comprehensiune si decenta! Totul pe fondul amneziei provocate de utilizarea anterioara, excesiva si indelungata  a hardaului, in scopul decorarii diversilor pinguini.
Domnule Alutus, semnatura dumneavoastra are grave greseli gramaticale.Corect se scrie : "Sa nu uiti, Darie!"(utilizarea vocativului), nu "Sa nu uiti Darie".Nu judeca, pentru ca sa nu fii judecat!
Va salut.

Offline marian sima

• Veteran
  • Mesaje postate: 2379
« Răspuns #82 : Decembrie 23, 2012, 10:38:11 a.m. »
  vrem nu  vrem trebuie sa recunoastem ca stuparitul si-a pierdut valoarea deoarece proprietarul de acolo a permis ca niste neica nimeni fara albine sa devina trompete acolo .  Acum apiardeal are sansa sa devina NR 1 si sa speram ca aici nu se vor repeta greselile de pe  stuparitului.
Oamenii (aia pe care tu ii faci neica nimeni) discuta intre ei.Unii sunt avansati, altii incepatori, unii pur si simplu iubesc albinele, altii nici macar nu au albine.De ce arunci cu noroi? Stuparitul este altceva decat ai inteles tu si altii, nu este o rampa de lansare a "microdumnezeilor apicoli", lumea de acolo pur si simplu comunica, iar cand o ia pe aratura, pur si simplu se iau masuri.Ca si aici, precum ca si pe toate forumurile din lumea asta. Ai fi un baiat extraordinar daca ai renunta un pic la agresivitate!

Prietene Cornel cum se iau aceste masuri?Apropiatul administratorului de acolo poata sa te faca cum ii vine la gura in schimb tu daca zici ceva esti banat imediat.
Ba ca sa nu se vada neregulile lor sterg imediat acele topicuri si pe urma nici usturoi nu au mincat nici gura nu le miroase. :)
De fapt Ioan Guist a spus destul de clar ''FORUMUL ESTE DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA administratorului''el e singurul dumnezeu de acolo :P moderaturii sint sfintii  :nod:si clubul stuparitul este raiul =)) restul pacatosilor sint pe forum  =)) trebuie sa facii ^:)^ ^:)^ multe ca sa te sfintesti ca de nu esti luat in colimator de rau,cert este ca dupa ultimul raid de sfintire multi membri de acolo au disparut asa ca au apelat la rezerve si la un val de asazisi noi veniti care au citeva postari,eu insa am un dubiu la ei si banui ca in spatelelor se ascund altii,adica stiti cum facea Decebal taia padurea si trunchiurile ramase in picioare le imbraca in soldati.

Offline fotoklipa

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
« Răspuns #83 : Iulie 20, 2015, 02:08:28 a.m. »
Ce ma gadila subiectul,dar bine fac ca tac.

Offline romikele

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 9045
  • Rm. Sărat - BZ, 60 ani
« Răspuns #84 : Iulie 20, 2015, 02:50:11 a.m. »
Ce ma gadila subiectul,dar bine fac ca tac.

Nu mai dezgropa morții pe căldurile astea!  :P

Offline filip

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 3812
« Răspuns #85 : Iulie 20, 2015, 07:33:07 a.m. »
Eu am noroc cu Antivirusul,nu-mi da voie sa intru.
Si e OK. :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Offline apivasmob

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1201
  • Stupina Onesti-Bacau
« Răspuns #86 : Iulie 20, 2015, 10:11:02 a.m. »
Eu am noroc cu Antivirusul,nu-mi da voie sa intru.
Si e OK. :)

Si al meu calculator nu imi da voie si este poate mai bine.
Sanatate tuturor apicultorilor

Sus