Jos

Autor Subiect: Cristian IONITA  (Citit de 38481 ori)

Offline gudas valentin

• Full Member
  • Mesaje postate: 641
Re: Cristian IONITA
« Răspuns #45 : Aprilie 10, 2011, 09:27:56 p.m. »
Mai Cristi! Pt ca am laudat pe Anunturi initiativa Laudabila de fapt, a fabrici de stupi (Batranu) mi-ai sters postarea,iar daca am spus un mare adevar ca: CENZUREZI si lasi postari cu laude doar la cine iti convine tie,mai BANAT.
Dar cand un stupar a pus un anunt la cumparari ,,CUMPAR PAVILION'' i-ai sters nr de tel pt ca nu a pus poze,te-am anuntat prin MP,sa nu te faci de cacao in fata unei tari.
Nu o lua personal ca nici eu nu am luato (banarea)

valy
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

Offline mape 48-petru manea

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 3255
  • Cărpiniș-TM -69 ani
« Răspuns #46 : Aprilie 10, 2011, 09:33:22 p.m. »
Probabil d-nul cristian ionita face parte din PDL,ca si astia una spun si alta fac

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 423
« Răspuns #47 : Aprilie 11, 2011, 04:49:48 p.m. »
  Auzi Cristian! De ce nu vrei tu sa fii constructiv? Cand au hotarat anularea tuturor banarilor, a fost un semnal sa uitam ce a fost rau si sa ne canalizam pe ce e constructiv. De ce vrei sa racai iar in furnicar? Sa se scoata iar in fata toate mesajele rautacioase, toate mizeriile? Oricum pe acest forum au fost doar cateva banari, deci nu poti acuza moderatorii ca sunt niste sadici care toata ziua cauta nod in papura sa mai baneze pe cineva. Atunci raul e in alta parte. Oare unde?

Este laudabila initiativa ridicarii tuturor banarilor, dar asta nu inseamna ca totul trebuie sters cu buretele. Eu consider ca in viata trebuie sa-ti asumi TOATE consicintele propriilor fapte. Nu vreau sa racai in furnicar, nu pun pe tapet TOATA mesajele rautacioase sau / si TOATE mizeriile, consider inca sa trebuie sa primesc explicatii ptr topicul de prezentare ... acolo unde nu am avut nici un mesaj rautacios si nici "mizerii".
Fapul ca abuzurile au fost putine nu le conider o scuza, ba dimpotriva .... ceea ce a facut Romikele (m-a banat nejustificat si mi-a sters TOATE topicele deschise de mine inclusiv cel de prezentare) denota ceva total neconstructiv.
Nu-mi permit sa vorbesc de alte cazuri, dar cel putin in ceea ce ma priveste comportamentul adminilor/ moderatorilor pe acest forum denota faptul ca se folosesc de aceasta pozitie pentru rafuieli personale.

Mai Cristi! Pt ca am laudat pe Anunturi initiativa Laudabila de fapt, a fabrici de stupi (Batranu) mi-ai sters postarea,iar daca am spus un mare adevar ca: CENZUREZI si lasi postari cu laude doar la cine iti convine tie,mai BANAT.
Dar cand un stupar a pus un anunt la cumparari ,,CUMPAR PAVILION'' i-ai sters nr de tel pt ca nu a pus poze,te-am anuntat prin MP,sa nu te faci de cacao in fata unei tari.
Nu o lua personal ca nici eu nu am luato (banarea)

valy
Nu vad de ce "transpuneti" aici discutiile de pe alt forum, stiti foarte bine ca nu m-am ferit niciodata sa dau explicatii pentru actiunile mele, aveti la dispozitie cateva topicuri in care activitatea mea este intoarsa pe toate partile, nu cred ca e cazul sa deranjam pe aici.

O zi buna doresc tuturor

Offline pharaonu75

• Administrator
  • Great Veteran
  • Mesaje postate: 12266
  • Slobozia - IL, 42 ani
« Răspuns #48 : Aprilie 11, 2011, 05:16:12 p.m. »
...
Nu-mi permit sa vorbesc de alte cazuri, dar cel putin in ceea ce ma priveste comportamentul adminilor/ moderatorilor pe acest forum denota faptul ca se folosesc de aceasta pozitie pentru rafuieli personale.

Pentru ca ai vorbit la general despre admini/moderatori, imi permit sa te intreb ceva:
CE RAFUIELI  PERSONALE AM EU CU TINE?

Facand afirmatii generale si fara sustinere incerci sa induci ideea ca pe forumul acesta echipa tehnica savarseste abuzuri peste abuzuri, desi userii vad altceva!
Am mai discutat problema asta si oricat am incercat sa te ignor, nu am mai rezistat si a trebuit sa intervin!
Stefan1 ti-a spus cum sta treaba, cat se poate de clar, la postarea #9 din acest topic! Daca un membru al forumului ti-a dat un asemenea raspuns, de ce ne mai iriti neuronii?
Acelasi raspuns ti l-am dat si noi (adminii/moderatorii), insa se pare ca uiti repede!
Daca toti ceilalti cunosc motivele si doar tu nu ai inteles, nu mai este vina noastra!
Poate iti desenam, ca sa nu ramai in minoritate, nelamurit, si sa spui iar ca avem ceva cu tine.
Eu mi-am spus punctul de vedere aici  http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=3930.0  si ti-am dat destule informatii pentru a intelege de ce anume ai fost banat!
Citeste rar, cu voce tare, poate intelegi...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)
Sun Photo     YouTube

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #49 : Aprilie 11, 2011, 05:31:24 p.m. »
pai asta ma intreb si eu Pharaoane ... ce ai tu personal cu mine?
De ce imi scrii pe un topic inchis? adica unde eu nu pot raspunde.
De ce justifici stergerea tuturor posturilor prin faptul ca majoritatea nu ar fi cum trebuie? Ce se intampla cu minoritatea? De fapt ... de ce mi-ati sters topicul de prezentare? in care chiar nu exista nimic incriminator, pur si simplu m-am prezentat ... cu ce a "deranjat" prezentarea mea?

Am precizat foarte clar ca nu-mi permit sa vorbesc de alte cazuri ... dar in al meu nu pot sa nu constat abuzurile .... sa recapitulam:
- am fost banat ptr ca eu la randul meu l-am banat pe Romikele pe alt forum - este normal asa ceva?
- cand am solicitat explicatii am fost iara-si banat
- acum ca vreau sa stiu de ce-mi este sters topicul de prezentare si deschid un sondaj pe aceasta tema imi este inchis sondajul

nu stiu cum iti pare tie ... dar mie imi pare abuz ... ca e facut de altul dar acceptat si de tine te face, cel putin in ochii mei, la fel de vinovat.

Nu e nevoie sa citesti nici rar nici repede ... ci doar sa fii suficient de capabil sa intelegi

Offline pharaonu75

• Administrator
  • Great Veteran
  • Slobozia - IL, 42 ani
« Răspuns #50 : Aprilie 11, 2011, 05:57:03 p.m. »
.... sa recapitulam:
1 - am fost banat ptr ca eu la randul meu l-am banat pe Romikele pe alt forum - este normal asa ceva?
2 - cand am solicitat explicatii am fost iara-si banat
3 - acum ca vreau sa stiu de ce-mi este sters topicul de prezentare si deschid un sondaj pe aceasta tema imi este inchis sondajul

1 - cred ca la momentul respectiv ai primit lamuriri! Despre asta am mai discutat si pe PM.
2 - NU! Ai fost banat pentru ca ne-ai numit (pe toti cei care activam pe Apiardeal) handicapati, lasi, iresponsabili, frustrati!
3 - cel de-al doilea topic (cel inchis) avea acelasi subiect ca si acesta! De fapt topicurile tale (in afara celui de prezentare) au/aveau acelasi subiect: "de ce am fost banat?"
Nu vad de ce mai era nevoie sa deschizi un topic, puteai face sondajul si aici.

Si pentru ca spui ca nu iti place sa privesti in urma, iar noi avem ceva cu tine, incearca asta:
- fa o pauza pe topicul asta, pentru o perioada, posteaza pe celelalte topicuri informatii apicole, la obiect, si atunci vezi daca cineva se poarta abuziv cu tine, daca iti sterge topicuri, postari, daca te baneaza!!
Daca "abuzurile" continua, atunci inseamna ca ai dreptate! Dar daca NU?
Sun Photo     YouTube

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #51 : Aprilie 11, 2011, 06:57:57 p.m. »
.... sa recapitulam:
1 - am fost banat ptr ca eu la randul meu l-am banat pe Romikele pe alt forum - este normal asa ceva?
2 - cand am solicitat explicatii am fost iara-si banat
3 - acum ca vreau sa stiu de ce-mi este sters topicul de prezentare si deschid un sondaj pe aceasta tema imi este inchis sondajul

1 - cred ca la momentul respectiv ai primit lamuriri! Despre asta am mai discutat si pe PM.
2 - NU! Ai fost banat pentru ca ne-ai numit (pe toti cei care activam pe Apiardeal) handicapati, lasi, iresponsabili, frustrati!
3 - cel de-al doilea topic (cel inchis) avea acelasi subiect ca si acesta! De fapt topicurile tale (in afara celui de prezentare) au/aveau acelasi subiect: "de ce am fost banat?"
Nu vad de ce mai era nevoie sa deschizi un topic, puteai face sondajul si aici.

Si pentru ca spui ca nu iti place sa privesti in urma, iar noi avem ceva cu tine, incearca asta:
- fa o pauza pe topicul asta, pentru o perioada, posteaza pe celelalte topicuri informatii apicole, la obiect, si atunci vezi daca cineva se poarta abuziv cu tine, daca iti sterge topicuri, postari, daca te baneaza!!
Daca "abuzurile" continua, atunci inseamna ca ai dreptate! Dar daca NU?

1. crezi gresit ... explicatiile nu le-am primit niciodata in mod responsabil ci-n fraturi si in mod "aburitor"
2. iar gresesti ... nu am numit asa niciodata TOTI userii ... ci pe voi cei de la administrare / moderare si numai dupa ce ati refuzat sa raspudeti. Am spus ca acest forum a aparut la "frustrare" si din pacate observ ca nici in continuare nu se desminte.
3. de ce nu ai unit tu topicurile? sau de ce nu le unesti acum? iti e oare frica de "rezultat"?

Daca nu ai inteles inca ... iti mai explic o data .... vreau sa stiu de ce mi-a fost sters topicul de prezentare ... ala in care nu numeam pe nimeni in nici un fel ....

@Romikele - poate ca eu par ridicol incercat sa subliniez adevarul ... insa cum oare ESTI TU (si nu doar pari) din moment ce cu nonsalanta recunosti ca m-ai banat ptr ca "ASA VREI TU"?
De ce iti e frica si tie de sondaj? oare ce rezultat poate da? eu zic ca nu departe de realitate
« Ultima Modificare: Aprilie 11, 2011, 07:04:23 p.m. de Cristian IONITA »

Offline filip

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 3854
« Răspuns #52 : Aprilie 11, 2011, 07:20:51 p.m. »
Pentru membri forumului Apiardeal va prezint pagina personala a lui Cristian Ionita aflata pe forumul Stuparitul.Forum unde cristian este MODERATOR.
http://stuparitul.3xforum.ro/post/1602/1/Cristian_IONITA/
Acum va intreb suntem noi restrictivi?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Offline marian sima

• Veteran
  • Mesaje postate: 2376
« Răspuns #53 : Aprilie 11, 2011, 08:15:56 p.m. »
Nu stiu de ce va bateti capul cu C.Ionita ignorati-l ,asa cum am spus si mai sus dl Ionita pe forumul stuparitul este o adevarata problema ,este si un topic care se numeste "PROBLEMA CRISTIAN IONITA".Si inca ceva a-ti fost prea ingaduitori cu el ,banati  -l de tot si datii drumul cind o explica el de ce m-a banat pe mine.

Offline tassevasi

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 2597
  • Pitesti-AG 62 ani
« Răspuns #54 : Aprilie 11, 2011, 09:06:35 p.m. »
      "  banati  -l de tot si datii drumul cind o explica el de ce m-a banat pe mine."
 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mai,mai, mai , ......nu va lasati deloc ,traba dvs ,dar iarasi se agita situatia .

Numai bine  :hi: :hi:

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #55 : Aprilie 11, 2011, 09:23:07 p.m. »
ohoho ... da ce de fani observ ca am pe aici

@marian sima - aici http://stuparitul.3xforum.ro/post/3895/1/BANARI_TEMPORARE_SUSPENDARE_CONTURI_motivatii_/ este explicatia pentru banarea ta, stiu ca nu o poti citi dar poate oi avea si tu pe cineva dispus sa te ajute, o sa vezi ca nu eu te-am banat si nici nu prea a fost nejustificata. In plus e si pe termen limitat ... un an, numai maine nu-i poimaine si o sa ai ocazia sa ne inveti tu pe toti cum se face apicultura in teleorman.
@Romikele - nu-i asa ca tot timpul cineva are ceva cu tine? .... studiaza te rog http://dexonline.ro/definitie/paranoia sigur o sa te regasesti in descriere
@Filip - oare ce treaba o avea calitatea de moderator cu cea de om? stiu asa cum Romikele considera justificat sa ma baneze ptr faptul ca a fost banat de mine pe stuparitul de ce ai fi tu mai cerebral? ....

Offline pharaonu75

• Administrator
  • Great Veteran
  • Slobozia - IL, 42 ani
« Răspuns #56 : Aprilie 11, 2011, 09:51:55 p.m. »
Sa-l vezi peste 5 zile cu ce forta revine!
Mai odihnit, mai ne-vorbit!
Sun Photo     YouTube

Offline prisecarul

• Full Member
  • Mesaje postate: 922
« Răspuns #57 : Aprilie 12, 2011, 08:09:07 a.m. »
sunt cateva persoane, care, oriunde s-ar afla, cauta scandalul!
o sa vedeti liniste acum!
la fel cum a fost si pana la ridicarea sanctiunilor!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti …nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Offline marian sima

• Veteran
  • Mesaje postate: 2376
« Răspuns #58 : Aprilie 12, 2011, 02:23:25 p.m. »
Dl ionita banarea mea nu e justificata,eu v-am aratat ca mintiti daca aveati un pic de corectitudine dezminteati si aratati ca nu a-ti mintit,dar nu a-ti facut lucrul acesta ,asa ca nu e justificare sa banezi pe unul care va aratat ca mintiti.

Offline PACO

• Full Member
  • Mesaje postate: 507
« Răspuns #59 : Aprilie 18, 2011, 12:19:11 a.m. »
domnule Cristian eu sunt mai nou pe aici dar toate aceste dispute nu au legatura cu apicultura, eu vad acest forum dedicat in principal apiculturii, daca cineva are de disputat alte probleme cu cineva sa le faca pe mesaj privat.personal nu cred ca merita atate dispute cu privre la niste probleme care vad ca au luat mai mult un caracter personal. constat cu stupoare ca aveti inclinatie mai mult spre cearta decat spre apicultura, acet forum devenind un pretext pentru a va satisface nevoia de a va certa cu cineva(cu orice pret ,numai sa va certati).parerea mea este sa lasati lumea apicultorilor in pace pentru ca de scandalagii ca dumneavoastra nu este nevoie in nici un domeniu(posibil la Balaceanca) si sa va gasiti alte metode de a socializa cu cei din jur .

Sus