Cristian IONITA

Jos

Autor Subiect: Cristian IONITA  (Citit de 46731 ori)

Offline D006

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 24849
  • Oamenii sunt răi , mincinoși și lacomi.
    • http://apicultura-dragos2006.blogspot.com/
Re: Cristian IONITA
« Răspuns #15 : Aprilie 04, 2011, 06:40:26 p.m. »
@ stefan1, ai punctat perfect esentialul, mesajul reprezentand de fapt raspunsurile pe care le asteapta Cristi.
@ prisecarul, nu are rost sa fim rautaciosi.
Incercam sa fim mai buni, iar daca am facut pana acum si greseli, nu are rost sa le repetam. Negrul iese mai bine in evidenta daca fundalul e alb... :wink2:
Mihai, esti convins ca se va lasa de vechile obiceiuri?
mi-as dori ca sa nu mai atace forumul, dar are tema si, ca soldat disciplinat, va executa!
ce frumos ar fi sa posteze despre albine, dar acest subiect este strain de el!
scandal, banari si cam atat!
Daca vorbele astea veneau de la un om cinstit era ceva normal dar din partea ta este o aberatie totala.
Dar tu esti exemplul clar de om cu gandire si educatie de securist fara pic de onoare si intelegere a dreptati.
Un om care minte in public fara sa clipeasca sau sa-si faca ganduri de constiinta.

Offline milu56

• Veteran
  • Mesaje postate: 2045
  • Almeria - Spania, 58 ani
    • apicultura.ws
« Răspuns #16 : Aprilie 04, 2011, 07:38:30 p.m. »
astazi am observat ca mi-a fost ridicata banarea, apreciez gestul dar am cateva intrebari la care daca nu va e cu suparare astept raspunsuri:
1. de ce nu mai gasesc niciunul din subiectele deschise de mine? ma intereseaza in special cel in care m-am prezentat
2. de ce am fost banat? si de catre cine? - nu sunt omul care sa mearga inainte privind inapoi dar consider ca se impune o explicatie. Vraeu sa mi se spuna de ce am fost banat pe acest forum ptr ambele situatii.

Multumesc
Asa ca sa sti cum este ca si tu mai banat pe mine fara vreun motiv argumentat.

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 423
« Răspuns #17 : Aprilie 04, 2011, 07:39:54 p.m. »
.... Probabil a fost si o reactie la banarile pe care tu le-ai administrat pe "Stuparitul". ....

@ stefan1, ai punctat perfect esentialul, ....

aham ... deci asta e ... am fost banat pe acest forum pentru ca eu am banat pe nustiu cine pe forumul stuparitul. oare numai mie mi se pare abuziva aceasta abordare?

In fine, cum am spus ce-a fost a fost ... dar nu ati raspus de ce am fost banat a doua oara (presupun ca ati preferat sa face-ti asta decat sa va asumati responsabilitatea primei banari, dar nu strica sa-mi confirmati) si nici de ce mi-au fost sterse topicurile (mai ales cel de prezentare). Nu vreau sa fac presupuneri ... ca nu au de ce sa fie decat negative.

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #18 : Aprilie 04, 2011, 07:45:31 p.m. »
@milu56 - care din motivele banarii tale iti par a fi neargumentate?

Pe stuparitul http://stuparitul.3xforum.ro/post/3895/1/BANARI_TEMPORARE_SUSPENDARE_CONTURI_motivatii_/ toate banarile sunt anuntate si "justificate". este o diferenta clara de asumare a responsabilitati intre aceste 2 abordari.

Nu vreau sa fac comparatii care nu-si au rostul dar pe stuparitul niciodata nu a fost sters un topic de prezentare.

In fine .... am rugamintea catre admini acestui forum sa binevoiasca sa-mi raspunda la celelalte 2 intrebari:
1. De ce am fost banat a doua oara?
2. De ce mi-au fost sterse topicureile deschise de mine? (in special cel de prezentare)
« Ultima Modificare: Aprilie 04, 2011, 07:59:02 p.m. de Cristian IONITA »

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #19 : Aprilie 04, 2011, 07:50:42 p.m. »
si eu mi-as dori ca el sa fie un partener de discutii agreabil si util.
dar depinde numai de el, caci, aici, ca de altfel oriunde, este binevenit, cu conditia sa se integreze in marea familie a apicultorilor si sa la acorde respectul cuvenit, sa-i considere parteneri si nu subordonati sau inferiori lui!
 :stop_the_war:

imi e groaza sa ma gandesc la ce considerati dvs "agreabil si util" .... dar nu am de gand sa ma integrez nicaieri, ma simt foarte bine in propria piele si nici lipsit de busola nu ma consider ca sa fie nevoie de cineva care sa-mi arate calea.
Nu am considerat pe nimeni subordonat sau inferior, iar in ceea ce priveste apicultura niciodata nu am avutr pretentia de a fi considerat altceva decat ceea ce sunt in acest domeniu, un umil hoobist.
Despre restul postarilor Dvs prefer sa nu comentez ... nu stiu cu ce v-am suparat dar imi este greata de virulenta cu care intelegeti sa va manifestati.

Offline milu56

• Veteran
  • Mesaje postate: 2045
  • Almeria - Spania, 58 ani
    • apicultura.ws
« Răspuns #20 : Aprilie 04, 2011, 08:05:56 p.m. »
Mai bine sa vorbim si sa punem ceva la cale constructiv si despre apicultura ca avem ce....

Offline orbanstefan64

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 1326
« Răspuns #21 : Aprilie 04, 2011, 08:29:57 p.m. »
se importa prea mult orez :nod: :nod: si se si umfla in cte uni :uimit: :uimit: :uimit:

Offline marian sima

• Veteran
  • Mesaje postate: 2376
« Răspuns #22 : Aprilie 04, 2011, 08:59:38 p.m. »
Ne-a Ionita sint destui dincolo la dv in ograda care va considera o problema,o singura persoana va considera pe acolo un personaj pozitiv ,dar si ala e tot moderator de-al matale,asa ca scutestene cu cliseele,cum poti sa ceri niste argumente pe care tu nu le dai,am fost banat de haita ta fara sa mi se spuna de ce si pentru ce ,aveam mesaj pe privat ,nici macar acel mesaj nu mi sa permis sa il citesc,scutestene in fond oameni te-au banat spre binele tau,ca sa poti sa i-ti canalizezi toata atenti spre solutionarea probleme cu masina furata.

Offline prisecarul

• Full Member
  • Mesaje postate: 926
« Răspuns #23 : Aprilie 04, 2011, 09:00:19 p.m. »
si eu mi-as dori ca el sa fie un partener de discutii agreabil si util.
dar depinde numai de el, caci, aici, ca de altfel oriunde, este binevenit, cu conditia sa se integreze in marea familie a apicultorilor si sa la acorde respectul cuvenit, sa-i considere parteneri si nu subordonati sau inferiori lui!

imi e groaza sa ma gandesc la ce considerati dvs "agreabil si util" .... dar nu am de gand sa ma integrez nicaieri, ma simt foarte bine in propria piele si nici lipsit de busola nu ma consider ca sa fie nevoie de cineva care sa-mi arate calea.
Nu am considerat pe nimeni subordonat sau inferior, iar in ceea ce priveste apicultura niciodata nu am avutr pretentia de a fi considerat altceva decat ceea ce sunt in acest domeniu, un umil hoobist.
Despre restul postarilor Dvs prefer sa nu comentez ... nu stiu cu ce v-am suparat dar imi este greata de virulenta cu care intelegeti sa va manifestati.

am facut un pas!
despre "virulenta", ar fi mai bine sa vorbeascxa cei care au simtit-o pe pielea lor, din partea ta!
eu, cel putin, voi inceta sa mai intru in dialog cu tine!
sa fii sanatos, miere multa si tot binele din lume!
 %%- %%- %%- %%- %%- %%-
 :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti …nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Offline alvo

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 274
« Răspuns #24 : Aprilie 04, 2011, 09:14:25 p.m. »
zarva mare si par ioc!
zicea dracu' cand tundea matza!
omu' (ionita) recunoaste singur ca nu are nimic de spus despre apicultura,asa ca,lasati-l sa bata campii cum vrea el,nu-l mai bagati in seama!
« Ultima Modificare: Aprilie 04, 2011, 09:20:33 p.m. de alvo »

Offline prisecarul

• Full Member
  • Mesaje postate: 926
« Răspuns #25 : Aprilie 04, 2011, 09:15:34 p.m. »
Se pare ca unele persoane nu stiu sa aprecieze o mana intinsa in semn de pace si prietenie, raspunzand gestului cu scuipat in acea directie.
Inca astept ca personajele sa inceteze cu prostiile si sa treaca la lucruri serioase.
Daca nu o vor face, inseamna ca nu doresc sa faca parte din comunitatea Apiardeal, iar rezultatul nu poate fi decat unul: excluderea totala din baza de date.
Sper sa nu fie nevoie de asemenea demers...
MIHAI, suntem in POSTUL SFINTELUI PASTE!
SA FIM BUNI, SA FIM IERTATORI!
SA NE IMPACAM CU NOI INSINE!
« Ultima Modificare: Aprilie 04, 2011, 09:24:51 p.m. de prisecarul »
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti …nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #26 : Aprilie 04, 2011, 09:18:15 p.m. »
Ne-a Ionita sint destui dincolo la dv in ograda care va considera o problema,o singura persoana va considera pe acolo un personaj pozitiv ,dar si ala e tot moderator de-al matale,asa ca scutestene cu cliseele,cum poti sa ceri niste argumente pe care tu nu le dai,am fost banat de haita ta fara sa mi se spuna de ce si pentru ce ,aveam mesaj pe privat ,nici macar acel mesaj nu mi sa permis sa il citesc,scutestene in fond oameni te-au banat spre binele tau,ca sa poti sa i-ti canalizezi toata atenti spre solutionarea probleme cu masina furata.

se pare ca esti in urma cu informatia, nu e un sondaj de opinie dar ceva fani am si eu. Cand o sa-ti expire banarea intra te rog aici http://stuparitul.3xforum.ro/post/8133/3/Problema_Cristian_Ionita/ sa numeri ...
Iar cu masina ... iara-si sunte-ti pe dinafara, am fost banat pe acest forum cu cateva luni inainte sa-mi fie furata masina.
Problema gasiri masini este la politie ca de aia isi primesc salariu, eu mi-am gasit alta
https://picasaweb.google.com/crisx4uonly/FilmuletePitigaia?authkey=Gv1sRgCKzqiZrh9bT9nQE#5591331444824516242

Offline alvo

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 274
« Răspuns #27 : Aprilie 04, 2011, 09:44:00 p.m. »
....

se pare ca esti in urma cu informatia, nu e un sondaj de opinie dar ceva fani am si eu. Cand o sa-ti expire banarea intra te rog aici http://stuparitul.3xforum.ro/post/8133/3/Problema_Cristian_Ionita/ sa numeri ...
Iar cu masina ... iara-si sunte-ti .....
https://picasaweb.google.com/crisx4uonly/FilmuletePitigaia?authkey=Gv1sRgCKzqiZrh9bT9nQE#5591331444824516242

dl Marean Vanghele,puteti sa conjugati verbul "a fi'"in scris, la indicativ prezent?

Offline Cristian IONITA

• Sr. Member
« Răspuns #28 : Aprilie 04, 2011, 09:50:34 p.m. »
Multumesc Romikele, da ARO243 rosu este noua mea masina, si sper sa ramana a mea pana cand o sa doresc eu si nu altii

Se pare ca unele persoane nu stiu sa aprecieze o mana intinsa in semn de pace si prietenie, raspunzand gestului cu scuipat in acea directie.
Inca astept ca personajele sa inceteze cu prostiile si sa treaca la lucruri serioase.
Daca nu o vor face, inseamna ca nu doresc sa faca parte din comunitatea Apiardeal, iar rezultatul nu poate fi decat unul: excluderea totala din baza de date.
Sper sa nu fie nevoie de asemenea demers...

Imi pare rau ca intrebarile mele sunt considerate "scuipat", si sincer sa fiu nici nu gasesc ceva neserios in ele. Mi se pare normal ca eventualele porobleme sa fie discutate si daca se poate solutionate, gasesc insa total lipsita de caracter refuzul la "explicatii".
Stiti foarte bine ca nu are rost sa pierdeti vremea cu amenintari cu excluderea ... faptul ca o sa fiu iar exclus in mod abuziv de pe acest forum va face mai mult rau voua administratorilor decat mie.

Offline D006

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 24849
  • Oamenii sunt răi , mincinoși și lacomi.
    • http://apicultura-dragos2006.blogspot.com/
« Răspuns #29 : Aprilie 04, 2011, 10:57:28 p.m. »
astazi am observat ca mi-a fost ridicata banarea, apreciez gestul dar am cateva intrebari la care daca nu va e cu suparare astept raspunsuri:
1. de ce nu mai gasesc niciunul din subiectele deschise de mine? ma intereseaza in special cel in care m-am prezentat
2. de ce am fost banat? si de catre cine? - nu sunt omul care sa mearga inainte privind inapoi dar consider ca se impune o explicatie. Vraeu sa mi se spuna de ce am fost banat pe acest forum ptr ambele situatii.

Multumesc
Asa ca sa sti cum este ca si tu mai banat pe mine fara vreun motiv argumentat.
Dar asa cum si admin de pe acest forum a admis tu nu esti o persoana reala ci un clon ingaduit ca si multi alti ca altfel nu ar mai avea cine sa posteze.

Sus