Roi_ag

Creat de flavius, Martie 08, 2011, 07:29:30 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  frumos ce am vazut !!! eumai am mult pana il ajung pe roi_ag din urma !!!
  dar nici el nu sta pe loc !!!
  tinem legatura !!!
  sanatate maxima !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

banateanul

Ingenioasa si practica presa Dvs. de panouri felicitari
         Sancta simplicitas!
           Banateanul

roi_ag

Multumesc pentru apreciere!!!Ma bucur ca pot ajuta pe cei interesati cu solutii simple la indemana
oricui :hi:

roi_ag

La ora asta la Pitesti sunt -16 grade, azi dimineata la ora 6 erau-14,5 si pana dimineata mai este mult  .Sa auzim de bine :hi:

roi_ag

#49
Astazi la Pitesti un soare stralucitor cu o temperatura de +2 gr. Curg stresinile.
Albinele si-au desfacut usor ghemul.Toate fam. au supravietuit gerurilor si sunt calare pe turte.
In 10 zile sper voi introduce turtele proteice.Sa auzim numai de bine :hi:

costin76

Deci putem s a ne gandim si la altfel de alb

roi_ag

Citat din: costin76 din Februarie 14, 2012, 07:17:29 PM
Deci putem s a ne gandim si la altfel de alb
Da alb de vis...............numai maine nu-i poimaine :hi:

orbanstefan64

sa dea Dumnezeu ....poimiine  :hi: :hi:

roi_ag

Stupii in iarna 2012

tassevasi

  Cu permisiunea lui Roi-ag  pun citeva poze  facute la rapita 2012 .
  Vad ca el nu a mai avut timp sa scrie si sa puna poze .
   Acum el sta la stupi  si-l voi schimba dupa citeva zile .
   Numai bine .
 

roi_ag

  MULTUMESC TUTUROR PENTRU URARI :thanks:   VA DORESC SA AVETI MULTA SANATATE ,BUCURII
O IERNARE FARA PIERDERI SI LA VARA BUTOAIE PLINE :yes: :coffee: :beer: : sampanie: :birthday: :hi:

cobi

Citat din: roi_ag din Octombrie 29, 2012, 05:32:54 PM
  MULTUMESC TUTUROR PENTRU URARI :thanks:   VA DORESC SA AVETI MULTA SANATATE ,BUCURII
O IERNARE FARA PIERDERI SI LA VARA BUTOAIE PLINE :yes: :coffee: :beer: : sampanie: :birthday: :hi:

Pai unde plecati? Nu ne povestiti si noua cum a mers anul 2012: cu MER, cu cresterea de matci ( am vazut niste nuclee cu aerisire laterala), cu stupii ce au cuib de 3/4.... si restul?
Cred ca cei mai tineri in breasla avem ce invata de la d-voastra!

Felicitari si multa sanatate! :hi:

PS Cutii nu vindeti? :)

roi_ag

Nu plec nicaieri .
2012 la juma de turatie,
MER-ul (i-am desfiintat) trecut pe rame 3/4 cand i-am vazut cum se chinuie sa se dezvolte pe multe rame mici,
Crestere de matci artificiala nu am facut datorita timpului nefavorabil (ploi) pana la sfarsitul lui IUNIE
si numai in IULIE am populat nucleele cand au aparut botcile de schimbare linistita,
Despre stupii cu cuib 3/4 si caturi de 1/2 nu pot sa emit o parere,astept un an normal s-au foarte bun,
Cutii nu am nici ptr. mine cate mi-ar trebui :hi:

ves.lucian

  tizule , tu ai desfiintat MER-ul si eu vreau sa ma apuc de ele !!!  4 tot fac la anul !!! si apoi vedem ce si cum !!!   :rotfl: =)) :hi: :nod: :razz: =D> :-c :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

roi_ag

Te astept in primavara sa-mi spui ce si cum :nod: :hi: