startovit

Creat de sas angelica, Februarie 16, 2011, 10:05:01 PM

« precedentul - următorul »

gr18yra

Citat din: Obombo din Ianuarie 29, 2012, 11:38:38 PM
M-a incantat ce am cittit in prospectul acestui produs, lucru de asteptat dealtfel, pentru ca nimeni nu o sa scrie in prospectul propriului produs ca nu foloseste la nimic, asa ca m-am apucat sa studiez problema inainte de a trece la o eventuala folosirea. Concluzia la care am ajuns si care este strict personala, e ca nu foloseste la nimic. Rezultatele obtinute se datoreaza hraniri stimulente cu sirop 1:1 in cantitate de 1,5 pana la 2,5 litri pe o perioada intre 9 si 25 de zile. Nu cred ca exista vreo diferenta intre siropul cu startovit si cel fara. Concentratia ingredientelor in sirop ar fi: 0,0045% sare, 0,00036 cobalt, 0,0001 fosfat disodic, adica mai pe romaneste, o lingurita rasa de sare la 100 de litri de sirop, aceiasi cantitate de cobalt (nu se stie ce sare de cobalt folosesc) la 1000 de litri de sirop si tot o lingurita de fosfat disodic la 5000 de litri de sirop. Mai ceva decat medicamentele homeopatice. Sunt sigur ca adaugand suc de ceapa in sirop se obtine un aport mai mare de saruri minerale. Nu am gasit nici un studiu care sa arate ca startovitul functioneaza, nici macar empiric, de tipul: am dat la doua famili startovit si la doua numai sirop si am vazut diferenta. Daca cineva a facut o incercare de genul asta, al rog sa o posteze.
Toate cele bune.
eu am folosit asta toamna si functioneaza...maxim...
Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

bio