startovit

Creat de sas angelica, Februarie 16, 2011, 10:05:01 PM

« precedentul - următorul »

Obombo

Citat din: romikele din Ianuarie 29, 2012, 11:51:54 PM
Un nou exemplu care dovedeste ca se trag concluzii pripite, in urma nerespectarii folosirii unui produs.
Chestia asta nu am inteles-o.
Eu prefer sa vad studiile facute de alti, inainte de a da bani pe ceva. Cu atat mai mult in cazul acesta, unde cantitatile sunt homeopatice. De preferat un studiu comparativ. Nu pot sa testez toate produsele care mi se par ca ar fi bune, si cand vorbesc de testare nu ma refer la aplicarea produsului si aprecierea din ochi a rezultatului. Pe de alta parte, un producator serios ar trebui sa faca un astfel de test pentru a sustine eficienta produsului. Chiar facut in curtea proprie si cu lipsa de obiectivitate, ar avea mai mare valoare decat o afirmatie pe un prospect.
Dupa cum am mai spus, este parerea mea strict personala. Daca cineva ma convinge, cu date la mana, sunt gata sa-l cumpar, Startovitul.

Obombo

Citat din: Obombo din Ianuarie 29, 2012, 11:38:38 PMConcluzia la care am ajuns si care este strict personala ...
Ai sarit partea cea mai importanta  :D. La concluzia asta, sau parere personala, cheam-o cum vrei, am ajuns dupa ce am vazut cantitatea principiilor active din produs. De fapt al principiului activ, care ar fi cobaltul, restul sunt de umplutura. O lingurita de sare la 100 de litri de sirop nu poate sa aiba nici o influenta. Potasiu si cobalt e gasesc si in ceapa impreuna cu alte saruri minerale si fitoncide deci dupa parerea mea, e mai folositor acesta decat startovitul.
Cred ca am folosit un numar suficient de "parerea mea"  :rotfl:

pharaonu75

Eu am folosit si sunt multumit de acest produs.
Nu am facut un studiu comparativ, cu stupi martor, creion si caiet, pentru ca am administrat sirop cu startovit la toate familiile detinute.
Ce pot sa spun insa, este faptul ca la mine familiile s-au dezvoltat mult mai bine si mai repede decat ale unui vecin, apicultor vechi in sistem stationar, care nu le-a administrat Startovit din lipsa de incredere.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

eu nu am folosit pina acum anul asta o sa incerc si eu sub directa indrumare a lui skypi :nod: :nod:

Nea Costica din Buzau

Salutare, la toata lumea!! :hi: Daca-ti spun doi sa te duci sa te culci, du-te, eu ma duc sa cumpar startovit.  :rotfl: =)) :rotfl: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

gabush86

Eu l-am folosit anul trecut si am vazut diferenta in dezvoltare fata de anul precedent, am avut o dezvoltare f buna , in plus am mai vandut si 20 de roi .

Acest produs chiar ajuta  :bravo:

Obombo

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 01, 2012, 12:24:20 PM
Salutare, la toata lumea!! :hi: Daca-ti spun doi sa te duci sa te culci, du-te, eu ma duc sa cumpar startovit.  :rotfl: =)) :rotfl: :hi:
Salutare Nea Costica! Forumul functioneaza in felul urmator: fiecare scrie ce stie sau ce a auzit sau ce crede el si nimeni nu se duce la culcare daca cineva, chiar majoritatea daca ar fi, nu este de acord cu el. Cam asta am facut si eu, mi-am spus parerea, nu pot sa o chem "concluzie" ca s-ar parea ca nu e corect, fara sa vreau sa conving pe nimeni, asa ca daca vrei sa folosesti Startovit, din partea mea poti sa te duci sa stai la coada de pe acum si-ti doresc succes.
Cat despre "concluzie/parere/certitudine", ca sa fim corecti, o concluzie poate fi cea a unui studiu, restul sunt toate pareri, inclusiv a celor care folosec produsul. In cazul acesta, in lipsa a ceva de genul: sirop=1, sirop + startovit=2, eu sunt Toma necredinciosul :wink2:.
Romikele, comparatia cu ciorba nu tine, in cazul asta exista studii care demonstreaza ca legumele crude sunt mai sanatoase decat ciorba :rotfl:.

gabush86

Morcovu' e toata treaba  :rotfl: :rotfl:

Obombo


orbanstefan64

cum de unde ...????? de la Penny marchet =))

puiu

La targul de la CLUJ un pachet cu 5 plicuri-pentru 50 litri de sirop a costat 13 lei{ron} cum vreti. Din experienta va rog sa-l folositi doar primavara,doar daca doriti dezvoltarea stupinei ca numar de stupi. Altfel folositi Protofil sau altceva. SUCCES!

happy

Azi am folosit startovit in ceai facut pt. inmuierea apifondantului ca sa pot face turte proteice.O sa vad rezultatele la vara! :wink:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

orbanstefan64

nu forta de acum ca nu i bine  :nono: :nono:

happy

Aveam 1/2 litri de ceai facut cu care am inmuiat apifondantul si am presarat in ceai putin praf.Este o cantitate mult prea mica.O sa pun in sirop cand le voi da in  loc de turte!In aprilie le pot da sirop sau i acum in martie daca se mai incalzeste? :hi:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

bucovineanu

Imediat ce au facut un zbor serios de curatire.