Klartan pareri pro si contra

Creat de costinelblagniceanu, Februarie 16, 2011, 09:03:30 AM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: sas angelica din Februarie 21, 2011, 11:42:29 PM
atunci cand cumpari klartan, pe recipient scrie dozajul.  pui apa intr-o sticla de plastic, adaugi - cu seringa si, masurat foarte exact - medicamentul, agiti bine sticla ca sa se dizolve. dupa aceea pui solutia rezultata intr-o sticla cu pulverizator

angelica de unde se cumpara si cat costa klartanul?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

ALBINEL 1984

Citat din: FlorinI din Februarie 23, 2011, 01:08:57 AM
Citat din: sas angelica din Februarie 21, 2011, 11:42:29 PM
atunci cand cumpari klartan, pe recipient scrie dozajul.  pui apa intr-o sticla de plastic, adaugi - cu seringa si, masurat foarte exact - medicamentul, agiti bine sticla ca sa se dizolve. dupa aceea pui solutia rezultata intr-o sticla cu pulverizator

angelica de unde se cumpara si cat costa klartanul?

ai o adresa pe mp, ce cauti este aproape chiar in oras

sas angelica

#17
Citat din: FlorinI din Februarie 23, 2011, 01:08:57 AM
angelica de unde se cumpara si cat costa klartanul?

eu am cumparat de la un magazin de produse apicole + pentru albine din aiud, jud. alba

pretul nu-l mai stiu exact. undeva la 30 - 40 lei o sticluta cat cea pentru esenta de rom
Carpe diem!

orbanstefan64

daca cuparati MAVRK care este identic klartanul 1 L va costa max 250 lei cu tva :hi: :hi: :hi:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 24, 2011, 07:36:59 AM
daca cuparati MAVRK care este identic klartanul 1 L va costa max 250 lei cu tva :hi: :hi: :hi:

ai folosit fanica asa ceva?
da tot din casa...
de unde se ia
cum se prepara
cum si cand , si cat se da
efecte...
riscuri

asteptam
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

 Atentie mare la klartan !  riscurile sunt prea mari in comparatie cu economia de bani ! atat timp cat mavrilolul este subventionat nu vad de ce sa umblam cu improvizatii !! 

ALBINEL 1984

 am cumparat dar ezit sa-l folosesc ,dar ca proba incerc pe cateva fam la primavara prin metoda impregnari in fitile sau bucati de scandura

orbanstefan64

 eu am folosit  ii identic cu klartanul  pun 2 ml la 2 l de apa gauresc petul si stropesc lejer intre intervale. google ALCEDO SRL nr telefon, ii suni si i ti da distribuitorul zonal de la care poti cumpara Mavrik  :hi: :hi: :hi:

sas angelica

#23
Citat din: milu56 din Februarie 21, 2011, 01:09:45 AM
O sa ii cer nujmarul de telefon,dar nu vorbeste romaneste pt. ca omul e spaniol

daca este de acord, postati-i nr. pe forum.
in privinta limbii, o sa vedem noi cum ne intelegem cu el.
multumiri. :hi:
Carpe diem!

milu56

ok o sa iau legatura cu el si o sa aveti nr.de telefon.

D006

Am folosit klartan 2 ml la 5 litri de apa . Cica asa trebuie folosit . Mai sunteti pe aici unii care folositi Klartan ?

TDI

1 ml la 500 ml apa pentru seringa.
2,5 ml (2.5%) la 100 ml pentru benzi impregnate.
Klartran nu mai exista, acelasi produs se numeste Mavrik 2F (rebranduit)- aceeasi substanta activa, acelasi producator Makteshim Agan din Israel - inclusiv ACA cumpara de acolo pentru VF.

D006

tu asa faci tratamentul cu Klartan ?

TDI

Da; a 3-a varianta ar fi: adaug in furetto 30% din substanta activa - problema e ca se depune si maxim jumatate din klartran e folosit.

D006

cand ai facut ultimul tratament cu klartan ?