Klartan pareri pro si contra

Creat de costinelblagniceanu, Februarie 16, 2011, 09:03:30 AM

« precedentul - următorul »

TDI

Cu Klartran, acum vreo 5 ani - dar n-am vazut ambalajul.
Cu Mavrik 2 F acum vreo 10 zile, cu seringa - la vreo 30 colonii care mai aveau puiet.

teoalbina

Si care e temperatura minima la care se poate administra? In varianta de dozare 2 ml la 5 litri ce cantitate de solutie se da pe interval?

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Porfy66

A mai folosit cineva Mavrik 2F in tratamenul cu ajutorul Foggeru-ului? Se poate indica si o concentratie? Am cumparat Mavrik 2F si ar vrea sa il folosesc prin fumigatie. Ma poate ajuta cineva?
:hi: :hi: :hi:


dorindafi

e dat dracu de bun
eu lam folosit doar prin picurare pintre rame
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

milu56

Mai bine folosesc SUPONA MAI PUTIN DE 1 Leu /stup.

daniel.arad

Noi pe zona Arad folosim de aproximativ 10 ani Clartan dar stim de alt dozaj.
1 ml Clartan la 1 litru apa.
Solutia o administram prin pulverizare printre rame 1 ml - la interval (rama).
Obligatoriu se va face tratamentul si cu amitraz...

janese

Citat din: milu56 din Septembrie 08, 2015, 09:36:12 PM
Mai bine folosesc SUPONA MAI PUTIN DE 1 Leu /stup.

supona medicament fabricat in Italia si se gasea in Spania...nu se mai fabrica de doi ani!!!! stii o sursa??? nu este un antivaroa ,, ortodox" darrr...avea  rezultate excelente. cand tratai stupina  mirosea in toata stupina...care venea intreba...cu ce dracu ai dat????cu ce sa dau?..ti se pare tie ca e un miros strain!!!!

milu56

Daca am exctras toata miere nu ma deranjeaza mirosul,in Spania se gaseste inca.

milu56

Mavrik e un produs ieftin si practic inbibat in benzi de lemn,o sa administrez sa vad ce reusite o sa am.
http://www.stuparitul.com/klartan.pdf  aici vad ca sunt detalii

Eugen B

Klartan se gaseste in romania de cumparat, stie cineva?

apivasmob

Citat din: Eugen B din Iulie 27, 2016, 09:09:39 AM
Klartan se gaseste in romania de cumparat, stie cineva?
klartran=mavrik 2f si se gaseste in ro
Sanatate tuturor apicultorilor

Eugen B

Stiu ca are acceasi substanta . Dar e la fel ca la medicamente. Unele firme sunt mai bune . Ai folosit cu aceleasi efecte? Poate incerc si cu mavrik

tinumaftei

Este fix aceeași substanță dar alta denumire comerciala. Dar eu nu recomand nimănui decât medicamentele. Mavrirol ul este scump (6-8lei/familie) dar stau liniștit. Pentru o economie de câteva milioane unii au pierdut stupine întregi!