PNA 2011 - 2013

Creat de dragos2006, Ianuarie 25, 2011, 10:18:03 PM

« precedentul - următorul »

ANITEI

Aceeasi intrebare ca mai sus>  Daca am accesat 141 mai pot primi ceva prin PNA sau dupa cei cinci ani? Multumesc!
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

D006


crombra

Citat din: dragos2006 din Februarie 09, 2011, 10:03:46 PM
poti fara probleme.
Pai la albine anul trecut am semnat o declaratie ca nu am cumparat printr-un alt fond european albine. S-a schimbat regula?
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

gheco

Produsele obtinute prin PNA sunt primite platite de asociatie.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Calin Bondaru


Donbazil

 :bravo:
Sal'tare!
E buna....Trebuie citita atent si inteleasa.....Vor disparea multe din semnele de intrebare pe care unii colegi si le puneau.
Scrie si despre identioficarea stupilor prin ANARZ, ca se aplica doar dupa 01 noiembrie, ori daca noi depunem dosarele pana la 31 iulie......La anu'!
Sal'tare!
Donbazil - Faget.

orbanstefan64

sa traiesti Donbazil!!!! mai trieasti? :hi: :hi: :hi:

Donbazil

Sal'tare!
Pai ce?....Ai auzit tu ceva?......Curios! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Acuma ca s-o gatat sezonu' de vanatoare am mai multa vreme si am mai intrat si pe aici cu postarile, ca numai dincolo........
Da' de citit intram si citeam insa n-am considerat necesar sa intervin ....
Si ....Recunosc am mai lasat si de la mine cu privire la unele persoane care ma cam deranjau.....
Mai iertam ca si Doamne-Doamne ne iarta.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget

ilalexandru

Cica s-a apobat PNA 2011-2013. Cei cu masurile 112 si 141 nu mai pot cumpara matci, familii de albine, roiuri sau cutii de stupi prin PNA. Cica asa e specificat in proiectul adoptat. Inca nu am pus mana pe el ca sa-l citesc

D006

#24
  care este problema ?   la cursuri au intrat deja sute de oameni   :wink2:


  Profesore pt, ca esti simpatic iti vand un pont : masurile 141 si 112 au fost aplicate de persoane juridice in speta PFA-uri . Dar cine te impedica ca in registru agricol sa ai o stupina in sectiunea persoane juridice pt. PFA si o stupina ca simplu taran  :wink2: , te-ai prins ?????

ilalexandru

M-am prins eu, dar de ce sa lucrez asa cand se poate cu totul la vedere. Eu la nici o masura nu am trecut in planul de afaceri achizitie matci. Prin urmare de ce nu pot sa cumpar matci prin PNA?
Si inca o intrebare: sa zicem ca sunt inscris la ACA in asociatie. DAca cumpar varachet si mavrirol de la alt magazin in afara de cel al lor, de ce nu imi mai primesc dosarul pt subventie? De ce obligativitatea de a cumpara din magazinul ACA? Concret acum doi ani, am cumparat varachet direct de la institut. Cu factura, cu tot. Cand m-am dus sa depun dosarul pt subventie la ACA factura de la bucuresti mi-au scos-o pe motiv ca nu e cumparata din magazinul lor. Peste tot asa e?

D006

  cand te inscrii in acar semnezi ca esti de acord cu actiunile lor . daca ei asa considera atunci asa se face la ei !  in altele asociatii e altfel.

lefter

va salut /vreau un raspuns de la cei care au luat matci in 2010 prin pna. si anume cit a primit omul inapoi din pretul  unei    matcii :bzz:

D006

Citat din: lefter din Martie 01, 2011, 11:52:28 AM
va salut /vreau un raspuns de la cei care au luat matci in 2010 prin pna. si anume cit a primit omul inapoi din pretul  unei    matcii :bzz:
daca nu ma insel  cam 29 lei pe buc.

filip

Dragos asa va creste numarul fam de albine in hartii,realitatea e alta.
Termina DNA cu vamile si trec la apicultori :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)