ATENTIE la D.S.V.S.A.

Creat de clau, Ianuarie 07, 2011, 02:19:48 PM

« precedentul - următorul »

clau

Am auzit ca s-a modificat legea privind inregistrarea familiilor de albine la D.S.V.S.A.  ...nu stiu exact ce, dar cica cei care erau inregistrati trebuie sa duca nu stiu ce pana nu stiu cand...daca nu duc, li-se anuleaza inregistrarea! Iar pt cei care doresc sa se inregistreze, nu stiu ce le trebuie in plus fata de anul trecut. Modificarea s-a facut anul trecut in septembrie! Poate este cineva care este informat despre aceasta modificare...il rugam sa ne lamureasca si pe noi!

clau

cred ca guvernantii nostrii dragi...vor sa scoata ceva si de la noi !!!!!!!!!!!  :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

D006

  Treaba se cunoaste de cateva luni , toti trebuie sa mearga sa faca dosar nou.  Aveti in zona medici concesionari si medici zonali care va vor rezolva problema.

filip

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 07, 2011, 09:01:52 PM
  Treaba se cunoaste de cateva luni , toti trebuie sa mearga sa faca dosar nou.  Aveti in zona medici concesionari si medici zonali care va vor rezolva problema.
Care sa fie explicatia?
Eu am autorizata stupina  sanitar veterinar Roxxxxxxxxxx
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

  Cei care sunt patroni stiu ca la anumite intervale de timp se schimba autorizatiile si avizele. La fel si in cazul de fata , nu este nimic deosebit , este doar o actiune de rutina . Contactati-va veterinarii.

Kov iulian

Si la treaba asta trebuie sa platim iar un milion?  o sa vina si astia de la CAS si o sa ne ceara si astia nu stiu cite milioane poate chiar plata CAS pe ultimi 5 ani si asa se duc banuti nostri pe 141. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

D006

#6
  Oameni buni trebuie sa scapam odata de mentalitatea de MOCANGII !!!! cand iti autorizezi stupina inseamna ca vrei sa faci o afacere si ca in orice afacere ai cheltuieli si venituri , esti pe profit - CONTINUA , esti pe pierdere - VINDE STUPII SI APUCATE DE PESCUIT..
  Daca ai stupi si ramai la stadiul de hobby nu-ti cere nimeni nici un ban. Noi vrem sa nu cheltuim nimic si mai ales sa nu investim mai nimic dar sa vindem mierea la pret de shop din Londra. Mai romanasilor veniti odata cu picioarele pe pamant si apucati-va de munca si luati-va gandul de la mocangeala.


Kov iulian

#7
,,,